דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

נהיגה ללא ביטוח ונהיגה ללא רשיון רכב

Moti Orange
Moti Orange

רבים מעוניינים לחסוך בעלויות הביטוח על כלי הרכב או רישויו על ידי הימנעות מתשלום. ברם, להתנהגות זו השלכות חמורות שעלולות לעלות להם בממון רב. טועה מי שחושב, כי נהיגה ללא ביטוח היא בבחינת חסכון כספי. הוא שוכח כי רכב זה עלול להיקלע לתאונה בכל רגע.

אנחנו במשרד, מתמחים במספר תחומים, בכלל זה עבירות תנועה ונהיגה ללא רישיון, וכן כל הקשור בחוקי התנועה ובתי המשפט לענייני תעבורה.

השלכותיה של תופעה זו התפשטו לאחרונה בצורה ניכרת, ומשרדנו ייצג מספרים מעורבים בתאונות דרכים אשר למרבה הצער לא ביטחו עצמם בביטוח חובה או אפילו לא דאגו לרישוי חוקי ומוסמך לכלי הרכב.

נהיגה ללא ביטוח – פעולה עם השלכות חמורות בצידה

למעשה, כל נהג או אדם שיש בבעלותו כלי רכב, יודע כי כלי הרכב חייב להיות מבוטח לכל הפחות בביטוח חובה, אשר מכסה נזקי גוף כתוצאה מהתאונה. באמצעות פוליסות ביטוח שונות אפשר לכסות את הנזקים המלאים הנגרמים לכלי הרכב כתוצאה ממצבים שונים, בין אם מדובר בכיסוי נזקי רכוש לצד שלישי (ביטוח צד ג') בתאונה או גניבה (ביטוח מקיף). יחד עם זאת, כל נהג שנוהג ברכב שאינו מבוטח, יצטרך להתמודד עם השלכות הצעד הזה במקרה שתקרה לו, חס וחלילה, תאונה בעתיד.

במקרה של תאונה יהיה על הנהג לשאת בהוצאות השונות ובעלויות הטיפולים השונים, במקרה שנגרמו לנפגע נזקי גוף, בהסתמך על נסיבות התאונה והשלכותיה. "חוק הפיצוי לנפגעי תאונות דרכים – 1975" מבהיר זאת במפורש

החוק גם מסביר מתי המדינה יכולה לכסות את נפגעי הדרך באמצעות חברת "קרנית"; אך במקרה זה המדינה תגיש תביעה כספית נגד הנהג האחראי לתאונה ונגד הנהג שנהג ללא ביטוח. תביעות אלו עלולות להגיע לכדי מאות אלפי שקלים.נהיגה ללא ביטוח

נהיגה ללא ביטוח – העונש

אי ציות לתקנות התעבורה המחייבות רכישת ביטוח חובה, עלול לעורר בעיה חוקית לנהג. בתור מינימום, מדובר בפסילת רישיון לתקופה של 3 חודשים. מעבר לכך, הנהג עלול להיות מואשם בעבירות שונות. אין להקל ראש בעניין זה ובעונשים הכרוכים בו.

במקרים רבים, לעבירה של נהיגה ללא ביטוח מתלווה עבירה אחרת, כגון נהיגה ללא רישיון ונהיגה ללא רישיון נהיגה בר-תוקף, כשרישיונו של הנהג נשלל או שרישיונו פג לפני למעלה משנה.

נהיגה ללא ביטוח – טסט

סעיף 2 של "פקודת התעבורה (נוסח חדש) – 1961" את כלי הרכב לעבור בדיקה שנתית הבוחנת את כשירותו של כלי הרכב לשימוש בטוח בדרכים. אולם, למרבה הצער, לא כל הנהגים מקפידים על כך, ותאונות הדרכים בישראל נמצאות במגמת עליה. על פי הנתונים האחרונים, במקרים רבים לפחות לכלי רכב אחד שמעורב בתאונת דרכים, אין רישיון רכב בתוקף.

מהו העונש הרגיל המוטל במקרה של נהיגה ללא רשיון רכב ?

ראוי לציין, כי העונש על נהיגה ללא רישיון בתוקף מבוסס על מספר גורמים:

* במקרה שהנהג נתפס, כשהוא נוהג ללא רישיון רכב ותוקפו של רישיון הרכב פג עד שישה

חודשים קודם לכן, יוטל על הנהג קנס בסך 250 שקלים.

* במקרה שהנהג נתפס נוהג כשרישיון הרכב אינו תקף במשך למעלה משישה חודשים, הוא יזומן לדיון בבית המשפט לענייני תעבורה. יתכן מאוד, כי העונש יהיה קנס אך הוא עלול להיות גם מאסר בפועל, תלוי במספר גורמים, שהחשובים בהם הם שנת יצור הרכב – האם הוא ישן או חדש, גילו של הנהג ומועד רישום העבירות שהנהג עבר.

צור עימנו קשר במקרה של:

נהיגה ללא רישיון רכב בר-תוקף (טסט). זוהי עבירה שבגינה מוגש כתב אישום (זימון) לבית המשפט לענייני תעבורה, בהתאם למשך התקופה בה לא היה רישיון תקף, נגד בעלי הרכב או אפילו נגד הנהג עצמו. במקרה ואתה מואשם בעבירות אלו, מומלץ להתקשר עם עורך דין מוסמך מטעמו של משרדנו בירושלים, אשר ישמח להגיש לך סיוע, עזרה ויעוץ.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה