דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

SB-1 – אשרת תושב חוזר לארה"ב לבעלי גרין קארד

Michael Decker
Michael Decker

אם אתם בעלי גרין קארד, אתם עשויים לחשוב שמעמד תושב קבע מאפשר מותר לכם לנסוע ברחבי ארה"ב ולצאת ממנה כרצונכם. הרי כך הדבר עבור תושבי קבע בישראל – הם לא נדרשים לקבל אשרה מיוחדת בשביל לעזוב את ישראל ולחזור אליה, והתושבות נמצאת בסכנה רק לאחר מספר שנים בחו"ל, במידה ומרכז הפנים מחליט שהעתקתם את מרכז החיים לחו"ל. לעומת זאת, בארה"ב הגרין קארד הוא בעיקר שלב בדרך להתאזרחות, ומצפים מכם לבלות את רוב זמנכם בתוף גבולות ארה"ב.במידה ואתם עוזבים לפרק זמן ממושך לישראל או למדינה אחרת, יש צורך לפנות לקבל אשרת SB-1 – אשרת תושב חוזר לארה"ב לבעלי גרין קארד.

מה קורה כאשר אתם צריכים לעזוב את ארה"ב לתקופה ממושכת? כיצד זה משפיע על הגרין קארד שלכם? מה אתם יכולים לעשות על מנת לשמור על הגרין קארד גם לאחר שעזבתם לחו"ל? וכיצד יכול עורך דין הגירה לארצות הברית לעזור לכם לקבל מחדש את הגרין קארד או מעמד אחר בארה"ב?

אין כניסה למעלה משנה

אם אתם תושבי קבע אשר עזבו את ארה"ב לתקופה של יותר משנה, תצטרכו להגיש בקשה מיוחדת לאשרת SB-1 על מנת לשמור על הסטטוס שלכם.

בעלי מעמד תושב ארעי בארה"ב נדרשים לבקש אשרת כניסה חוזרת (Return Visa) כדי לצאת ולחזור משטח ארצות הברית, ויצטרכו לבקש ויזת SB-1 על מנת לשמור על מעמדם במידה ויחזרו לארצות הברית לאחר שפג תוקפה של אשרת הכניסה החוזרת.

לא מומלץ לנסות ולהיכנס לארה"ב ללא אשרה זו, מכיוון שייתכן שיסרבו לכם בגבול או אפילו יבטלו את מעמד התושב שלכם.

איך מגישים בקשת SB-1?

כחלק מבקשת ה-SB-1 שלכם, תצטרכו למלא טופס DS-117 ולהוכיח:

  • המשך הקשר עם ארה"ב
  • כוונת חזרה לארה"ב – מתי עזבתם, מתי חזרתם, האם היו כרטיסי טיסה וכדומה אשר נרכשו ובוטלו מאחר ולא הייתה אפשרות לחזור וכדומה
  • בני משפחה \ בני זוג המתגוררים בארה"ב. זה יוכיח שעדיין יש לכם קשרים עם ארה"ב וסיבה להיות שם.
  •  שמרכז חייכם עדיין נמצא בארה"ב. עדות לכך יכולה להיות עדיין הגשת מסים בארה"ב והגשה כתושב, קשרי משפחה, משכנתאות ותעסוקה אצל מעסיק בארה"ב.

או בקצרה – שהיה לכם מעמד חוקי בארה"ב שהשגתם באופן מסודר, ושעזבתם את ארה"ב תוך כוונה לחזור אליה, מאחר וזה המקום בו אתם מתכוונים להמשיך לחיות. לא חזרתם לארה"ב במשך מעלה משנה מסיבות שאינן תלויות בכם ואתם יכולים להוכיח את הדבר באופן אובייקטיבי.

במידה והבקשה לא תידחה בשלב זה, תוזמנו לראיון בשגרירות ארה"ב. תצטרכו למלא טופס DS-260, להביא דרכון עדכני ו2 תמונות דרכון, ומסמכים רפואיים, כולל רשימת חיסונים שקיבלתם.SB-1 - אשרת תושב חוזר לארה"ב לבעלי גרין קארד

הוכחת האופי הזמני של שהייה מחוץ לארה"ב:

חשוב להסביר מה הסיבות \ מחסומים אשר לא אפשרו לחזור לארה"ב במשך שנה ומעלה. לדוגמא, שירות חובה בצה"ל עבור ישראלים, אשר גרם לכם לבלות שנתיים ומעלה מחוץ לארה"ב, בניגוד לרצונכם.

דוגמה נפוצה נוספת היא הצורך לטפל בבן משפחה חולה מחוץ לארה"ב.

שגרירות ארה"ב בירושלים ציינו כי הם מוכנים לשקול מקרים בהם מישהו שהה מחוץ לארה"ב במשך יותר משנה עקב מגיפת COVID-19.

מה סיכויי ההצלחה?

סיכויי ההצלחה שלכם תלויים במספר גורמים:

  • כמה זמן הייתם מחוץ לארה"ב
  • כמה קשרים יש לכם עדיין בארה"ב
  • בני משפחה שיש לכם בארה"ב
  • מסמכים המוכיחים מדוע הייתם צריכים להיות בחו"ל

באופן כללי, ככל ששהיתם יותר זמן מחוץ לארה"ב, הסיכוי לאישור הבקשה נמוך יותר. כמו כן, יהיה חשוב מאוד לקבל ראיות לקשרים עם ארה"ב ולהוכיח שהנסיעה לחו"ל הייתה זמנית. ראיות מוצקות יהיו קריטיות להצלחת הבקשה.

עורך דין להגירה בארה"ב יכול לתת לכם מושג טוב על סיכויי ההצלחה ברגע שהוא יבדוק את המידע והמסמכים שברשותכם.

מה קורה אם הבקשה שלי תידחה?

אם נדחתה בקשתכם לקבלת SB-1, ניתן להגיש מחדש בקשה לויזה או גרין קארד. לדוגמה, הישראלי נשוי לאזרח אמריקאי וקיבל גרין קארד על סמך זה. לאחר מכן עזב את ארה"ב למשך יותר משנה ובקשת SB-1 לחזרה לארה"ב נדחתה.

במקרה זה יש להגיש שוב בקשה לקבלת גרין קארד על בסיס בן זוג אזרח ארה"ב. בעצם מתחילים את כל התהליך מחדש, כולל דמי טיפול וכולל ההמתנה עד לקבלת אפשרות לקבל אזרחות ארה"ב.

מי שאינו זכאי לגרין קארד, או שאינו מתכוון לגור בארה"ב, יוכל להגיש בקשה לוויזת תייר או ויזת עבודה.

צרו קשר עם מומחי הגירה:

עורך דין הגירה לארה"ב יכול לסייע בהשלמת בקשתכם לSB-1 – אשרת תושב חוזר. במשרד דקר, פקס, לוי יש לנו ניסיון רב בטיפול בבקשות SB-1 כמו גם מציאת פתרונות יצירתיים אם אין זכאות. אנו גם עובדים אתכם כדי להכין תוכנית פעולה אם תידחה בקשת ה-SB-1, על מנת שתוכלו לחזור לארצות הברית עם מעמד אחר.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה