דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אזרחות אוסטרית עורך דין

Michael Decker
Michael Decker

הפרלמנט האוסטרי פועל מזה שלוש שנים לפשט את הקריטריונים לקבלת אזרחות אוסטרית עבור נרדפי המשטר הנאצי וצאצאיהם. החוקים החדשים שנחקקו וממשיכים להיחקק מדי כמה חודשים, פותחים פתח למאות אלפי יהודים ששהו או התאזרחו באוסטריה עד לשנת 1955. במאמר זה אנו מבקשים לסדר מעט את ההוראות החדשות לקורא, ויחד עם זאת להסביר מדוע הוצאת האזרחות בעזרת עו"ד חשובה.

במשרדנו תוכלו למצוא עורך דין אזרחות אוסטרית בתל אביב וירושלים. המשרד עוסק בקבלת אזרחות על בסיס שורשים בנוגע ליוצאי מדינות החסות של האימפריה האוסטרו הונגרית. במידה וגם אבותיכם בעלי קשר למדינות הדנובה ויצאו מהמדינה האוסטרית עד לשנת 1955, אתם ככל הנראה זכאים לקבלת דרכון אוסטרי לפי החוק החדש.

אזרחות אוסטרית עורך דין מומחה

בחודש ספטמבר 2019, הציג הפרלמנט האוסטרי מצע מעודכן בנוגע לחוק השבות עבור קורבנות הרדיפה הנאצית. לפי התנאים החדשים, כל צאצא ליהודי אשר יוכל להוכיח קשר של אחד מאבותיו הישירים (אבא/אמא סבא/סבתא וכן הלאה) לאוסטריה החל משנת 1933, יהיה רשאי להוציא אזרחות אוסטרית ולאחריה דרכון אירופי. ההוראות החדשות מרחיבות באופן מהפכני את חוק היסוד האוסטרי ולמעשה לא מעמידות תנאים או הגבלות כמעט.

תודות להכרה מלאה של האוסטרים בזכותם של מאות אלפי נרדפים על רקע גזעם הלא עוול בכפם, תעניק הממשלה האוסטרית את הדרכון תחת תנאים נוחים להפליא. האמור חל על נשים שסבלו מרדיפות וצאצאיהן באופן שווה לגברים (בניגוד לגרסא הקודמת של החוק, שהגבילה את הזכאות לצאצאי אזרחים גברים בלבד).

תוספות חשובות שהתווספו לחוק קובעות כי מועד הזכאות מתפרש עד למאי 1955 – תאריך עצמאותה של אוסטריה. העדכון מתייחס גם לאלו שהיגרו ממזרח אירופה וחיו באוסטריה (התאזרחו בה או שהו שהיית קבע) והגיעו מאחת ממדינות ההמשך של המעצמה האוסטרו-הונגרית. פה אנחנו מדברים על מדינות רבות כדוגמת רומניה, פולין, צ'כיה, הונגריה, איטליה סלובקיה, סרביה ועוד. זאת בתנאי שיצאו מהמדינה האוסטרית עד מאי 1955.

כמו כן, זכאים לא נדרשים להיבחן במבחני שפה או תרבות, להגיע לאוסטריה או לחיות בה וגם לא להשקיע. כל שנדרש הוא להראות מסמכים אשר מעידים על קשר לאוסטריה מה- 30.01.1933-15.05.1955. לאחרי, יש להציג את הקשר המשפחתי בין המבקש לבין קרוב המשפחה הנרדף. היה ואין לכם מסמכים, המשרד שלנו יכול לעזור לכם לאתר אותם בארכיונים האוסטריים. הרשויות האוסטריות לאורך מאות שנים מקפידות לשמור על המסמכים העתיקים באופן נגיש, כך שהיום ניתן לאתר ברוב המקרים את המסמכים.אזרחות אוסטרית עורך דין

מדוע לבחור דווקא במשרד דקר, פקס, לוי?

המשרד מעניק שירות VIP ללקוחותינו. משמעו כי על ידי התנהלות נכונה ומקצועית, אנו ניתן לכם לחתום על ייפוי כוח שישאיר לנו את המרחב המקצועי להתנהל דרכו אל מול הרשויות האוסטריות. חשוב להיעזר בעורך דין מיומן בחוק האוסטרי השולט בשפה הגרמנית בכדי להימנע מטעויות מביכות אשר תוכלנה להקשות לאחר מכן על הלקוח לשלוח בשנית את המסמכים או לסבך אותו עוד יותר בגלל שלילת בקשה. כך כמובן חוץ מהעובדה שחבל על הזמן שלכם ובטח על הכסף.

החוק החדש והתהליכים האזרחיים הנלווים לו, לא אחת מערימים קשיים על אלה אשר מעדיפים להגיש בקשה לבד. אולם, היכרות עם הגופים המשפטיים באוסטריה נחוצה כאן. הדבר נדרש אפילו בשלב הראשוני על מנת לקבוע זכאות בצורה ברורה דיה. לכן, בכדי לא להסתבך בחובבנות ולאחר מכן להסתכן בקבלת תשובה שלילית מהרשויות ודרישה לתיקון הבקשה, חשוב לבוא מוכן ובקיא מהתחלה.

במקרים אשר חלים מדי פעם מקבל המבקש רק תשובה שלילית. במקרה כזה יש להגיש ערעור במעמד ערכאה שיפוטית באוסטריה, שלאמיתו של דבר הופך את התהליך לארוך יותר, מתיש ויקר, מה גם שאין ערובה להצלחה.

האופן שבו אנחנו מעדיפים לעבוד הוא לסדר את כלל הניירת הנדרשת (תהליך האורך בין חודש לחודשיים בדרך-כלל) לערוך ולתרגם את הנדרש ולהגיש את הבקשה בניסיון הראשון באופן מושלם. כך שיעיד כי אין שום ספק או חוסר מקצועיות בקשר לתיק ובטח לזכאותו של הלקוח (זאת כמובן במידה ונמצא זכאי על-ידנו בשיחת הבירור הראשונית). מניסיון, האוסטרים פורשים את ידיהם בקשר לחוק החדש ולכן לא מקשים על המועמדים – זאת במידה והבקשות מסודרות ומובנות כפי הנדרש.

צרו קשר – עורך דין דרכון אוסטרי

עו"ד אזרחות אוסטרית דקר, פקס, לוי. כפי שקראתם, תודות למאמצים ניכרים של אנשי הפרלמנט האוסטרי יוכלו בערך כ-150 אלף ישראלים לעתור ולקבל דרכון אוסטרי. עורך דין דרכון אוסטרי יוכל לעזור לכם להשיג דרכון אירופאי איכותי בדרך פשוטה שאינה מצריכה מכם כמעט להתאמץ וזה ללא אותיות קטנות.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה