דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזת עסקים ברומניה

Michael Decker
Michael Decker

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מעוניינים להשקיע במדינות אירופה ובייחוד רומניה. המדינה עומדת בתהליך התפתחות כלכלי מואץ, ובנוסף מעודדת משקיעים ויזמים זרים ליצור כוח עבודה מקומי יעיל בזכות השקעתם.

משרדנו – משרד עו"ד הגירה לרומניה, מתמחה בהוצאת אזרחויות זרות. במידה ואתם יזמים שחושבים על הוצאת ויזת עסקים לרומניה, אנו נוכל לעזור לכם לדעת לעשות זאת בדרך הנכונה והבטוחה.

ויזת עסקים ברומניה

מה היא ויזת עסקים?

ויזה רומנית למטרת עסקים היא ויזה לטווח ארוך, אשר מעניקה לכם את האישור להיכנס לרומניה על מנת לעסוק בסוגים שונים של פעילויות מסחריות.

אילו סוגי ויזה קיימים?

ישנם כמה סוגי ויזות איתן אתם יכולים להיכנס לרומניה בכדי להקים חברה או לנהל פעילות עסקית:

  • ויזה למטרת פעילויות כלכליות – מיועדת ליזמים בעלי ניסיון או הכשרה מסוימת אשר יכולים להיות זכאים תחת החוקה הרומנית ל- PFA (סוחרים יחידים רשומים).
  • ויזה למטרת פעילויות מקצועיות – עבור בעלי מקצועות חופשיים שמעוניינים לבצע את ההתמחות שלהם, אך לא רשומים כסוחרים רשומים, כדוגמת עורכי דין או רופאים.
  • ויזה למטרת פעילויות מסחריות – עבור בעלי מניות של חברות רומניות, שיש להם סמכויות ניהול ומתכננים להשקיע ברומניה.

האם קיימים תנאים מסוימים לקבלת ויזת עסקים ברומניה?

במטרה להשיג את הוויזה עבור פעילויות כלכליות, תידרשו להוכיח כי אתם מוכרים ברומניה כסוחרים יחידים רשומים. תהליך הרישום יכול להיעשות בשמכם על ידי עו"ד ממדינה זרה.

עבור פעילויות מקצועיות, תדרשו לעבור דרך הליך של התקבלות פרקטית ברומניה על ידי הארגון המקצועי. הליכים אלו שונים מארגון לארגון, אולם עורך דין יכול לעזור לכם עם הטפסים ולעשות את ההליך פשוט יותר עבורכם.

לגבי פעילויות מסחריות, ההליך הוא די מסובך – עליכם לפתח תכנית עסקית, אשר אמורה לקבל אישור מראש מהרשויות. ההשקעה המינימלית מתחילה מ- 150 אלף אירו או 25 מקומות עבודה עבור בעל המניות.

מי אמור להגיש בקשה לוויזת עסקים?

כל ויזות העבודה רלוונטיות ליזמים או משקיעים המגיעים מחוץ למדינות האיחוד האירופי. באופן כללי הדבר מתייחס למדינות העולם השלישי.

איך אפשר להגיש בקשה לוויזת עסקים?

ניתן להגיש בקשה לוויזת עסקים בשגרירות הרומנית או בקונסוליה בישראל או בכל מדינה בה נמצא מרכז החיים שלכם. זאת כמובן לאחר שהשגתם את כלל המסמכים הנדרשים.

ניירת הוויזה חייבת לכלול בתוכה אוסף של מסמכים. המסמך החשוב ביותר יהיה ההוכחה כי אתם אכן מעוניינים לבצע פעילויות מסחריות ברומניה.

כמה זמן אני יכול לשהות ברומניה בהתבסס על הוויזה המדוברת?

כל ויזות העסקים הן ויזות לטווח ארוך. משמעות הדבר הוא כי ניתן לשהות ברומניה לטווח מקסימלי של כ-90 ימים.

כדי לשהות זמן ארוך יותר, יש להגיש בקשה עבור אישור תושבות ברומניה – לפחות 30 ימים לפני שתוקף הוויזה פג. זאת אומרת ב-60 הימים הראשונים של השהות החוקי.

במקרה ואתם מחליטים להישאר יותר מהמותר, אתם עלולים להיקנס. במידה ואתם נשארים לטווח ארוך מאוד מעבר למותר, אתם עשוי להיות מגורש מהמדינה. בחלק מהמקרים תיאסרנה עליכם נסיעות עתידיות לרומניה.

האם ויזה שונה מאישור תושבות?

כן, ויזה בדרך-כלל מעניקה למחזיק בה את הזכות להיכנס לרומניה ולשהות בה לתקופה מוגבלת – טווח מקסימלי הוא עד 3 חודשים. אך אם אתם מעוניינים לחיות ברומניה תקופה ארוכה יותר, תידרשו להוציא אישור תושבות.

משום כך, השלב הראשון הוא להגיש בקשה לוויזה במדינת הלאום שלכם. אם אתם רוצים לחיות ברומניה, השלב השני המתחייב הוא להגיש בקשה לאישור תושבות רומני במשרד ההגירה, זה לאחר שהגעתם למדינה.

בכל המקרים, אנו ממליצים לפנות לעו"ד מומחה בתחום ההגירה. זאת בכדי להיות בטוחים כי הבקשה לוויזה עוברת ללא כל דיחוי או הפרעה.

צרו קשר – ויזת עסקים ברומניה

הוצאת ויזת עסקים ברומניה כרוכה במספר נהלים מקדימים ושלבי מעקב הדורשים טיפול מקצועי ויסודי. במידה ואתם יזמים המעוניינים להשקיע במדינה האירופית האטרקטיבית, נשמח לעמוד איתכם בקשר ולסייע לכם.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה