דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

רישום חברה באיחוד האמירויות

Michael Decker

רישום חברה באיחוד האמירויות היא פעולה אשר ניתן לבצע יחסית במהירות וללא מאמצים רבים מדי. עם זאת, הדבר כפוף לעמידה בכללים שונים, אשר חשוב מאוד להכיר לפני שיוצאים לדרך. משרדנו כבר החל לסייע לישראלים המעוניינים להקים חברה ולעשות עסקים באיחוד האמירויות, תוך תיאום צמוד מול הרשויות באיחוד ושיתוף פעולה עם חברה מובילה בתחום. במאמר זה נשתף אתכם בידע שכבר צברנו ונסביר כיצד גם אתם תוכלו לעשות זאת.

רישום חברה באיחוד האמירויות – מדוע זה כדאי?

משבר הקורונה היכה גלים בעולם וההשלכות הכלכליות שלו צפויות להיות מורגשות עוד שנים ארוכות. עם זאת, המשבר הצמיח גם הזדמנויות חדשות, כאשר אחת המשמעותיות שבהן עבור אזרחי ישראל היא הסכמי השלום של ישראל עם איחוד האמירויות ובחריין. הסכמים אלה הביאו להסרת החרם הכלכלי של מדינות אלה על ישראל ופתחו אפיקים חדשים עבור ישראלים המעוניינים לעשות עסקים באחד האזורים הכלכליים החשובים בעולם, במגוון רחב של תחומים.

הקמת עסק ורישום חברה בישראל ידועים כתהליכים ביורוקרטיים העשויים להתפרש על פני כמה חודשים. לא כך באיחוד האמירויות, שם ניתן במקרים רבים לרשום חברה בתוך ימים ספורים לכל היותר. לכך יש להוסיף את העובדה כי מדיניות המס באיחוד האמירויות נוחה ביותר לעסקים: כיום אין באיחוד האמירויות מס הכנסה ליחידים. מס חברות חל רק על חברות זרות בתחומי הבנקאות ועל חברות בתחום האנרגיה (נפט וגז). גובה המע״מ בשנת 2020 הוא 5% בלבד, ובמקרים רבים ניתן לקבלו בחזרה בסוף השנה. כל אלה יאפשרו לכם להקים עסק מניב ביתר קלות לעומת מרבית מדינות העולם.

תחומי עסקים נבחרים באיחוד האמירויות

איחוד האמירויות מציעה מגוון תחומי עיסוק בהם ניתן לפעול. ידוע ומובן כי תחום האנרגיה (נפט וגז טבעי) הינו מפותח מאוד, לאור מאגרי הנפט והגז הרבים שנמצאו באיחוד. כך גם עסקי התיירות פורחים בדובאי, עם ממוצע של כ-20 מיליון תיירים שביקרו בה בשנים האחרונות. בהתאם, עסקי המלונאות, הדרכת התיירים והמסעדנות מהווים השקעה העשויה להיות משתלמת. תחום הנדל״ן נחשב אף הוא לתחום עסקי בולט, הן מבחינת בניה והן מבחינת סוכנויות נדל״ן. 

בנוסף לתחומים הנ״ל, תחומי הסחר וה-E-commerce מתפתחים מאוד באיחוד האמירויות בשנים האחרונות, וכך גם תחומי ההייטק והשירותים האינטרנטיים. בהיותה של ישראל יצואנית הייטק משמעותית, יש לצפות כי תחומים אלה ימשכו אליהם אנשי עסקים ישראלים רבים. 

רישום חברה באיחוד האמירויות

כיצד פועל התהליך לצורך רישום חברה באיחוד האמירויות?

קיימות מספר אפשרויות לצורך רישום חברה באיחוד האמירויות, ובראשן רישום חברה חדשה ורישום סניף של חברה זרה. הדרישות לרישום חברה מקומית עם אחריות מוגבלת (LLC) אינן רבות, ומצריכות, בין היתר, דרכונים של בעלי המניות בחברה העתידה לקום, אישור על היעדר התנגדות של הרשויות הרלוונטיות באיחוד האמירויות (מכונה No Objection Certificate, או בקיצור NOC) ופירוט בעלות הון המניות של כל בעל מניות בחברה. בתחומי עיסוק מסוימים, דוגמת תחום האנרגיה או הבנקאות, עשויים להתבקש אישורים ומסמכים נוספים.

כאמור, לצד רישום חברה חדשה, ניתן לרשום סניף מקומי באיחוד האמירויות של חברה זרה מישראל או ממדינה אחרת. לשם כך יש צורך במסמכי ההתאגדות הישראלים של החברה. כאשר שם החברה אינו תפוס באיחוד האמירויות, ניתן יהיה לקשר בין החברות ולבצע את הרישום. 

כיצד תחליטו איזה ערוץ רישום עדיף עבורכם?

ערוץ הרישום הרלוונטי ביותר עבורכם תלוי במספר גורמים, ובהם המיקום באיחוד האמירויות בו תרצו לפעול. קיימים חוקים וכללים שונים בדובאי לעומת אבו דאבי, למשל. כך גם בתוך האמירויות עצמן, קיימים אזורים שונים בהם יש כללים שונים. בדובאי, אזורי הסחר החופשי מאפשרים החזקה בבעלות מלאה בחברה. 

באזור המרכזי (Mainland) בדובאי, לעומת זאת, יידרש בדרך כלל רישום בעלות משותפת בחברה עם נותן חסות מקומי (Sponsor). החלוקה במקרים אלה תהיה לרוב של 49%/51. משרדנו מעניק ליווי משפטי צמוד לאורך כל התהליך של רישום חברה באיחוד האמירויות, ומייעץ למשקיעים ואנשי עסקים ישראלים למצוא את אפיק הרישום הנכון ביותר עבורם.

צרו קשר עם המומחים שלנו להקמת חברה ופתיחת עסקים באיחוד האמירויות

במאמר זה הסברנו בקצרה על התהליך של רישום חברה באיחוד האמירויות. משרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב, מתמחה במשפט מסחרי ובדיני הגירה, ומסייע ללקוחות מישראל ומהעולם בהקמת עסקים באיחוד האמירויות. עורכי הדין ממשרדנו ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה נוספת שיש לכם בנושא. ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות מספרי הטלפון או כתובת הדוא״ל המופיעים מטה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה