דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ביטול עלייה לישראל

Michael Decker

הרבה יהודים וצאצאים של יהודים מעוניינים לעשות עלייה לישראל ולחזור לארץ האבות. חלקם רוצים להפוך את ארץ הקודש לביתם מסיבות דתיות או בשל אידאלים ציוניים. אחרים מגיעים לאחר שברחו מרדיפה בארצות המוצא. למרות זאת, לעלייה לארץ ישראל יש גם כמה חסרונות, אשר מתוארים במאמר זה. לאחר שחיו בארץ והבינו את חלק מהחסרונות בעלייה, עולים מסוימים או בני משפחתם מעדיפים לבטל את העלייה לישראל.

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בהגירה ורילוקיישן אל ישראל ומישראל לחו"ל. אנו מסייעים לקהל לקוחותינו בכך שאנו בודקים את הזכאות שלהם לעלייה, והמעבר ביחד עם המשפחה המיידית. אנו מסייעים לאזרחים ישראלים להביא את בני זוגם ואת ההורים לישראל. ומהצד השני, אנו מסייעים לישראלים להגר למדינות בחו"ל כגון: ארה"ב, פורטוגל, קנדה, ואנגליה. אם במהלך תהליך העלייה מתעורר בכם ספק לגבי הגירה לישראל, מאמר זה מכיל את המידע שאתם צריכים.

ביטול עלייה לישראל

היתרונות בעלייה לישראל:

האפשרות לקבל אזרחות מיידית ביחד עם הטבות כלכליות, 6 חודשים של לימוד עברית אינטנסיבי ולימודים ללא עלות לתואר אחד (תוך שלוש שנים מרגע העלייה, וכל עוד העלייה התרחשה לפני גיל 30) מעודדת את המהגרים הפוטנציאליים. תוכלו לראות את רשימת ההטבות המעודכנת לעולים חדשים כאן.

ההטבות המוצעות הופכות את ההחלטה לפשוטה יותר, והרבה עושים את הצעד אל עבר מדינתם החדשה בידיעה שזכויות עולה חדש יקנו להם נחיתה רכה. למרות זאת, לאחר שהם לומדים על החובות שלהם, חלקם חוזרים בהם מהניסיון להשיג אזרחות ישראלית.

החסרונות בעלייה לישראל:

למרות כל ההטבות שעולים חדשים יכולים לקבל בעת קבלת האזרחות הישראלית, ישנם גם כמה חסרונות משמעותיים. בישראל יש מס ערך מוסף (מע"מ) גבוה של 17%, אשר מתווסף לכל תשלום המבוצע בישראל. תשלומי הביטוח הלאומי מתקזזים מההכנסה שלכם בשיעור גבוה, אפילו לעסקים עצמאיים.

בנוסף, כל אדם נדרש בתשלום ארנונה על דירה / בית / נכס שאותו הם משכירים. הארנונה מחושבת ע"פ גודל הנכס, כמו גם האיזור שבו אתם מתגוררים. אף על פי שעולים חדשים זכאים להנחות משמעותיות בשיעור של כ-70-90% על ארנונה בשנה שנתיים הראשונות, העול הכבד שבתשלום הארנונה יגיע בסופו של דבר.

בנוסף לכל ההשלכות הפיננסיות הכרוכות במגורים בישראל כאזרח ישראלי, קיים גם הצורך בשרות חובה בצבא. אנשים מתחת לגיל 30, במיוחד אם הם רווקים, עשויים להיקרא לשירות בצה"ל לתקופה של 2-3 שנים.

אלו שנמשכו לרעיון של עלייה לישראל ממניעים של אידאלים או הטבות פיננסיות, מבינים עכשיו שהחזקת אזרחות ישראלית היא בעלת יתרונות מעטים מאשר חשבו מלכתחילה. על מנת להימנע ממחויבויות אלו כאזרח, עליהם לוותר על האזרחות שזה עתה קיבלו. אך האם ביטול עלייה לישראל הוא דבר אפשרי?

ויתור על אזרחות ישראלית

קיימת אפשרות לוותר על אזרחות ישראלית לאחר שזו הושגה, אך רק בתוך מגבלת זמן מסוימת. אם מבקשי בקשת העלייה מבינים שהקשיים החברתיים או הפיננסים הם יותר מדי עבורם, יש להם 3 חודשים להתחרט. במהלך 3 החודשים, האזרח החדש יכול לבטל את האזרחות הישראלית מבלי הצורך למלא אילו מההתחייבויות שבדר"כ כרוכות בביטול אזרחות ישראלית.

קביעה זו מקורה בתיקון מס, 2 לחוק האזרחות, אשר מציין:

"על בגיר שערב יום עלייתו או ערב יום מתן תעודת העולה היה אזרח חוץ, ובאותו יום, לפני כן או תוך שלושה חדשים לאחר מכן ובעודו אזרח חוץ, הצהיר שאין ברצונו להיות אזרח ישראלי; בגיר כאמור רשאי לוותר בהודעה בכתב לשר הפנים על זכותו להצהיר לפי פסקה זו;"

אז כפי שניתן לראות, קיימת אפשרות לביטול עלייה לישראל. בנוסף, עדיין ניתן לחיות ולעבוד בישראל ללא הקשיים הכרוכים באזרחות ישראלית. הדבר ניתן לביצוע אם אתם זכאים לעלייה מתוקף חוק השבות. ניתן לקרוא עוד בנושא כאן.

סיוע משפטי לביטול עלייה לישראל

אז האפשרות לבטל את מה שכבר נעשה קיימת. אם ברצונכם לבטל את אזרחותכם הישראלית, צרו עימנו קשר. אם אינכם בטוחים מה לעשות, או אם אתם זקוקים לעצה משפטית על מנת לשקול את היתרונות אל מול החסרונות, אנו יכולים לסייע לכם בתהליך.

משרד עורכי הדין שלנו מטפל בכל סוגי בקשות ההגירה. עורכי הדין שלנו יכולים לסייע לכם בתהליך משיכת הבקשה ללא כל פגיעה או מחויבות שנשארת מאחור. אנו מבינים את הקשיים הנלווים להגירה לישראל, ואנו כאן לסייע לכם בכל צעד ושעל. לסיוע, צרו עימנו קשר ונשמח לעזור.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה