Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תאונת דרכים בחו״ל

יהודה אלחרר
יהודה אלחרר

דוד וואלעס


שירותי תרגום של משרד עו"ד הנ"ל מצויינים ומקצועי, ממליץ בחום לכל אחד לנסות, בעיקר השירות האדיב מכל הלב של סשה קישקו משאיר את הלקוח בהרגשה טובה ורצון לחזור בעתיד

מה ניתן לעשות כאשר מתרחשת תאונת דרכים בחו״ל? תאונות דרכים המתרחשות במהלך טיול או שהות של ישראלים בחו״ל עלולה לעורר קשיים רבים, הן מבחינת התמודדות ביורוקרטית והן מבחינה משפטית. רבים אינם מודעים לצורך לדאוג לכיסוי ביטוחי מתאים, וליתר הפעולות שנדרש לבצע במקרים אלה (כגון תיעוד המקרה, קבלת טיפול רפואי במידת הצורך וכיו״ב). במאמר זה תסביר על הנושא עורכת הדין נירית פליישמן, מומחית לדיני נזיקין ותעבורה ממשרדנו.

תאונת דרכים בחו״ל

תאונת דרכים בחו״ל: ישראלים אינם תמיד יודעים על דברים בסיסיים שעליהם לטפל בהם

מיליוני ישראלים מבקרים בחו״ל מדי שנה. רבים מהם משכירים רכב במקום, על מנת שלא להסתמך על תחבורה ציבורית או הסעות של מדריך. למרבה הצער, מדי שנה מתרחשות אלפי תאונות דרכים בחו״ל בהן מעורבים ישראלים, בין אם כנהגים ובין אם כהולכי רגל. בלא מעט מאותן תאונות נגרמים נזקי גוף ורכוש, וחלקן אף עשויות להסתיים בפתיחת הליכים פליליים.

תאונות דרכים תמיד עשויות להיות מורכבות, אך כאשר הן מתרחשות מעבר לים, הדבר מעלה מורכבויות גדולות פי כמה וכמה. זאת לאור הצורך להתמודד עם ביורוקרטיה של מדינה זרה, ובכלל זה עם גורמי האכיפה, חברות ביטוח וכו׳. מניסיוננו עם טיפול בנושאים מעין אלה, נוכחנו לדעת כי ישראלים רבים אינם מודעים לצורך לדאוג לעניינים בסיסיים רבים, כגון רכישת ביטוח נסיעות הכולל את כל הכיסויים הנדרשים במקרים אלה, תיעוד האירוע, קבלת טיפול רפואי מתאים ועוד. להלן נסביר על נושאים עיקריים שיש לטפל בהם לפני ואחרי התרחשות של תאונת דרכים בטיול בחו״ל.

חשוב לדאוג לכיסוי ביטוחי מתאים

אחת הבעיות הנפוצות ביותר במקרים של תאונת דרכים בחו״ל נובעת מכך שישראלים אינם מודעים לצורך לרכוש ביטוח נסיעות הכולל את כל הכיסויים הנדרשים. מעטים מודעים לכך שביטוח נסיעות אינו כולל במקרים רבים כיסוי עבור נזקים שייגרמו לצד ג׳ כברירת מחדל. בדיוק כשם שמומלץ לרכוש ביטוח רכב בארץ אשר כולל כיסוי עבור נזקי צד ג׳, הדבר חשוב עוד יותר כאשר מגיעים למדינה זרה ומעוניינים לנהוג ברכב בשטחה. מטבע הדברים, בכבישים ותנאי דרך שאינם מוכרים לכם, עשויים להתרחש נזקים רבים. בהתאם, ראוי לדאוג להוספת כיסוי עבור נזקי צד ג׳ עם תקרת הכיסוי המתאימה במסגרת ביטוח נסיעות או ביטוח רכב הנרכש בחו״ל, ולוודא כי כל כיסוי ביטוחי נוסף הנדרש עבורכם במקרים ספציפיים אכן קיים. מדובר בפעולות מנע חשובות ביותר, אשר יסייעו לכם לנהוג בראש שקט במהלך השהות בחו״ל.

מה עושים במקרים שבהם נגרמת בפועל תאונה?

כל תאונת דרכים היא אירוע פתאומי ומבהיל. על אחת כמה וכמה תאונת דרכים המתרחשת במהלך טיול בחו״ל. על אף זאת, חשוב ככל הניתן לדאוג לביצוע מספר פעולות במקרים של התרחשות תאונה בה אתם מעורבים, בין אם אתם הנהגים הפוגעים ובין אם נפגעתם בתאונה. ראשית, חשוב להשאיר את הרכב במקומו, לאור כך שבמדינות רבות קיים איסור על הזזת הרכב. כך גם חשוב לדאוג לתיעוד האירוע ככל שהדבר אפשרי, באמצעות צילומי תמונות וסרטונים של זירת התאונה ומסמכי הרכבים המעורבים, כמו גם שמירת פרטי ההתקשרות עם המעורבים. חשוב לשתף פעולה עם גורמי ההצלה והמשטרה שיגיעו למקום, ומומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה לדיני תעבורה לגבי המקרה, כאשר נערכות פעולות חקירה של התאונה.

דבר נוסף שחשוב לטפל בו בהקדם הוא קבלת טיפול רפואי באופן מיידי. נפגעי תאונה אינם תמיד מודעים לחומרת הנזקים שסבלו, לאור האדרנלין שמשתחרר בגופם בדרך כלל, ותחושת הבהלה וחוסר הוודאות אשר לא פעם מונעת מהם להבין לעומק את מצבם. כך גם חשוב לשמור את כלל המסמכים המתעדים את התאונה, וקבלות עבור טיפולים רפואיים אלה. מעבר לכך, חשוב לוודא כי כל התיעודים הנדרשים אכן קיימים ומפורטים כדבעי. קיימים לא מעט מקרים בהם הצוות הרפואי משמיט פרטים שחשוב שייכללו במסגרת התיעוד הרפואי (כגון מכלול הנזקים הפיזיים שנגרמו, הטיפולים שניתנו בגינם וכיו״ב). תיעודים אלה חשובים ביותר לצורך קבלת השיפוי מחברת הביטוח בהמשך הדרך.

תאונת דרכים בחו״ל – צרו קשר עם המומחים שלנו לדיני תעבורה ונזיקין

במאמר זה הצגנו נקודות חשובות אשר נדרש לטפל בהן לפני, במהלך ולאחר תאונת דרכים שאירעה במהלך טיול או שהות של ישראלים בחו״ל. אם יש לכם שאלות נוספות או צורך בייעוץ פרטני בנושא, ניתן ליצור עמנו קשר ונשמח לעזור. במשרדנו פועלים עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה ונזיקין, ובכלל זה בייצוג של מעורבים בתאונות דרכים שהתרחשו מעבר לים. משרדנו משתף פעולה עם משרדים מובילים במגוון מדינות, על מנת לספק שירות משפטי מיטבי ומקיף עבור לקוחות המשרד.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top