דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזת סטודנט ברומניה

Jordan Levy-Bograd
Jordan Levy-Bograd

מאמר זה נועד לספק מידע עבור סטודנטים, תלמידים או חניכים המעוניינים ללמוד ברומניה. אלו יוכלו לעשות כן בעזרת תהליך הסדרה פשוט, אשר דרכו תוענק להם ויזת לימודים המאפשרת גם שהייה חוקית ברומניה.

משרדנו – משרד הגירה – מסייע בתהליך הוצאת אזרחויות אירופאיות כדוגמת רומנית, פורטוגלית, בולגרית, פולנית וכו'. במידה ואתם מעוניינים להוציא אשרת שהייה ברומניה על בסיס לימודים אך מתקשים לעשות זאת, מומלץ ליצור קשר עם המשרד.

ויזת סטודנט ברומניה

מהי ויזת סטודנט רומנית?

ויזת שהייה לטווח ארוך למטרת לימודים, מאפשרת לכם להגיע וללמוד ברומניה לימודים קדם אקדמיים, לימודי תואר ראשון ותואר שני. הדבר מאפשר אף לקבל משרה חלקית בזמן לימודי התואר, במידה ואתם עומדים בדרישות המתחייבות על מנת להיות מועסקים.

מי חייב להגיש בקשה ויזת סטודנט ברומניה?

במידה ואתם סטודנטים, חניכים או תלמידים, שבאים מחוץ למדינות האיחוד האירופי, אתם צריכים להגיש בקשה לאשרת סטודנט על מנת ללמוד ברומניה.

על תלמידים להיות בגילאי 13-19, והם יכולים להיות חלק מחילופי פרויקטים לימודיים ברומניה.

חניכים נדרשים להחזיק בתואר להשכלה גבוהה ו/או ללמוד לתואר שכזה. זה ייעשה תוך כדי שהם לוקחים חלק בתוכנית הכשרה אשר מכינה אותם לסביבה המקצועית.

בכל המקרים, מוסד האוניברסיטה או בית הספר בו חשבתם ללמוד, נדרש להיות מוסמך על פי הוראות החוק שנקבעו, גם במידה והוא מוסד פרטי או ממשלתי.

איך אני יכול להגיש בקשה לוויזת סטודנט?

באפשרותכם להגיש בקשה לוויזת סטודנט בשגרירות רומניה או בקונסוליה שנמצאות במדינת המוצא שלכם.

בקשת הוויזה חייבת להיות מורכבת מסך של מסמכים הנדרשים. מכלול המסמכים שונה במידה ואתם סטודנטים, תלמידים בחילופי תכנית לימודים או חניכים.

אם אתם סטודנטים למשל, המסמכים החשובים ביותר אותם תידרשו להראות הם ההוכחה כי התקבלתם למוסד האוניברסיטאי המוסמך, שנת הלימודים הראשונה שלכם שולמה, ויש לכם את האמצעים הכלכליים הדרושים בכדי לתמוך בעצמכם במהלך תקופת הלימודים.

מהו משך הזמן שאני יכולה לשהות ברומניה בהתבסס על הוויזה המדוברת?

ויזת לימודים מעניקה לכם את ההרשאה לשהות ברומניה לטווח זמן ארוך של עד 90 ימים. לאחר ההגעה למדינה, עליכם להגיש בקשה לאישור תושבות ברומניה, לפחות 30 ימים טרם תאריך פקיעת הוויזה. זאת אומרת שתצטרכו להוציא את האישור המדובר ב-60 הימים הראשונים של שהותכם החוקית ברומניה.

במקרה ושהיתם מעבר למותר הרשויות יכולות לקנוס אתכם. היה ושהיתם הרבה מעבר למותר, אתם עלולים להסתבך בגירוש מהמדינה. במקרים מסוימים תיאסר עליכם כניסה עתידית לרומניה.

האם ויזה שונה מאישור תושבות?

כן, ויזה באופן כללי מעניקה לכם את האפשרות להיכנס לרומניה ולשהות בה לפרק זמן מוגבל – תקופה של לכל היותר 3 חודשים. אך, אם אתם מעוניינים לחיות ברומניה פרק זמן ארוך יותר, שבמקרה של לימודים זה מחויב המציאות, תצטרכו להנפיק אישור תושבות.

משום כך, השלב הראשון הוא להגיש בקשה לוויזה במדינת הלאום שלכם. אם אתם מעוניינים לחיות ברומניה, השלב השני המתחייב הוא להגיש בקשה עבור אישור תושבות רומנית במשרד ההגירה, לאחר הגעתכם לרומניה.

בלי יוצא מן הכלל, עצתנו היא לעמוד בקשר עם עו"ד מומחה בתחום ההגירה בכדי להיות בטוחים במאת האחוזים, כי בקשת הוויזה שלכם תתקבל כדין ללא שום דיחויים.

צרו קשר – ויזת סטודנט ברומניה – עו"ד אזרחות רומנית

הוצאת אזרחות רומנית במשרדינו בתל אביב וירושלים. אנו מסייעים בכל הנוגע לתהליך קבלת דרכון רומני אירופאי לצאצאים של יוצאי רומניה. למידע נוסף נא ליצור קשר עם המשרד.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה