דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הוצאת דרכון בולגרי – אזרחות בולגרית – מידע משפטי

Oded Germanov
Oded Germanov

סדרת מאמרי המשרד בנושא אזרחות בולגרית

רבים מאזרחי ישראל מעוניינים להשיג אזרחות נוספת או דרכון זר. הוצאת דרכון בולגרי היא מסלול אחד לקבלת דרכון אירופאי אשר פתוח בפני ישראלים רבים. בולגריה היא אחת ממדינות האיחוד האירופי וישראלים ממוצא בולגרי יכולים להשיג אזרחות בולגרית בקלות יחסית. אדם שברשותו אזרחות לאחת ממדינות האיחוד, ייהנה מיתרונות והטבות רבות, לדוגמא: עבודה במדינות האיחוד, לימודים אקדמיים בסכומים מוזלים או בחינם, מחייה, רכישת נדל"ן ועוד. משום-כך, הוצאת דרכון בולגרי מהווה דרכון אירופאי אשר יוכל להרחיב בפניכם את האופקים והאפשריות במגוון תחומים.

אנו מתמחים בהגירה. נוכל לעזור לכם להוציא דרכון אירופאי בולגרי. משרדנו הינו בין המובילים בתחום ההגירה למדינות השונות ביניהן ארצות-הברית, קנדה, אנגליה, אוסטריה, פורטוגל ועוד. במידה ואתם "בולגרים" ואתם יכולים להוכיח זאת (בורקס זו לא דוגמא), נוכל לסייע לכם לקבל אזרחות בולגרית ו/או להשיב את האזרחות.

הוצאת דרכון בולגרי – אזרחות בולגרית

הוצאת אזרחות בולגרית – אזרחות בולגרית

מי זכאי עבור הוצאת דרכון בולגרי?

באופן עקרוני כל אדם שנולד בבולגריה זכאי לקבל אזרחות בולגרית, כולל אזרחי ישראל. בנוסף, יהודים יוצאי בולגריה אשר עלו לישראל בתקופת העלייה הגדולה (1950-1948) זכאים לקבל את האזרחות הבולגרית.

לעומת זאת, במידה ועזבתם את בולגריה בשנים מסוימות (שונות מהמצוינות לעיל), תידרשו להוכיח כי חייתם בה לכל הפחות 3 שנים באופן רצוף וכי הייתם זכאים או אזרחים של בולגריה, וכי מעולם לא ויתרתם על אזרחותכם הבולגרית. במידה ותעמדו בתנאים אלה ניתן להגיש את הבקשה לקבלת אזרחות.

הוצאת דרכון בולגרי לילדים של אזרחי בולגריה

אפשרות שנייה הינה מתן דרכון בולגרי לאדם שהוריו אזרחי בולגריה. בסעיף זה יודגש כי התנאי העיקרי הוא כי אזרחות ההורים בתוקף. היה ואיננה בתוקף יש לחדש את אזרחות ההורים ראשית. היה ונפטרו ההורים יש להוציא תעודת פטירה בולגרית.

אזרחות לבני זוג הנשואים לאזרחי בולגריה

אפשרות שלישית הינה לגבי נישואין עם אזרח בולגרי. אם הינכם נשואים לבן-זוג אזרח בולגריה, אזי גם אתם זכאים לקבל אזרחות. אך, כאן חל תנאי עיקרי – אתם נדרשים להיות נשואים 3 שנים לפחות ובנוסף לחיות 3 שנים בבולגריה ברציפות. לאזרחי ישראל יתרון בכך שאין צורך מצד שלטונות ישראל על ויתור אזרחות ישראלית וניתן לקבל את האזרחות הבולגרית כאזרחות נוספת. היה ואתם בעלי אזרחות במדינה אחרת, ייתכן ותידרשו לוותר על אזרחות זו בעבור האזרחות הבולגרית.

איך מוציאים דרכון בולגרי?

במידה ואתם צאצאים לאזרחי בולגריה, יש להציג בפני השגרירות הבולגרית כמות בלתי מבוטלת של טפסים המוכיחים קשר משפחתי ישיר. הטפסים שאותם נדרש המועמד לאזרחות להציג הינם מגוונים. על חלקם להיות מונפקים בישראל וחלקם מונפקים בבולגריה. אבל, וזאת יש לזכור בבולגריה מתקבלים מסמכים אך ורק בשפה הבולגרית.

בדרך-כלל נדרשים להראות זיקה באמצעות תעודות לידה של ההורים ולעיתים אף את רישום הלידה, קורות חיים, העתקי רישומים רשמיים המצביעים על אזרחות בולגרית של בני המשפחה, תמצית רישום, תעודת תושב, תעודת נישואין ועוד. אחרי שהצגתם את הטפסים תצטרכו להגיש בקשה אל השגרירות הבולגרית או באופן-ישיר במשרד המשפטים בבולגריה.

דרכון בולגרי לילדים – במידה וקיים הורה אחד לפחות עם אזרחות בולגרית הילד זכאי לקבל אזרחות. במילים אחרות, השגת דרכון בולגרי לילדים זהה לזו של מבוגרים.

מסמכים נדרשים לקבלת אזרחות בולגרית:

 • תעודת יושר מהמשטרה.
 • תעודת לידה.
 • תמצית רישום של משרד הפנים.
 • תעודה מרופא משפחה המעידה כי אינכם סובלים מנגיף HIV, מחלות-מין או מחלות נפש.
 • 3 צילומי פספורט.
 • צילום דרכון.

מה נותן דרכון בולגרי? – אזרחות בולגרית יתרונות

 1. החל משנת 2005 הפכה בולגריה לחברה באיחוד האירופי.
 2. כאזרח בולגרי אתה הופך גם לאזרח אירופאי. לכן, אין צורך בויזה ללמעלה מ- 150 מדינות בעולם.
 3. בולגריה מועמדת כמדינה חדשה באיחוד האירופי להיות פטורה מהצורך בויזה לארצות-הברית.
 4. אזרחות בולגרית יתרונות – בתור אזרח אירופאי תוכל ליהנות מזכויות והטבות בתחום הבריאות, השכלה גבוהה, מיסוי, פנסיה, עבודה ועוד בכל מדינות האיחוד האירופי.
 5. דרכון בולגרי זכויות – תוכל לחיות ולעבוד בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, ביניהן – גרמניה, הולנד, צרפת, בלגיה, שבדיה, דנמרק ועוד.
 6. אם אתה משקיע, נציין כי המיסוי על חברות בבולגריה היא מהנמוכות באירופה. שיעור המס לחברות עומד על כ- 10% בלבד.
 7. יחד עם זאת בולגריה גם מעודדת השקעות זרות. כאשר ישנה אופציה לקבלת פטור ממס הכנסה עבור עשרים וחמישה אלף היורו הראשונים שקיבל העסק.
 8. תוכל ללמוד באוניברסיטאות המובילות באירופה. אפשר ללמוד בחינם או בעלות מינימלית במדינות כמו צרפת, אוסטריה, שוויץ, יוון, פורטוגל, נורבגיה, פינלנד, איסלנד, אירלנד ועוד.

צרו קשר עם עורך דין מומחה בנושא הוצאת דרכון בולגרי

משרד עורכי הדין שלנו יוכל לעזור לכם בהליך הנפקת דרכון בולגרי או במידה והינכם שוקלים להגיש בקשה עבור אזרחות בולגרית אך לא בטוחים לחלוטין שאתם אכן עומדים בדרישות ובתנאים השונים. אפשר וגם מומלץ לפנות אלינו בכדי שנבצע בירור עבורכם ונבדוק מהם הקריטריונים והמסמכים הנחוצים לתהליך הספציפי.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה