עורך דין דיני עבודה

מאמרי המשרד בתחום דיני עבודה

לא מקבלים את הזכויות שמגיעות לכם במקום העבודה? אל תתפשרו על עורך דין לדיני עבודה

מעבר לכך כי מקום העבודה שלנו הוא המקום בו נשאף לממש את עצמינו ואת היכולות המקצועיות שלנו, ניצור ונתחזק קשרים חברתיים הדוקים וכמובן נדאג לפרנסה ולקיום שלנו – מדובר למעשה במקום בו אנו מבלים את מרבית הזמן הפנוי שלנו, ולכן חשוב לוודא תמיד שאנו מקבלים בדיוק את הזכויות שמגיעות לנו, שאנו נכנסים מלכתחילה למקום עבודה שמחויב לדברים הללו ושאנחנו מקבלים ייצוג הולם במקרים של אירועים חריגים כגון תאונות עבודה חלילה או פיטורים שלא כדין.

אם אתם לא בטוחים לגבי הזכויות שמגיעות לכם או שנעשה לכם עוול כלשהו במקום העבודה שלכם, צוות המומחים ממשרדנו ישמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם ייעוץ מקצועי וליווי משפטי בתחומים – צרו קשר בהקדם האפשרי ונשמח להעניק את המענה המקיף ביותר.

עורך דין דיני עבודה בפתח תקווה

עורך דין לענייני עריכה ובדיקה של חוזה עבודה

בניגוד לחוזים מסוגים אחרים, חוזי העסקה כפופים לחוקים סוציאליים ברורים ומוגדרים (כדוגמת חוק שכר המינימום וחובת ההפרשה של המעסיק לקרן הפנסיה של העובד). למרבה הצער מעסיקים רבים מנצלים את חוסר הידע של העובדים ומחתימים אותם על חוזים שאינם עומדים בכללים הללו ועל כן הם אינם תקפים תמיד מבחינה משפטית.

מי שמעוניין לבחון חוזה העסקה במקום עבודה אליו הוא מעוניין להתקבל וטרם החליט אם לעשות כך יכול בהחלט לפנות אלינו למעבר מקיף על כל סעיפי החוזה וקבלת חוות דעת מקצועית. כמו כן, במידה ונתגלעה מחלוקת במקום העבודה שלכם ואתם מעוניינים לבצע צעדים מסוימים, נשמח לעבור על חוזה העבודה ולהמליץ לכם מה כדאי לעשות בהתאם לכתוב בו.

פיטורים והתפטרות

אחד הנושאים הרגישים ביותר בכל מקום עבודה כמעט הוא הנושא של סיום עבודתו של העובד, בין אם ביוזמתו ובין אם ביוזמת המעסיק ומקום העבודה. במישור הזה צוות המשרד שלנו מטפל בין היתר במקרים הבאים:

  • התפטרות שדינה כפיטורין: המצב בו עובד מעוניין להתפטר ממקום העבודה מרצונו כביכול, אך מסיבות שאינן תלויות בו, כגון הרעה בתנאי ההעסקה, מעבר דירה בנסיבות מסוימות, סגירה של מקום העבודה או מחלה של העובד או בני משפחתו המצריכה טיפול צמוד – הוא אחד המצבים הנפוצים ביותר ובמרבית המקרים מגיעים לעובד פיצויים ממש כפי שהיה מקבל אילו היה מפוטר על ידי המעסיק.
  • צו מניעת פיטורין: חלקכם אולי יופתע לשמוע כי המקרים בישראל של פיטורים שלא כדין הם שכיחים למדי. חשוב לדעת כי ישנם מקרים ברורים הקבועים בחוק בהם אסור על המעסיק לפטר את העובד וכן ישנו פרוטוקול קבוע לתהליך הפיטורין שבמידה ואינו מתבצע ישנה אפשרות להוצאת צו המניעה \ לתביעה בבית הדין לעבודה, תחום שנשמח לסייע כמובן גם בו.
  • הערמת קשיים וחסמים מצד המעסיק להתפטרות: מקרים נדירים יותר אומנם, אבל עדיין כאלה המתרחשים מדי שנה בהם המעסיקים מערימים קשיים על עובדים המעוניינים לעזוב את מקום עבודתם מסיבות כאלו ואחרות דרך הלנת שכר ופגיעה בזכויותיהם. אם חוויתם דבר כזה או באופן שחוויתם באופן כללי התעמרות במקום העבודה, אנו ממליצים ליצור איתנו קשר בהקדם האפשרי.

זכויות במקרים של מחלה קשה או אובדן כושר עבודה

רובינו מכירים את הזכויות הבסיסיות שלנו כעובדים כאשר אנו חולים במחלה קלה וזמנית (שגם אותן אגב אנחנו לא מקבלים תמיד כמו שצריך), אך כאשר מדובר על מחלות קשות שיכולות ללוות אותנו לשנים ארוכות ובמיוחד כאשר מדברים על מחלות כרוניות שבעקבותיהן לא ניתן להמשיך ולעבוד – רובינו לא באמת יודעים מה מגיע לנו, במיוחד מתוך המחשבה שזה משהו שקורה לאחרים, אבל לעולם לא יקרה לנו.

המציאות היא שהבריאות אינה זכות השמורה לנו ולכן חשוב שבמידת הצורך יהיה לכם גב מקצועי ותמיכה משפטית שתאפשר לכם למצות את מלוא הזכויות שלכם, הן מול מקום העבודה והמעסיק שלכם והן מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי.

זכויות המעסיק

בגלל יחסי הכוחות בין העובד למעביד, מבחינה סטטיסטית מרבית עיוותי הדין והעוולות הם כלפי העובדים, אך בהחלט ישנם מקרים בהם דווקא העובד הוא זה שפוגע במעביד או במקום העבודה. במקרים הללו נשמח כמובן לבחון כל מקרה לעומק ולהציע ליווי ונקיטת הליכים משפטיים כנגד אותו עובד במידת הצורך.

בכל נושא שהוא של דיני עבודה – צרו קשר עם צוות המומחים שלנו

בשורה התחתונה, כשמדברים על דיני עבודה מובן שמדובר באחד הנושאים הרגישים ביותר וככל הנראה גם הנפוצים ביותר שקיימים בעולם המשפט.

כשאתם צריכים סיוע בנושאים עליהם דיברנו כאן וכן בנושאים נוספים כמו זכויות עובדי קבלן ועובדים עצמאיים אל מול זכויותיהם של עובדים שכירים או בתחום החשוב של זכויותיהן של עובדות בהריון, צרו קשר עוד היום וצוות המומחים שלנו לדיני עבודה ישמח לעמוד לשירותכם בכל שעה ולהעניק לכם ייעוץ מקצועי ומקיף וליווי משפטי יסודי.

אם ברצונכם לקבל ייעוץ על ידי עורך דין דיני עבודה, התקשרו: