דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כיצד משיגים דרכון אוסטרי: נקודות חשובות על זכאות

Michael Decker
Michael Decker

בשנים האחרונות, גידול האוכלוסייה באוסטריה נובע בעיקר מהגירה. ישראלים הבוחרים בתוכנית הדרכון השני של אוסטריה הם חלק מהאזרחים הזרים שהופכים את אוסטריה למדינה מגוונת יותר. אם אתם מעוניינים לגור בווינה, שנמצאת באופן עקבי בפסגת מדד איכות החיים, חקיקה חדשה בתחום האזרחות פותחת בפניכם מסלולים שלא היו זמינים בעבר. לפניכם הסבר על כיצד משיגים דרכון אוסטרי

בדקו את זכאותכם

החוק החדש קובע, כי כל יהודי או צאצא ליהודי שחי באוסטריה בין השנים 1933-1955 יכול להגיש בקשה לקבל אזרחות אוסטרית. החוק עוסק ביהודים ולאיהודים שנרדפו על ידי משטר הנאצי וצאצאיהם, כולל ילדים שאומצו כקטינים.

בתחום החקיקה נכללים לא רק אזרחי אוסטריההונגריה, אלא גם חסרי אזרחות שמקום מגוריהם הראשוני היה באוסטריה אך ברחו למקום מבטחים עד ה-15 במאי 1955. בעבר, היו זכאים רק צאצאים של גברים ניצולי שואה, אולם כיום נכללים בחוק גם צאצאיהם של נשים ניצולות שואה.

שר הפנים האוסטרי, קרל נהאמר, אמר כי החוק החדש מכיר ב"פרקים המבישים של ההיסטוריה האוסטרית לאחר 1945", בהתייחסו לאזרחים האוסטרים העקורים בתקופת המשטר הנאצי.

כיצד משיגים דרכון אוסטרי

יהודים אמריקאים המודאגים מהכאוס החברתי ועליית הקיצוניות בארצם צפויים גם הם לבחון כיצד מוציאים דרכון אוסטרי. גילויי עניין צפויים גם בקרב יהודי בריטניה, מתוך שאיפה שיהיו להם דרכונים בריטיים ודרכונים של האיחוד האירופי.

אם אתם או הילדים, הנכדים או הנינים שלכם עומדים בדרישה זו, כדאי לשקול את ההזדמנות לדרכון שני אוסטרי.

יש דרכים אחרות לרכוש אזרחות אוסטרית, לרבות על ידי מוצא, על ידי התאזרחות, על ידי זכאות ועודלמשרדי עורכי הדין שלנו יש ניסיון רב בייעוץ בענייני הגירה לאוסטריה. אנו יכולים לסייע בקביעת הזכאות ולהגיש מסמכים בצורה מסודרת בפעם אחת, ולהגדיל את הסיכויים שלכם לקבל אזרחות אוסטרית במהירות.

מי אינו זכאי להגיש בקשה לאזרחות אוסטרית למרות עמידה בדרישות לעיל?

לכל מדינה יש תקנות הגירה קפדניות השוללות אזרחות מאנשים שביצעו מעשים בלתי חוקיים המשקפים את אופיים המוסרי הבעייתי. כל מי שהורשע בביצוע עבירה חמורה או עבירות כלכליות, בהשתתפות בפעולות טרור, או בניסיון לפגוע בדמוקרטיה האוסטרית, אינו רשאי לעתור לקבלת אזרחות אוסטרית. אם אינכם זכאים לקבל דרכון של האיחוד האירופי במסלול זה, ייתכן שתוכלו לקנות אזרחות זרה.

האם רקע צבאי מהווה בעיה בקבלת אזרחות אוסטרית?

חוששים שהרקע הצבאי ישפיע על הסיכויים שלכם לקבל אזרחות? החוק האוסטרי רואה במי שמשרת כקצין בצה"ל או בשירות קבע כמי שמשרת מרצון, ועלול לדחות את בקשת האזרחות שלו. מומלץ להגיש בקשה רק לאחר סיום השירות בצה"ל. מצד שני, התהליך פשוט יותר אם מדובר בשירות צבאי חובה או מילואים. למידע נוסף על הגשת בקשה לאזרחות אוסטרית, בולגרית או פולנית בתור חיילים בשירות קבע וערעור על החלטות סירוב, אנא פנו למשרדנו.

האם ניתן לקבל אזרחות כפולה באוסטריה?

חוק הלאום האוסטרי מגביל את האפשרות של אזרחות כפולה. במקרים מסוימים, ילידי מדינה אחרת אינם מחויבים לוותר על אזרחותם הקודמת. אולם, אם אתם מגישים בקשה לאזרחות אוסטרית לפי החוק החדש, תוכלו לשמור את הדרכון הישראלי.

הכנת מסמכים להגשת בקשה לדרכון אוסטרי

במסגרת הגשת בקשה לדרכון שני אוסטרי יש להגיש את כל המסמכים הדרושים. לאחר מכן, המסמכים יעברו הליך אימות במשך מספר חודשים. רשות ההגירה האוסטרית אינה מחייבת אתכם בגין תהליך זה. מלבד תעודת הלידה ודרכון תקף, יש להגיש ראיות לגבי המוצא האוסטרי, תעודת גלות, הוכחה למועד ההגירה וכן יש למלא את טופס הבקשה בצורה נכונה ומלאה. אנו מבטיחים תמיכה מקיפה מרגע פנייתכם אלינו ועד לאחר קבלת האזרחות.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה