דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כיצד עושים עלייה לישראל?

Joshua Pex

עלייה לישראל, על פי חוק השבות, תש"י-1950, היא הדרך המהירה והיעילה לקבל אזרחות ישראלית למי שזכאי לכך. הזכאים לעלות לישראל מכוח חוק השבות הם יהודים, ילדים של יהודים או נכדים של יהודים. חוק השבות מעניק גם זכות לעלות לישראל ולקבל אזרחות ישראלית לבני הזוג ולילדיהם הקטינים של יהודים, וכן למשפחות הילדים והנכדים של יהודים.

מי שאינו יהודי מלידה, אך התגייר על ידי מוסד מוכר, יכול לעלות לישראל ולקבל אזרחות ישראלית, אך עליו לעמוד בדרישות מסוימות, כפי שמוסבר באתרנו כאן.

היכן ניתן לבקש לעלות לישראל?

תקנות ההגירה הישראליות מאפשרות לזכאי עליה להיכנס לישראל עם אשרת תייר ולהגיש בקשת עלייה בעודם בישראל. עם זאת, ניתן גם להגיש בקשת עלייה מראש, לפני הכניסה לארץ. הדבר נעשה באמצעות הקונסוליה הישראלית, הסוכנות היהודית, או במקרים מסוימים באמצעות ארגונים כמו נפש בנפש, המסייעים לזכאים בתהליך.

כיצד עושים עלייה?

על פי תקנות חוק השבות, תייר זכאי לשנות את מעמדו מתייר בעל אשרת ב/2 לישראל למעמד עולה חדש. שינוי הסטטוס מבוסס על הזכאות הקבועה בחוק השבות.

על פי נוהל משרד הפנים, הזכאים יכולים לשנות את מעמדם מתיירים לעולים חדשים. ההליך מתאים לתיירים המתגוררים בישראל ומעוניינים לשנות את מעמדם החוקי. מומלץ להיעזר בשירותיו של משרד עורכי דין המתמחה בהגירה ועלייה לישראל כדי לזרז את התהליך ולעבור אותו בהצלחה. ניתן לקרוא עוד על תהליך שינוי אשרת תייר ב/2 לצרכי אזרחות לפי חוק השבות כאן.

מגורים, עבודה ולימודים בישראל עם אשרת א/1 לאלו שזכאים לעשות עליה, אך אינם מעוניינים באזרחות ישראלית

מי שזכאים לעשות עלייה, אך אינם מעוניינים באזרחות ישראלית, יכולים לקבל אשרת א/1, אשר תאפשר להם לעבוד, ללמוד ולהתגורר בישראל במשך מספר שנים, כדי להחליט אם הם מעוניינים להגיש בקשה לאזרחות. ניתן לקרוא עוד על אשרת א/1 במאמר זה.עלייה לישראל

אז איך עושים עלייה?

תייר שרוצה לשנות מעמד צריך להגיש את הבקשה ללשכה האזורית הקרובה של משרד הפנים. הבקשה מטופלת ברשות האוכלוסין והמענה מתקבל באותו משרד בו הוגשה הבקשה בישראל.

לפני הגשת בקשת עלייה, יש לוודא כי:

  1. התייר נמצא בישראל ובעל אשרת תייר ב/2 תקפה.
  2. התייר זמין בעת הגשת הבקשה, נדרשת נוכחות אישית.
  3. לתייר יש דרכון זר בתוקף לשנה לפחות מיום הגשת הבקשה לראשונה.
  4. כל הניירת והתמונות הוגשו כנדרש.
  5. התיעוד המקורי נערך, אומת ותורגם כנדרש.

אלו מסמכים נחוצים לעלייה?

חשוב מאוד להחזיק את כל המסמכים הדרושים בהישג יד בעת הגשת הבקשה. מהם המסמכים הדרושים? נדרשים שני סוגים של מסמכים. ראשית, מסמכים אזרחיים, כגון תעודות לידה, רישום פלילי. שנית, מסמכים להוכחת זכאות על סמך יהדות או מוצא יהודי. ניתן לקרוא בהרחבה על המסמכים הדרושים לעלייה לישראל כאן.

חשוב לציין, כי כל המסמכים המוצגים בישראל לפקידי ההגירה חייבים להיות מאומתים עם חותמת אפוסטיל ולעתים קרובות מתורגמים על ידי נוטריון ישראלי. ניתן לקרוא עוד באתרנו על אימות מסמכים זרים בישראל.

בעיות עם עלייה לישראל לפי חוק השבות

רוב הפונים חווים את תהליך העלייה כחוויה חיובית. בדרך כלל, אנשים יכולים לספק את המסמכים הדרושים, לקבל אישור תוך מספר שבועות, ולאחר מכן לקבל אזרחות ישראלית. עם זאת, יש מי שנתקל בבעיות מסיבות שונות.

למשרד עורכי הדין שלנו ניסיון רב בסיוע לאנשים עם בעיות עבר פלילי בתהליך העלייה לישראל. כמו כן, מי שהיו להם בעיות הקשורות לבריאות הנפש עלולים לגלות שפקידי ההגירה הישראלים עושים להם בעיות, או שלוקח להם זמן רב לטפל בבקשות העלייה שלהם, גם אם הם אינם מהווים סכנה לציבור. ניתן לקרוא עוד באתרנו על העלייה לישראל לבעלי נכות נפשית. נושא נוסף שעלול לגרום לבעיות קשות בתהליך העלייה לישראל הוא חשד או ראיה לכך שמי שרוצה לעלות אינו יהודי, או שהינו משתייך לדת אחרת. ניתן לקרוא עוד על סוגיה זו, לרבות סקירה של פסיקת בית המשפט העליון בשאלה מי נחשב יהודי על פי חוק השבות כאן.

עורכי דין העוסקים בעלייה לישראל

אם יש לכם שאלות או שיש לכם צורך בשירות וייעוץ של משרד עורכי דין המתמחה בהגירה ועלייה לישראל, צרו קשר עם משרדנו. הצוות שלנו יעמוד לשירותכם.

לחצו כאן כדי להתרשם משירותינו, או צרו איתנו קשר.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה