דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזת איחוד משפחות ברומניה

Jordan Levy-Bograd
Jordan Levy-Bograd

המאמר נועד לספק מידע לגבי תהליך הסדרת ויזת איחוד משפחות ברומניה. עבור אלו אשר מעוניינים לפגוש בן משפחה מקרבה ראשונה, תושב או אזרח רומניה, ישנה אפשרות להתאחד איתו במידה ותוכלו להוכיח על סמך מסמכים פורמאליים כי אתם קרובי משפחתו.

משרדנו – משרד עו"ד לענייני הגירה – מתמחה בדיני החוק הרומני. במקרה ויש לכם איזשהן שאלות בנושא ויזת סטודנט, ויזת עסקים, ויזת תעסוקה, או כל ויזה ברומניה, אנו נשמח לעמוד אתכם בקשר ולספק לכם את המידע הנדרש אודותיה.

ויזת איחוד משפחות ברומניה

מהי ויזת איחוד משפחות ברומניה?

הוויזה מאפשרת להגיע לרומניה בכדי להתאחד עם חבר משפחה, שהוא אחד מבין השניים – אזרח רומני או זר שיש לו אישור תושבות תקף, לכל הפחות של שנה אחת.

לדוגמא, לא תוכלו להגיש בקשה עבור ויזת איחוד משפחות, במקרה ובת הזוג נמצאת ברומניה על בסיס אשרת טיולים פשוטה, או אם נכנסה למדינה עם תעודת זהות בתור אזרחית האיחוד האירופי מבלי להיות אזרחית רומניה.

מי זכאי כבן משפחה?

לפי החוק האירופי, בני משפחה הנם בני זוג ו/או קרובי משפחה מדרגה ראשונה, כדוגמת אמא, אבא וילדים. עם זאת, ילדים יכולים להיכנס לרומניה על בסיס ויזת איחוד משפחות רק במקרה והם מתחת לגיל 21.

מיהו נותן החסות?

נותן החסות הוא אזרח רומני, או אזרח זר עם אישור תושבות רומני, שמוחזק כמי שאמור לתמוך בך במהלך שהותך ברומניה כבן משפחה.

האם על נותן החסות להיות מעורב לפני שניגשים להגיש את הבקשה לוויזה?

  • אם נותן החסות הוא אזרח רומני או אזרח האיחוד האירופי, אז אתה יכול להגיש בקשה ישירות לקבלת ויזת איחוד משפחות – D/VF – ויזה ללא רישום מוקדם.
  • אם נותן החסות אינו תושב האיחוד האירופי עם אשרת תושבות רומנית, אז יהיה עליו תחילה להשיג אישור ממשרד ההגירה על מנת להתאחד עם משפחתו. ללא אישור זה, לא תהיה באפשרותו לקרוא לך לרומניה כבעל חסות.

האם אני צריך ויזת איחוד משפחות בכל המקרים?

ראשית עלייך לבדוק אם אתה צריך ויזה לרומניה. אם אתה לדוגמא אזרח האיחוד האירופי, תוכל לטייל ברומניה ללא צורך בוויזה, שבמקרה זה תקף גם למדינות רבות אחרות.

שנית, עליך לזכור כי אתה צריך ויזת איחוד משפחות, במידה ואתה מעוניין להיכנס למדינה ולהישאר בה לטווח ארוך כבן משפחה. במילים אחרות אינך יכול לקבל תושבות על בסיס איחוד משפחות אם אתה מגיע למדינה על בסיס ויזת תייר או עסקים. החריגה המותרת היחידה היא עבור בני זוג של אזרחים רומניים או אזרחי האיחוד, אשר יכולים להיכנס למדינה בכל דרך בה רוצים, ומאוחר יותר להגיש בקשה לתושבות כבן משפחה.

איך אני יכול להגיש בקשה לוויזת איחוד משפחות?

אתה יכול להגיש בקשה לוויזת איחוד משפחות בשגרירות או בקונסוליה הרומנית במדינת הלאום שלך. למשל, אם אתה מעוניין להתאחד עם הילד הרומני שלך, תוכל להגיש בקשה לוויזה בשגרירות הרומנית בישראל.

הדבר כלול במספר מסמכים רשמיים, אשר החשוב ביניהם הוא ההוכחה שאתה אכן בן משפחה של האזרח הרומני, כלומר תעודת לידה או נישואים.

מה משך הזמן שאוכל לשהות ברומניה בהתבסס על הוויזה?

ויזת איחוד משפחות מעניקה לך את האישור לשהות ברומניה לכל היותר 90 ימים. אם ברצונך להישאר יותר, אתה חייב להגיש בקשה עבור אישור תושבות רומני לפחות 30 ימים טרם פקיעת תוקפה של הוויזה. זאת אומרת ב-60 הימים הראשונים לשהותך החוקית.

היה ונשארת ברומניה על אף פקיעת תאריך הוויזה, אתה עלול לחטוף קנס. במקרה ונשארת לזמן רב מהמותר – אתה מסתכן בגירוש מהמדינה, ובחלק מהמקרים תיאסר עלייך כניסה עתידית למדינה.

האם ויזה לאחוד משפחות שונה מאישור תושבות?

בהחלט. ויזה תעניק לך את הזכות להיכנס לרומניה ולשהות בה לתקופה מוגבלת – כאן אנחנו מדברים על מקסימום 3 חודשים. אך, אם אתה מעוניין לחיות ברומניה במשך זמן ארוך יותר או לעבוד בה, תצטרך להוציא אישור תושבות.

לכן, השלב הראשון הוא להגיש בקשה לוויזה במדינת המוצא שלך. אם אתה מעוניין לחיות ברומניה, השלב ההכרחי השני הוא להגיש בקשה לאישור תושבות במשרד ההגירה הרומני, לאחר שהגעת למדינה.

צור קשר – משרד הגירה לרומניה

משרדנו – משרד עו"ד הגירה לרומניה בתל אביב וירושלים. אם אתה מעוניין להפנות עוד שאלות או צריך ייעוץ משפטי, תוכל ליצור עמנו קשר דרך הטלפונים המופיעים מטה או באמצעות כתובת המייל.

 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה