דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תאונה בדרך לגן או לבית הספר – תאונת עבודה? (מידע משפטי חשוב)

יהודה אלחרר

האם תאונה בדרך לגן עם ילדיכם יכולה להוות תאונת עבודה? מתברר שהתשובה חיובית ובמקרים רבים המוסד לביטוח לאומי ובתי הדין לעבודה עשויים להכיר בתאונות המתרחשות בדרך לגן או לבית הספר, או בחזרה מהם, כתאונות עבודה.

רבים אינם מודעים לזכויותיהם בנושא, ולכן אינם פועלים למימושן. לאור כך, מצאנו לנכון להביא בפניכם מידע חשוב בנושא, מפי עורך דין מומחה לדיני נזיקין ודיני עבודה ממשרדנו.

משרד עורכי הדין שלנו, בירושלים ובתל אביב, מתמחה בדיני נזיקין ודיני עבודה. לעורכי הדין ממשרדנו ניסיון רב במתן מענה משפטי מקיף עבור עובדים במגוון סוגיות משפטיות כגון מימוש זכויות, פיצויים בגין נזקי גוף בעבודה, פיצויי פיטורין והליכים בגין אובדן כושר עבודה מול המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח. משרדנו מייצג את לקוחותיו במסגרת תביעות בפני בית הדין לעבודה והמוסד לביטוח לאומי.

תאונה בדרך לגן או לבית הספר - תאונת עבודה? (מידע משפטי חשוב)

תאונת עבודה בדרך לגן – חשוב שתכירו את זכויותיכם

סדר היום של רבים מאיתנו כולל הסעה של ילדינו לגן או לבית הספר בדרך לעבודה. לא פעם עלולה להתרחש תאונה במסגרת מסלול שגרתי זה. חשוב לדעת כי תאונה שכזו עשויה להיחשב כתאונת עבודה. ואולם, רובנו לא רואים במסלול השגרתי של הדרך לעבודה בתור חלק אינטגרלי משגרת העבודה. לכן לא מעט נפגעי תאונות לא תובעים הכרה בתאונה שעברו כתאונת עבודה, ולכן . חשוב מאוד להכיר את החוק בנושא.

מה קובע החוק?

החוק החל בנושא הוא חוק הביטוח הלאומי, אשר מגדיר מתי תאונה תיחשב כתאונת עבודה. החוק קובע הגדרה רחבה של המונח ״תאונת עבודה״. הגדרה רחבה זו, כפי שפורשה על-ידי בית הדין לעבודה, כוללת אירועים המהווים חלק אינטגרלי מסדר היום של העובדים, גם כאשר הם מתרחשים מחוץ למקום העבודה. בהתאם, הכירו בתי הדין לעבודה בתאונות רבות מחוץ למקום העבודה בתור תאונות עבודה, ובכלל זה תאונות שהתרחשו בדרך לתפילה בבית כנסת, טיול רגלי במסגרת הפסקה מהעבודה וכן הסעת הילדים לגן או לבית הספר. השאלה שתעלה בדרך כלל תהיה האם מדובר בחלק משגרת יומם של העובדים, או שמא קרו אירועים שניתקו את הקשר הישיר לעבודתם.

בתי הדין נכונים להכיר בתאונה בדרך לגן או לבית הספר בתור תאונת עבודה

במספר פסקי דין של בתי הדין לעבודה בישראל, נקבע כי כאשר מתרחשת בדרך לגן הילדים או בית הספר תאונת דרכים או תאונה מסוג אחר (דוגמת נפילה או החלקה), התאונה עשויה להיחשב בתור תאונת עבודה. דוגמה לכך היא פסק דין של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב משנת 2010 (שמספרו ב״ל 6024-09). פסק הדין עסק במקרה של עובדת אשר הסיעה את בתה לגן, ועברה בטיפת חלב לצורך ביקורת, שם שהתה כ-50 דקות. לאחר שהביאה את בתה לגן והמשיכה למקום עבודתה, נפגעה בתאונת דרכים. העצירה בטיפת חלב העלתה מחלוקת בשאלה האם הדבר מנתק את מסלולה הרגיל של העובדת בדרך לעבודה. בית הדין לעבודה קבע כי במקרה זה מטרת נסיעתה של העובדת הייתה הגעה לעבודה, ובהתאם יש לראות בתאונה כתאונת עבודה ולשלם לתובעת דמי פגיעה כחוק. מקרה זה ממחיש את נכונות בתי הדין לעבודה להכיר בתאונה בדרך לגן בתור תאונת עבודה במקרים המתאימים, ועד כמה חשוב להכיר את הדין בנושא על מנת לממש את זכויותיכם כראוי.

תאונה בדרך לגן או לבית הספר – צרו קשר עם עורכת דין מומחית לדיני עבודה ונזיקין

לעיל הצגנו מידע חשוב בנושא תאונת עבודה המתרחשת בדרך לגן או לבית הספר. אם אתם זקוקים לסיוע או ייעוץ בנושא, עורכי ועורכות הדין ממשרדנו ישמח לתת לכם מענה משפטי מקיף ומקצועי. משרדנו מייצג את לקוחותיו באופן שוטף בפני בית הדין לעבודה והמוסד לביטוח לאומי, בהליכי מימוש זכויות עובדים. ניתן ליצור עמנו קשר באמצעות פרטי ההתקשרות המופיעים מטה, ולתאם פגישת ייעוץ אונליין או במשרדינו, בירושלים ובתל אביב.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה