דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ראיון כנות הקשר לצורך הסדרת מעמד בישראל ופתיחת תיק חיים משותפים

Michael Decker

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

ראיון כנות הקשר מהווה שלב קריטי במסגרת הליך הסדרת מעמד בני זוג זרים בישראל. כיצד ניתן להתכונן לקראתו? ומה חשוב לדעת לגביו? במאמר זה, עורך דין מיכאל דקר, מומחה לדיני הגירה לישראל יסביר על כך עבורכם.

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בדיני הגירה לישראל. למשרדנו ניסיון רב בליווי זוגות לאורך שלבי הסדרת מעמדם החוקי של בני הזוג הזרים, ובייצוגם בפני כל הערכאות המינהליות והמשפטיות.

ראיון כנות הקשר הסדרת מעמד בישראל

ראיון כנות הקשר – שלב מכריע בהליך הסדרת מעמד בישראל

זוגות שבהם בן או בת הזוג הם אזרחים זרים, נדרשים להסדיר את מעמד בני הזוג הזרים על מנת לחיות בארץ עם בני זוגם הישראלים. אמנם קיימים נהלים שונים החלים על בני זוג נשואים לעומת ידועים בציבור. ואולם, בשני המקרים על הזוג לעבור ראיון הבוחן לעומק את הקשר ביניהם. הראיון, המכונה ״ראיון כנות הקשר״ מהווה שלב מכריע בהליכי הסדרת מעמד בישראל, וחשוב לדעת כי עליו קמות ונופלות בקשות רבות לפתיחת תיק חיים משותפים.

תוכלו לקרוא עוד על ראיון במשרד הפנים, אשר לעיתים נקרא גם שימוע, במאמר זה, אצלנו באתר האינטרנט.

חוק הכניסה לישראל מעניק לשר הפנים שיקול דעת רחב בהחלטה מי יוכלו להגר לישראל. העמדה הרשמית של רשויות המדינה היא שנישואים או זוגיות מהווים רק נקודת מוצא ראשונית לכנות הקשר. לפיכך, אחת ממטרות ההליכים שנקבעו בנהלי רשות האוכלוסין וההגירה היא סינון בקשות. הראיון מהווה, אפוא, אמצעי מרכזי של הרשות לאיתור בקשות הנראות בעיניה כפיקטיביות.

כיצד הראיון נראה בפועל?

על אף השימוש בלשון יחיד, אין להתבלבל: לרוב תתקיים סדרת ראיונות, הנערכים על ידי פקידי משרד הפנים. ככלל, ייערכו ראיונות לבני הזוג בנפרד, ועליהם להיערך בשפה המובנת להם (או לחלופין, באמצעות מתורגמן). הראיונות יכולים לעתים להיערך בהפרשי זמן של חודשים. לאחר מכן, תוצלבנה תשובות בני הזוג, לצורך בחינת סתירות. סתירות בראיון יכולות להיות, למשל, תשובות המתבררות כשגויות או פערים בין תשובות בראיונות שונים. זאת, אף כאשר הסתירות נבעו בפועל מאי הבנה של השאלות על-ידי בני הזוג.

שאלות נפוצות בראיון משרד הפנים לבחינת כנות הקשר

ניתן לחלק את השאלות לשני סוגים. שאלות מהסוג הראשון הן טכניות ונוגעות לקורות חייהם של בני הזוג ומשפחותיהם. הזוג עשוי להישאל בנוגע לעיסוקים, שמות בני משפחה, בילויים משותפים וכיו״ב. שאלות מהסוג השני הן מהותיות, ולעיתים הן נבנות על בסיס תשובות קודמות. בני הזוג עשויים להישאל על חוויה משותפת, על מה שקרה אחריה, על החברים שהשתתפו במאורע וכן הלאה. כך עשויות לעלות שאלות כגון ״מה אתם אוהבים אחד בשני?״ או שאלות על אופי הקשר בין בני הזוג. אין רשימה מוכנה וסגורה של שאלות, ולעתים השאלות עשויות להיות חודרניות מאוד לפרטיות הזוג. תוכלו לקרוא עוד על סתירות בראיון לבחינת כנות קשר זוגי במשרד הפנים, במאמר זה, אצלו באתר האינטרנט.

האם וכיצד ניתן להתכונן לראיון?

קריאת השאלות שציינו לעיל עשויה לחשוף בפני זוגות רבים כי הם עצמם אינם יודעים את התשובות אליהן. גם אם לא יודעים או לא זוכרים את התשובות בזמן הראיון, לגיטימי להשיב למראיינים תשובות כגון ״לא יודע״ או ״לא זוכר.״ ההכנה הנפשית חשובה לא פחות. יש מי שירגישו לחץ בעקבות הראיון והחדירה לפרטיותם. במצבי לחץ עלולים להתבלבל ואף לשכוח תשובות. לכן חשוב להתכונן נפשית ולהגיע לראיון רגועים ובטוחים ככל הניתן.

מה עושים במידה והבקשה נדחית על סמך סתירות בראיון?

נהלי הרשות שהזכרנו לעיל מאפשרים להגיש ערר פנימי במקרים של סירוב לבקשה בעקבות ראיון כנות הקשר. כמו כן, ניתן להגיש ערר לבית הדין לעררים. אף על החלטת בית הדין לעררים ניתן לערער בזכות לבית המשפט לעניינים מינהליים. ערכאות הערעור יתערבו בהחלטה במקרים רבים. לדוגמה, במקרה של זוג שבקשתם נדחתה על רקע פער גילאים של 40 שנה בין הגבר לאישה והערכת אי כנות הקשר על סמך הראיון, הזוג ערער לבית המשפט. שם נקבע כי החלטת הדחייה הייתה לא סבירה ולא מידתית, ועניינו של הזוג הוחזר להמשך בחינה ברשות.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה

ייעוץ וליווי לאורך השלבים השונים של הסדרת מעמד בישראל, כולל ראיון כנות הקשר, עשויים למקסם את סיכויי ההצלחה של ההליכים. למשרד עורכי הדין שלנו ישנו ניסיון רב בהסדרת מעמד לבני זוג זרים בישראל. תוכלו ליצור עמנו קשר באמצעות מספרי הטלפון או כתובת הדואר האלקטרוני המופיעים מטה, ונשמח לעזור לכם בכל עניין.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה