דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

מומחים זרים מאיחוד האמירויות בישראל

Joshua Pex

הבאת מומחים מאיחוד האמירויות כעובדים זרים בישראל: כיצד מתאפשרת הגעתם, מה השיקולים החשובים, ומה דרישות השכר?

מומחים זרים יכולים להיות אנשי מקצוע מתחום הרפואה, אנשי אקדמיה, מנכ"לים או נציגים בכירים של חברות, אמני במה ועוד. ככל שמוסדרת הנורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לבין ישראל, הרי שתעבורה של מומחים בשני הכיוונים היא כורח המציאות.

משרד עורכי הדין שלנו עוסק בדיני הגירה ושיתוף פעולה מול איחוד האמירויות. מייעץ ומטפל בכל הנוגע להסדרת ויזה למומחים זרים באופן כללי, ומומחים זרים מאיחוד האמירויות בישראל באופן ספציפי.

מומחים זרים מאיחוד האמירויות בישראל

שיקולים חשובים בהעסקה של מומחים זרים מאיחוד האמירויות

חשוב לדעת שכמדיניות, החוק הישראלי נותן עדיפות במשק העבודה לתושבי ישראל, והמדינה אינה מעודדת את הגעתם של עובדים זרים לארץ. עם זאת, החוק מחריג מקרים בהם קשה או בלתי אפשרי למצוא עובד ישראלי שימלא תפקיד ארגוני חשוב, ומאפשר לגייס מומחים מחוץ למדינה.

יש לקחת בחשבון את התנאים שמאפשרים לאדם לקבל אשרת מומחה זר; על מנת לעמוד בהגדרה, מומחים זרים נדרשים להוכיח שהם בעלי מיומנות יוצאת דופן או מומחיות מיוחדת, אשר אינה נפוצה בקרב עובדים ישראלים. בנוסף, על המומחים הזרים להביע נכונות להכשיר עובדים מקומיים בתחום התמחותם.

בד בבד, על החברה המעסיקה מוטלת חובה להוכיח שכתוצאה מהעסקת המומחה הזר תוכל לצור לפחות עשר משרות נוספות.

אגרות ושכר

בהשוואה לוויזה רגילה, ויזה של מומחה זר היא הרבה יותר יקרה, זאת כחלק ממדיניות משרד הפנים שלא לעודד הגעה של עובדים זרים. האגרה בגין הגשת בקשה, עומדת על 1,200 ש"ח. באם הבקשה מאושרת, החברה המעסיקה מחויבת בתשלום נוסף בגובה 10,000 ש"ח למשרד הפנים עבור הוויזה.

על מנת להרתיע חברות מלהסתמך על מומחים זרים, הן גם נדרשות להציע למומחים אלה שכר גבוה באורח משמעותי מזה המוצע לשאר העובדים, המקומיים. למעשה, חלה חובה לשלם למומחים זרים לפחות כפליים מהשכר הממוצע של העובדים הישראלים.

בקשת ויזה למומחה זר

משרד עורכי הדין שלנו עוסק זה יותר משלושים שנה בדיני הגירה, לרבות הסדרה של ויזת תייר וכן ויזת עבודה, עבור לקוחותינו. על מנת להבין יותר לעומק את הליך בקשת הוויזה למומחה זר, אפשר לעיין במאמר שלנו בנושא.

היבטים אחרים של עסקים מאיחוד האמירויות בישראל

אנו עוסקים גם בהיבטים מעניינים אחרים של עסקים עם האמירויות: רישום עסק אמירתי בישראל, הסדרת ויזת משקיע, הסדרת ויזת תייר ועוד.

צרו קשר עם מומחים לשיתוף פעולה מול איחוד האמירויות

לייעוץ בנושא העסקה של מומחים זרים מאיחוד האמירויות בישראל, צרו עמנו קשר ונשמח לסייע.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה