דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אימות מסמכים זרים בישראל

Michael Decker
Michael Decker

שיטות אימות מסמכים ציבוריים זרים לשימוש בישראל

משרד עורכי הדין שלנו עוסק בדיני הגירה לישראל, הגירה לארה"ב, משפט מסחרי, דיני עבודה, דיני מקרקעין ועוד. קהל לקוחותינו הוא רב לאומי, ולעתים קרובות נדרשים הלקוחות להציג בישראל מסמכים משפטיים שהונפקו בארץ מוצאם. לצורך הצגת מסמכים זרים לגורמים רשמיים בישראל, יש לתרגמם לעברית ולעבור הליך אימות מסמכים בחותמת אפוסטיל.

במאמר זה יסביר עו"ד יהושע פקס את התהליך הדרוש לאימות משפטי של מסמך ציבורי זר לשימוש רשמי בישראל.

 

באלו מקרים עליך לאמת מסמך לשימוש בישראל?

כל מסמך ציבורי זר שברצונכם להציג לגורמים רשמיים בישראל דורש תהליך אימות.בנוסף לאישור תרגום נוטריוני (המאמת כי המסמך תורגם נכונה לעברית) ישנו צורך גם לקבל אימות אפוסטיל במדינת המקור. חותמת האפוסטיל היא אימות לכך כי המסמך המקורי הוא מסמך רשמי שהונפק על ידי רשות במדינת המוצא.

לדוגמא, פקידי משרד הפנים, מחלקת רשות האוכלוסין וההגירה דורשים כי בן זוג זר של אזרח ישראלי יגיש מסמכים שונים כחלק מהליך קבלת מעמד חוקי בישראל. המסמכים הבסיסיים הדרושים למשרד הפנים הם: תעודת לידה, תעודה המעידה על המצב האישי (נשוי, רווק, גרוש) ותעודת יושר להוכיח כי אין עבר פלילי. לדרישת פקידי משרד הפנים המטפלים בבקשה, ייתכן ויידרשו מסמכים נוספים.אימות מסמכים

היכן מתבצע תהליך אימות מסמכים זרים?

אימות של מסמך החוץ נעשה על ידי אפוסטיל (חותמת בידי נוטריון), או בקונסוליה הישראלית בארץ המוצא.

דרישות תהליך אימות מסמכים לשימוש בישראל

בדרך כלל, כאשר יש צורך להציג מסמכים רשמיים לרשויות הישראליות, כגון משרד הפנים הישראלי, יש לאמת את המסמכים לפני שיתקבלו על ידי הרשויות או בית המשפט בישראל.

אם ברשותך מסמך זר אשר גורמים בישראל דרשו שיאומת לפני שיתקבל כמסמך רשמי ,ישנן שתי צורות עיקריות לאימות מסמכים. האחד הוא אישור אפוסטיל במדינת המוצא, והאחר הוא תהליך לגליזציה של מסמך זר בקונסוליה הישראלית.

אפוסטיל – אישור מסמכים למדינות החתומות על אמנת האג.

אמנת האג משנת 1961 ביטלה את דרישות הלגליזציה למסמכים חוץ ציבוריים. מדינות החתומות על האמנה יקבלו מסמכים ממדינות חתומות אחרות במידה ואושרו בחותמת אפוסטיל.

אפוסטיל היא חותמת מיוחדת אשר מונפקת בדרך כלל באמצעות נוטריון ציבורי על ידי הרשות המוסמכת להבטחת הסטנדרטים והאישורים של נוטריונים ציבוריים באותה מדינה. החותמת באה לאשר כי המסמך עליו הוחתמה הוא רשמי, מקורי, והונפק על ידי הרשות המוסמכת לכך. במילים אחרות, אפוסטיל הוא סוג ספציפי של אישור נוטריוני. צורתה של החותמת היא טופס המוכתב על ידי האמנה.

כאן תוכלו למצוא רשימה של מדינות החתומות על אמנת האג. עיון קצר יגלה האם המדינה בה קיבלתם את המסמך חתומה על האמנה. לדוגמא, ישראל, רוסיה, ארה"ב וכל מדינות אירופה חתומות על האמנה. אתיופיה ורוב מדינות אפריקה אינן חתומות.אימות מסמכים בישראל

תהליך לגליזציה של מסמך זר בקונסוליה הישראלית

במידה ואתה צריך להציג מסמך זר המונפק במדינה שאינה חתומה על אמנת האג לרשות ישראלית, המסמך מחייב התוויה באמצעות חותמת קונסולרית ישראלית. הקונסוליה של ישראל מחתימה חותמת למסמך המבטיח את היותו אמתי.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה