דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

מהם היתרונות שבהוצאת דרכון אירופי?

Jordan Levy-Bograd

קשה להתעלם מההטבות הגלומות בהוצאת דרכון אירופי – הן פשוט מפתות מדי. לא משנה מאיפה אתם בעולם – ארה"ב, ישראל או כל מקום אחר – יכול להיות שגם לכם קורצת האפשרות לריבוי אזרחויות. אנחנו במשרד גילינו שרבים נושאים את עיניהם אל הדרכון האירופי בשל היתרונות המשמעותיים שהוא מבטיח.

 היתרון הביטחוני עבור ישראלים

להיבט הביטחוני ישנה השפעה גדולה על החלטתם של אזרחים ישראלים להגיש בקשה לדרכון אירופי. מציאות החיים במזרח התיכון מעודדת רבים לשקול הוצאת דרכון נוסף זר. עבור אלה שכבר מרבים בנסיעות, האיחוד האירופי הוא בחירה ראשונה טבעית משום שהוא מהווה חוף מבטחים מפני משברים ביטחוניים.

גם אם יש לכם דרכון אירופי, זה לא מחייב אתכם לעבור עם המשפחה שלכם לחו"ל. תוכלו עדיין לשמור על הקשרים שלכם לישראל, ולטוס לאירופה כשהנסיבות יחייבו זאת. זאת רק אפשרות – ואפשרות מצוינת, כפי שנראה בהמשך.

היתרון שבתנועה ללא הגבלה

לישראל יש הסכמי פטור מוויזה עם 117 מדינות, אבל רק עד 90 יום. אזרחי ארה"ב נהנים מכניסה ללא ויזה ל-186 מדינות, אבל הוויזה למבקרים באזור אמנת שנגן תקפה עד 90 יום בלבד. מספר הקסם הוא 90, וזה לא פרק זמן ארוך כשמתכננים לשהות זמן רב מחוץ לארץ הולדתכם או מגוריכם.

וכאן, היתרונות שבדרכון אירופי הם האפשרות לעבור בחופשיות וללא מגבלת זמן בין 28 המדינות החברות באיחוד האירופי, בנוסף לזכות להיכנס ל-153 מדינות אחרות בלי ויזה. הנסיעה בתוך אירופה היא קלה וזולה יותר, בין השאר הודות לרשת נרחבת של מסילות רכבת.

עבור אזרחי מדינות שמתמודדות עם הגבלות כניסה ועם ההליך המסורבל – שלא לומר היקר – הכרוך בהוצאת אשרת נסיעה למדינות מפותחות, הדרכון של האיחוד האירופי הוא מסמך נחשק במיוחד.

היתרונות בהחזקת דרכון אירופי

זכויות עבודה ומגורים

למי שאינם אזרחי האיחוד האירופי קשה להשיג ויזת עבודה לאירופה. הדרך לאשרה כזאת כרוכה בהרבה סחבת והוצאות. אפילו אם ניחנתם בכל הניסיון והכישורים הטכניים הנדרשים, הסיכויים למצוא מעסיק שיפרוש עליכם את חסותו בשוק העבודה לא גדולים. גם כאן ברורים היתרונות שבהוצאת דרכון אירופי. הוא מאפשר לכם לעבוד בכל מדינה החברה באיחוד האירופי בלי הטרחה הכרוכה בהוצאת ויזה בחסות מעסיק. למעשה, הוא נותן לכם יתרון על פני מחפשי עבודה אחרים, שכן מעסיקים רבים ינסו להימנע מהתהליך הסבוך של הוצאת רישיון העבודה.

אירופה ידועה בחוקי העבודה הידידותיים שלה. האירופים נהנים מאיזון מצוין בין עבודה לחיים – רק מעטים עובדים מעל 40 שעות בשבוע – ונהנים מלפחות ארבעה שבועות מובטחים של חופשה בתשלום מדי שנה. רק לשם הדוגמה, 80 אחוזים מתושבי החוץ באוסטריה מדווחים על איזון טוב יותר בין עבודה לחיים אחרי שעברו למדינה הזו, החברה באיחוד האירופי. אם אוסטריה על הכוונת שלכם – אנחנו נוכל לעזור לכם להשיג אזרחות אוסטרית.

דרכון כפול מרחיב את אפשרויות הקריירה שלכם. אולי תרצו להקים עסק משלכם או שאולי מישהו מבני-משפחתכם עוסק במקצוע שאירופה מציעה בו הרבה יותר הזדמנויות להתפתחות. דרכון של האיחוד האירופי הוא דרך לממש את השאיפות האלה, ואתם לא צריכים להגביל את עצמכם לגרמניה, צרפת, איטליה, נורווגיה או שוודיה. ב-25 השנים האחרונות, פולין עשתה התקדמות גדולה וצמחה להיות הכלכלה השמינית בגודלה באירופה. השירותים העסקיים שלה, ומגזרי המידע והתקשורת, התפתחו בקצב מהיר, וכך גם הייצור בתעשיות התעופה, החלל והרכב. לפי נתוני Passport Index, הדרכון הפולני הוא בין עשרת מסמכי הנסיעות הנחשקים ביותר בעולם. משרד עורכי הדין שלנו יסלול עבורכם את הדרך לאזרחות פולנית.

יתרונות בתחום שירותי הבריאות

כיסוי רפואי מקיף הוא דבר מוכר לישראלים, אבל לא לאמריקאים. ברוב מדינות אירופה מוצעים שירותי בריאות מקיפים בצורה כזו או אחרת. ההיצע המגוון של מערכות הבריאות הלאומיות ביבשת הוא בהחלט משהו ששווה לנצל, אם שירותיה של מערכת הבריאות בארץ הולדתכם אינם מספקים אתכם. במערכת הבריאות הלאומית של בולגריה, למשל, יש רופאים ואחיות מצוינים שנותנים שירות ברמה עולמית. אנחנו במשרד עוזרים ללקוחותינו להשיג אזרחות בולגרית.

יתרונות נוספים של הדרכון האירופי

שוק הנדל"ן האירופי זוכה בדרך כלל ליחס חיובי בעולם ההשקעות הבינלאומי. יוצאת הדופן היא בריטניה, שנמצאת על סף שינוי בעקבות הברקזיט, אם כי גם בעניין זה מתקיימים דיונים מתקדמים מאוד על הסכם מתגבש. כבעלי דרכון אירופי, תוכלו לרכוש כאן נכס ללא צורך בהיתר. יהיה לכם עוד בית במקום אחר בעולם. משקיעי נדל"ן יכולים להרחיב את תיק ההשקעות שלהם.

היבשת קוסמת לרבים בזכות אורח החיים הנינוח בה, ובזכות העושר והמגוון של הנופים. הוסיפו לכך את המעבר הגמיש בין כל המדינות החברות באיחוד, ותגלו שאתם יכולים לחיות את החיים בראש אחר לגמרי.

השאלה הגדולה, אם כך, היא איך אפשר להפוך לאזרח של מדינה החברה באיחוד האירופי? קניית אזרחות זרה היא המסלול המהיר ביותר, אבל הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא בשיתוף עם עורך דין לענייני הגירה. לעורכי הדין במשרדנו יש לא רק ניסיון רב בסיוע ללקוחותינו להשיג דרכונים אירופים – רבים מעובדינו אף מחזיקים באזרחות אירופית. אל תהססו לפנות אלינו כדי לנצל את היתרונות הייחודיים שלנו בתחום.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה