דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

דרישות אזרחות ארצות הברית

Michael Decker
Michael Decker

יש הרבה יתרונות בקבלת אזרחות ארצות הברית. עם זאת, ישנן דרישות זכאות מחמירות לפני שתוכלו להגיש בקשה לאזרחות. יש שתי דרכים להפוך לאזרחי ארה"ב – על בסיס לידה או באמצעות התאזרחות, שהיא אופציה הפתוחה בדרך כלל לתושבי קבע (בעלי גרין קארד) המתגוררים בארצות הברית.

במאמר זה, שנכתב על ידי מייקל דקר, אחד השותפים המייסדים ב-דקר, פקס, לוי, נרחיב על דרישות התאזרחות למחזיקי גרין קארד, הכוללות, בין היתר: הגעה לגיל 18 ומעלה, חיים בארה"ב לתקופת זמן מסוימת, חוסר עבר פלילי ו"אופי מוסרי טוב", יכולת לדבר אנגלית, הצלחה במבחן אזרחות, הצטרפות למערכת השירות הסלקטיבי וראיון עם שירותי האזרחות וההגירה של ארצות הברית (USCIS). בסופו של תהליך ההתאזרחות תקבלו תעודת התאזרחות, שתספק הוכחה למעמד האזרחות שלכם. ליתר פרטים, המשיכו לקרוא כשאנחנו מסבירים על דרישות הזכאות לקבלת אזרחות אמריקאית ותהליך הבקשה.

במה שונה גרין קארד מאזרחות אמריקאית?

בעל גרין קארד הוא אדם שקיבל את הזכות החוקית לחיות ולעבוד בארצות הברית (תושבות קבע). אמנם לגרין קארד יש את היתרונות שלו, אבל תושב קבע לא מקבל את כל ההטבות שתקבלו כאזרחי אמריקאי. אלו כוללות השגת דרכון אמריקאי, הגשת בקשה להטבות ממשלתיות (כולל שירותי בריאות, חינוך וביטוח לאומי), עתירה לבני משפחה להצטרף אליכם בארה"ב, זכאות לעבוד בתפקידים פדרליים והצבעה בבחירות. יתר על כן, כאזרחי אמריקה, אתם תהיו פטורים מאיום גירוש, ללא קשר למעשיכם בארה"ב ותהיה לכם את היכולת לקבל אזרחות לילדיכם.

דרישות אזרחות ארצות הברית

מי זכאי להפוך לאזרח ארה"ב באמצעות התאזרחות?

דרישות אזרחות ארצות הברית שעליכם לעמוד בהן:

 • גיל: עליכם להיות בני 18 לפחות בעת הגשת בקשתכם להתאזרחות.
 • תושבות קבע בארה"ב: עליכם להיות בעלי גרין קארד לפחות חמש שנים לפני הגשת הבקשה – או שלוש שנים אם רכשתם את הגרין קארד שלכם דרך נישואין לאזרח אמריקאי. אם אתם עוסקים בסוגים מסוימים של עבודות בחו"ל, אתם עשויים להיות זכאים לחריגה מדרישת התושבות.
 • נוכחות פיזית בארה"ב: בפרקי זמן אלו, עליכם לבלות לפחות 50% מכל שנה קלנדרית בארה"ב – על מנת למנוע מהרשויות לטעון ש"מרכז החיים" שלכם הוא בחו"ל.
 • שליטה באנגלית: עליכם לעבור מבחן כדי להוכיח שאתם מסוגלים לקרוא ולכתוב אנגלית בסיסית. בקשת ההתאזרחות שלכם תשלב את ראיון ההתאזרחות שלכם באנגלית (ראו להלן) עם מבחני הקריאה והכתיבה: תישאלו לגבי תשובות ספציפיות שסיפקתם בבקשת האזרחות שלכם שתקראו לפקיד רשויות ההגירה, ותכתבו משפטים פשוטים שיוקראו לכם על ידי הפקיד.
 • אתם פטורים מדרישת ידיעת השפה האנגלית, אם אתם בני 50 ומעלה בזמן הגשת בקשת התאזרחות וחייתם כבעלי גרין קארד בארצות הברית במשך 20 שנה או אם אתם בני 55 ומעלה בזמן הגשת בקשה להתאזרחות וחייתם כתושבי קבע בארצות הברית במשך 15 שנים.
 • אתם עשויים להיות פטורים הן מדרישות השפה והן מהדרישות ידע באזרחות (ראו להלן), אם אתם סובלים ממוגבלות פיזית או התפתחותית או ליקוי נפשי.
 • ידע באזרחות ארה"ב: עליכם לעבור מבחן אזרחות כדי להראות את הידע שלכם בהיסטוריה, ממשל ותרבות ארה"ב. מבחן האזרחות הוא מבחן בעל פה, בו קצין USCIS ישאל אתכם עד 10 שאלות מתוך "מאגר" של 100 שאלות אזרחות, ועליכם לענות נכון על 6 מתוך 10 שאלות כדי לעבור את המבחן. שימו לב שהתשובות עשויות להשתנות, לכן חשוב שתתעדכנו לפני המבחן, גם אם אתם בטוחים בידע שלכם.
 • "אופי מוסרי": אזרחות ארה"ב היא פריבילגיה, והממשלה רוצה להבטיח שמי שישיג אותה יתמוך בערכים והאידיאלים של המדינה. הדרישה ל"Good moral character" אינה מוגדרת במפורש בחוק האמריקאי, ומוכרעת על ידי ה-USCIS על בסיס כל מקרה לגופו. המבקשים להתאזרח חייבים להוכיח שהם חיו את חייהם באופן העולה בקנה אחד עם ערכים אלה, בין השאר על ידי הגשת הרישום הפלילי שלהם: כאשר מעריכים את האופי המוסרי שלכם, ה-USCIS בוחן אם ביצעתם פשעים חמורים במהלך תקופה של שלוש או חמש שנים לפני בקשת ההתאזרחות שלכם (אם כי עשויים לשקול גם את התנהלותכם לפני אותה תקופה, כדי לראות אם האופי המוסרי שלכם השתפר). בעוד פשעים מסוימים, כגון עבירות הנושאות קלון ופשע בנסיבות מחמירות נחשבות כ"חסמים קבועים לאופי מוסרי טוב", אחרים נחשבים כ"חסמים מותנים לתקופה", ועדיין אתם יכולים להיחשב כבעלי אופי מוסרי טוב לאחר מספר שנים, מכיוון שהם אינם קבועים.
 • כל המהגרים הגברים, בין הגילאים 18 עד 26, נדרשים להירשם במערכת השירות הסלקטיבי (SSS), שהיא סוכנות ממשלתית אמריקאית שנוצרה כדי לרשום גברים לגיוס פוטנציאלי. אתם יכולים להירשם על ידי מילוי טופס מקוון. אם לא תירשמו, תצטרכו להסביר מדוע לא נרשמתם ולספק תיעוד המסביר את הסטטוס שלכם. אם תוכלו להראות שהייתה לכם סיבה טובה לא להירשם, ייתכן שאתם עדיין זכאים להתאזרחות. עם זאת, אם אינכם יכולים להראות שהייתה לכם סיבה טובה, בקשתכם להתאזרחות עשויה להידחות.

מהן דרישות ההתאזרחות אם כבר שירתתם בצבא ארה"ב?

אם שירתתם בצבא ארה"ב, אתם עשויים להיות פטורים מדרישות המגורים והנוכחות הפיזית ברציפות, וגם מדמי הבקשה. אם זה רלוונטי עבורכם, אנא קראו מידע נוסף באתר USCIS על התאזרחות באמצעות שירות צבאי.

כיצד מגישים בקשה להתאזרחות, אם אתם עומדים בדרישות קבלת אזרחות אמריקאית?

לאחר שהוכחתם שאתם עומדים בדרישות הזכאות להגשת בקשה לאזרחות אמריקאית, הגיע הזמן להתמודד עם תהליך הבקשה. התהליך מתחיל במילוי טופס N-400, הבקשה להתאזרחות. ניתן להגיש את הטופס באינטרנט או בעותק מודפס בדואר בתוך 90 ימים קלנדריים לפני השלמת דרישת המגורים שלכם.

האם צריך לצרף מסמכים על מנת להוכיח שעומדים בדרישות האזרחות?

כן, עליכם לצרף מסמכים לבקשה להתאזרחות, כדי להוכיח שאתם עומדים בתנאי הזכאות. המסמכים הספציפיים שעליכם לצרף יהיו תלויים בנסיבות האישיות שלכם. עם זאת, המסמכים הבסיסיים שכל המועמדים צריכים לצרף כוללים:

 • עותק של גרין קארד שלכם
 • עותק של תעודת הנישואין שלכם (אם רלוונטי)
 • שני צילומי דרכון.

האם ניתן לצרף מסמכים בשפה זרה?

אם אתם מצרפים מסמכים בשפה זרה לבקשת ה-N-400 שלכם, עליכם להגיש גם תרגום מלא לאנגלית של מסמכים אלה. התרגום חייב להיות מאושר על ידי מתרגם. על המתרגם לצרף תצהיר המוודא כי התרגום מלא ומדויק וכי המתרגם מוכשר לתרגם מהשפה הזרה לאנגלית.

מה קורה לאחר הגשת טופס N-400?

פגישת מידע ביומטרי שיקבע ה-USCIS. טביעות האצבעות, חתימה ותצלום שלכם. יש עמלה של 85$. פגישה זו נקבעת בדרך כלל תוך 2-3 חודשים מהגשת בקשתכם.

ראיון התאזרחות ומבחן: לאחר עיבוד המידע הביומטרי שלכם, בסופו של דבר תזומנו לראיון התאזרחות עם פקיד USCIS. במהלך הראיון שלכם, תישאלו סדרה של שאלות לגבי הבקשה והרקע שלכם. אתם גם תעברו את מבחני האנגלית והאזרחות שהוזכרו לעיל.

עורך דין הגירה לארצות הברית אינו יכול לענות בשמכם על שאלות ראיון, אבל יוכל לעזור לכם להתכונן לראיון ולהבטיח שזכויותיכם מוגנות.

החלטה:

לאחר ראיון ההתאזרחות שלכם, USCIS יקבל החלטה לגבי הבקשה שלכם. אם בקשתכם תאושר, תזומנו לטקס התאזרחות.

מהם טקס ההתאזרחות ושבועת האמונים?

לאחר שהראיתם שאתם ממלאים את כל דרישות קבלת אזרחות ארצות הברית, השלב האחרון הוא טקס ההתאזרחות, שבו תישבעו את שבועת הנאמנות לארצות הברית יחד עם אנשים נוספים שסיימו בהצלחה את תהליך ההתאזרחות. מועמדים מתבקשים בדרך כלל לעמוד ולהרים את יד ימין ולהישבע כדלקמן:

"אני מצהיר בזאת, תחת שבועה, שאני מוותר ומתכחש לחלוטין לכל נאמנות לנסיך, שליט, מדינה או ריבונות אשר להם הייתי עד כה נתין או אזרח; שאתמוך ואגן על החוקה והחוקים של ארצות הברית של אמריקה כנגד כל אויביהם, מבית ומחוץ; שאשא דבר אמת ואהיה נאמן כלפיהם; שאשא נשק בשם ארצות הברית אם אדרש לכך על פי החוק; שאבצע תפקידים לא-קרביים עבור צבא ארצות הברית אם אדרש לכך על פי החוק; שאבצע חובות אזרחיות בעלות חשיבות לאומית בפיקוח אזרחי אם אדרש לכך על פי החוק; ושאני לוקח התחייבות זו על דעת עצמי, ללא הסתייגויות או כוונה להתחמק מהן; שכה יעזור לי אלוהים."

לאחר השלמת השבועה, סיימתם את כל דרישות אזרחות ארצות הברית ואתם מקבלים תעודת התאזרחות, המכירה בכם רשמית כאזרחי ארה"ב. תעודה זו היא מסמך משפטי חשוב, המעניק לכם רשמית אזרחות אמריקאית.

מזל טוב! אתם עכשיו אזרחי ארה"ב!דרישות אזרחות ארצות הברית

מהי תעודת ההתאזרחות שאתם מקבלים בסוף תהליך ההתאזרחות בארה"ב?

תעודת ההתאזרחות היא מסמך רשמי שהונפק על ידי ממשלת ארה"ב לאזרחים זרים שסיימו בהצלחה את תהליך קבלת אזרחות ארה"ב. מסמך זה משמש כהוכחה לאזרחות אמריקאית עבור אנשים שלא נולדו בארצות הברית או לא רכשו אזרחות בזכות מלידה.

תהליך הבקשה לקבלת אזרחות אמריקאית מסובך ומתסכל ולכן חשוב אם אתם שוקלים להתאזרח בארה"ב, חשוב להתייעץ עם עורך דין הגירה לאמריקה כדי לדון בנסיבות האישיות שלכם ולראות אם אתם עומדים בדרישות האזרחות האמריקאית. עורך דין הגירה לארה"ב מכיר את חוקי ותקנות ההגירה העדכניים ביותר, ויוכל לעזור לכם לנווט בתהליך ההתאזרחות המורכב, לרבות איסוף התיעוד הדרוש ווידוא שהם ערוכים כראוי

משרד עורכי הדין שלנו, בעל סניפים בירושלים ובתל אביב, מתמחה בדיני הגירה בארה”ב ויש לו צוות הגירה ייעודי שיסייע לכם בבקשתכם להתאזרח בארה”ב. נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם בכל הקשור לנושא. אתם יותר ממוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות מספר הטלפון או כתובת האימייל המפורטים למטה.

המאמר נכתב בשיתוף עם עורך הדין אדם ג'ונסון.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה