דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אימות חתימה נוטריוני ואישור מסמכי נוטריון באופן דיגיטלי – עכשיו זה אפשרי!

Michael Decker
Michael Decker

ריבקה פרידמן

המשרד בירושלים (בעיקר סשה) טיפלו בי למופת. מאד חריג בימינו תודה

Ronit Neumann

ממליצה בחום על המשרד. השירות אדיב, יעיל ומאוד מקצועי. מטלות תרגום ואישורים שמבחינתי היו אניגמה בוצעו באופן מסודר, מדויק ובזמן קצר. עדכנו בכל שלב והיו זמינים לכל שאלה. אם אזדקק למשהו נוסף בעתיד אפנה אליהם שוב.

Daniil Kirsanow (Mods)

תודה רבה לכם ולנטעלי, על תרגום מקצועי של מסמכים בשביל לימודים, בזמן ומחיר מעוד טובים

Hadar Ben-Gida

קיבלתי שירות על אישור נוטריוני לתרגום מסמך רשמי של המדינה. השירות היה אמין, מקצועי, מהיר ובמחיר הוגן. ממליץ בחום!

Tal Ya'acov

הייתה לי חוויה נפלאה עם מחלקת התרגומים של המשרד! סשה קישקו שעומד בראש המחלקה הזו הוא אדם מקצועי ואמין ביותר! סיפק עבורי תרגום מסינית בזמן שיא!

רותי ויגודסקי

אנו נעזרנו בשרותי משרד עו"ד כהן, דקר, פקס וברוש, לתרגום תעודות לגרמנית ולקבלת אפוסטיל. עובד המשרד סשה טיפל בבקשתנו באדיבות ובמסירות. תעודה אחרונה נמסרה בזמן סגר הקורונה. סשה עשה מאמץ עילאי על מנת שנוכל לקבלה בזמן ועל זאת אנו מודים לו. רותי ואמנון ויגודסקי

מני מירום

ברצוני להמליץ של משרד עורכי דין דקר, פקס ושות'. השירות מעולה, מהיר ואיכותי הייתי צריך תרגום נוטריוני ואפוסטיל, אחד מעורכי הדין יצר איתי קשר במהירות והתכתב איתי בווטסאפ גם בימי שישי בכדי לוודא שהמסמכים יטופלו תוך יומיים.

Ury Jamshy

עבדתי מול נטעלי מחברת DP והשירות היה מסור, מקצועי, וזריז. תוך שבועיים קיבלתי את המסמכים המתורגמים והחתומים.

Хуссейн АбуТаир

ממליייץץץ, עבודה מעולה, מהירה, אנשים טובים, נחמדים ואמינים, עשיתי תרגום דיבלומה, משפה רוסית לעברית, קבלתי תרגום תוך יומים עבודה.

מיכל זיגדון

נעזרתי בשירות המשרד לתרגום תעודות הלידה של בנותיי.
בימינו, שהתקשורת נעשית לרוב טלפונית או דרך הודעות ומיילים, קיבלתי מכם שירות סבלני, אמין ואדיב, מתחילת ההתקשרות ועד סוף התהליך.
ממליצה מאוד ואם אצטרך שוב שירות של תרגום ללא ספק אתם הכתובת שלי.
תודה רבה!

סיגל וקס

ממליצה בחום על שירותי המשרד. פנינו לעזרה בתרגום מסמכים רשמיים וחתימה נוטריונית וקיבלנו מענה מהיר, אדיב ומקצועי משפחה קישור. תודה!!

יסמין דגן

ממליצה מאוד על משרד עורכי הדין. השתמשנו בשירותיה של ענת לוי לצורך הכנת ייפוי כח מתמשך. השירות היה מהיר ומקצועי והמחיר היה הוגן.

Sorina Aronovich

פניתי לחברה בייאוש גדול אחרי 6 חודשים בהם ניסיתי ללא הצלחה להשיג אפוסטיל ע"ג תעודת פטירה מחו"ל.
וממש נס!!! תוך פרק זמן קצר מהמתוכנן קיבלתי את מבקושי ביעילות מירבית ובשרות יוצא מן הכלל!
כן יירבו כמוהם????

דוד וואלעס


שירותי תרגום של משרד עו"ד הנ"ל מצויינים ומקצועי, ממליץ בחום לכל אחד לנסות, בעיקר השירות האדיב מכל הלב של סשה קישקו משאיר את הלקוח בהרגשה טובה ורצון לחזור בעתיד

יסמין תדמור

שירות מעולה!! הזמנתי שני תרגומי נוטריון - אחד באנגלית ואחד בגרמנית, עבדו במהירות ויעילות! קיבלתי תוך מספר ימים את התרגום עד הבית. ממליצה בחום!

איציק פ

ממליץ בחום!!
מרגע הפנייה סשה דאג שהכל יטופל הכי מהר שאפשר...
היה זמין כל הזמן בוואטסאפ (למרות שיצא שדי שיגעתי אותו).....
תודה רבה!!

יוסי שקולניק

גם אנחנו קיבלנו שרותי תרגום ונוטריון מחברת עורכי הדין. הטיפול היה עניני אדיב ומהיר וענה על כל הציפיות. מצפה להמשך שיתוף פעולה בעתיד

בשנת 2021 מדינת ישראל נכנסה למאה ה-21 בכל הנוגע לתחום של אימות חתימה נוטריוני ואישור מסמכים על-ידי נוטריון באופן דיגיטלי. במשך שנים רבות, לצורך אימות מסמכים על-ידי נוטריון הייתה חובת התייצבות וחתימה פיזית של לקוחות בפני הנוטריון. ביטול חובת החתימה הפיזית והאפשרות לקבל מסמכים אלקטרוניים בעלי חותמת נוטריוני מהווים מהפכה של ממש. כיצד מתבצע אימות נוטריוני דיגיטלי, ומה זה בעצם אומר מבחינתכם? הסבר מפי עו״ד מיכאל דקר, נוטריון ושותף במשרדנו.

משרד עורכי הדין שלנו, בירושלים ובתל אביב, מעניק ללקוחותיו שירותי נוטריון בישראל ובחו"ל. למשרדנו ניסיון רב במתן שירותי נוטריון הכוללים, בין היתר, אימות נוטריוני (פיזי ודיגיטלי) של מסמכים, תרגום מסמכים רשמיים, אימות מסמכים זרים ושירותי אפוסטיל. 

אימות חתימה נוטריונית דיגיטלי

אימות חתימה ואישורים נוטריוניים באופן דיגיטלי – עידן חדש בשירותי הנוטריון בישראל

החותם האדום המוטבע על גבי מסמכים רשמיים אולי מוכר לכם אם אי פעם הזדקקתם לאישור חתימה על מסמכים כגון הסכם ממון, משכנתא, צוואה ומסמכים רשמיים המועברים לחו״ל. עד כה, אישור מסמכים אלה באמצעות נוטריון היה כרוך בביצוע הטבעה פיזית של החותם. החל מפברואר 2021, הוחלט רשמית להכיר בישראל באישור נוטריוני באופן אלקטרוני. הדבר צפוי להקל מאוד על קבלת מסמכים אלה מהנוטריון והעברתם למוסדות ציבוריים בארץ ובחו״ל, כגון רשם הירושה, בתי המשפט, קונסוליות, בנקים וכו׳. מדובר בצעד מהפכני, ולהלן נסביר בהרחבה לגבי האופן בו הוא מתבצע.

מהי עבודת הנוטריון ומדוע לא אושר אימות חתימה אלקטרוני עד כה?

נוטריון הוא עורך דין בעל הסמכה מיוחדת ממשרד המשפטים. הסמכה זו ניתנת לעורכי דין ותיקים ודורשת רמת אמון גבוהה במיוחד מצד הרשויות. היא מאפשרת לנוטריון לבצע אימות ואישור של מסמכים משפטיים. החוק קובע רשימה ארוכה של פעולות אשר נוטריון מוסמך לבצע, לעיתים באופן בלעדי. בכלל זה אישור נכונות העתק של מסמך, אישור נכונות תרגום, אימות הסכמי ממון וכיו״ב. כך גם אימות חתימה על מסמך, הנדרש במקרים שונים לצורך הכרה במסמכים על-ידי רשויות ציבוריות בארץ ובחו״ל.

במשך שנים רבות לא התאפשר ביצוע אימות חתימה נוטריוני ומתן אישורי נוטריון באופן דיגיטלי. אף שמשנת 2001 קיים חוק חתימה אלקטרונית, שהביא לשינויים רבים במגוון תחומים משפטיים, הוחלט שלא להחיל את החוק על חתימה נוטריונית. היו לכך סיבות שונות, אך במידה רבה הדבר נבע משמרנות לגבי תחום העיסוק הנוטריוני. חשוב להבין כי מלאכת האימות של מסמכים רשמיים היא עבודה הדורשת מהימנות גבוהה ביותר. הדבר הקשה על מעבר לחתימה באופן אלקטרוני מבחינה זו. 

אימות חתימה מול נוטריון – איך זה עבד עד עכשיו?

אימות חתימה בוצע עד כה על-ידי התייצבות פיזית של לקוחות מול נוטריון והזדהותם בפניו. לאחר מכן, היה צורך בחתימה פיזית של שני הצדדים – הלקוח והנוטריון. בשלב זה היה מתבצע האימות באמצעות הטבעת החותם הנוטריוני. לקוחות נדרשו לקחת מהנוטריון את המסמכים החתומים ולהעבירם לרשות הרלוונטית. הנוטריון, מצידו, נדרש לאחסן העתק של המסמכים בארכיון פיזי השמור במשרדו. 

אימות חתימה ואישור נוטריון באופן דיגיטלי – איך זה עובד כעת?

אף שאימות נוטריוני של מסמכים באופן פיזי עדיין אפשרי, כעת נוספה לתקנות הנוטריונים האפשרות לבצע אישור אלקטרוני. הדבר מקל מאוד על התהליך והופך אותו למהיר ויעיל יותר. מעתה, ניתן להנפיק אישורים נוטריוניים של תרגומים ומסמכים רשמיים באופן דיגיטלי, ולהעבירם ללקוח ולרשויות, לעיתים ללא צורך בהגעה פיזית אל הנוטריון.

לצורך אימות חתימה, בשלב זה עדיין נדרשת התייצבות פיזית של הלקוחות לצורך זיהוי. ואולם, לאחר מכן ניתן לבצע את אימות החתימה במספר דרכים. הלקוח יכול לחתום חתימה פיזית שתיסרק. לחלופין, הלקוח יוכל לחתום באופן דיגיטלי, לפי אחת הדרכים המאושרות בחוק חתימה אלקטרונית. בסיום התהליך ניתן יהיה לחתום על המסמכים בחותם אלקטרוני, המחליף עבור האימות הדיגיטלי את החותם הפיזי. 

סיכום

האימות הדיגיטלי מהווה שלב ראשון במהפכה הדיגיטלית בתחום האימות הנוטריוני. נראה כי צפויות הקלות נוספות בתחום בעתיד. בינתיים, ניתן כבר עתה ליהנות מתהליך קל ומהיר יותר של אימות מסמכים ללא צורך בהגעה פיזית למשרד הנוטריון לאחר הפגישה הראשונית. הדבר יאפשר העברת מסמכים אלקטרונים ומתן שירות מהיר יותר לציבור הלקוחות.

אימות חתימה דיגיטלי באמצעות נוטריון – צרו קשר

לשאלות נוספות ולכל סיוע בנוגע לשירותי אימות נוטריוני, תוכלו לפנות לנוטריון מוסמך ממשרד עורכי הדין שלנו, בירושלים ובתל אביב. ניתן ליצור עמנו קשר באמצעות מספרי הטלפון או כתובת הדואר האלקטרוני המופיעים מטה. המשרד מעניק מגוון שירותי נוטריון, לרבות אימות חתימה נוטריוני דיגיטלי, אישורי תרגום ושירותי אפוסטיל

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה