דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הוצאת דרכון ליטאי: מי זכאי לכך וכמה זמן זה לוקח?

Michael Decker
Michael Decker

אם גם אתם צאצאים לאזרחי ליטא מלפני שנת 1940 או שאתם עצמכם וויתרתם על אזרחות ליטא בעבר, יכול מאד להיות שהסוגיה של איך מוציאים אזרחות ליטאית מעסיקה גם אתכם. לנוחיותכם, אנו כאן במשרד עורכי הדין – עוסקים בתחום מזה שנים ארוכות ובאמתחתנו אינספור סיפורי הצלחה ובקשות מאושרות של אזרחי ישראל שהצליחו לקבל את הדרכון האירופי הנכסף ונהנים כבר היום מהיתרונות הרבים שהוא מציע.

בין אם האפשרות של הוצאת דרכון ליטאי היא מוכרת לכם וכבר התחלתם לבחון את הנושא, ובין אם מדובר באפשרות שהגיעה לידיעתכם ממש לאחרונה, אנו נשמח להיות אלו המסייעים לכם בתהליך הסבוך של הוצאת הדרכון עם העזרה המקצועית של עורכי הדין המנוסים שלנו.

בתור מי שעוסקים שנים רבות בתחומי הגירה שונים והנפקת דרכונים זרים, אנו דוגלים בהנגשת המידע לכלל הציבור ומאמינים שבעזרת ידע לגבי הזכאות, אופי התהליך וכן הזמן והעלויות הכרוכות בו, אפשר ללמוד שעל אף מורכבות התהליך, כל אדם הזכאי לכך יכול להנות מהיתרונות של דרכון אירופאי ליטאי.

בדיוק בגלל זה נשמח לתת כעת מידע חשוב על הזכאות לקבלת הדרכון וכמה זמן עשוי לארוך התהליך. לפני הסיום נסביר בכמה מילים נוספות על היתרונות הרבים שמאפשר דרכון ליטאי של האיחוד האירופי. רגע לפני שנצא לדרך נזכיר שאתם מוזמנים להשאיר פרטים או ליצור איתנו קשר טלפוני ונחזור אליכם בהקדם.

הוצאת דרכון ליטאי

הוצאת דרכון ליטאי

מהם תנאי הזכאות לקבלת דרכון ליטאי?

בדומה לשאר מדינות העולם, קבלת דרכון ואזרחות ליטאית עוברת בירושה וזכאים לה כל מי שנולדו להורים אזרחי ליטא, בין אם הלידה התרחשה בתוך גבולות ליטא או מחוצה לה. אפשרות נוספת היא קבלת אזרחות לתושבים חוקיים של ליטא שאינם אזרחים לאחר 10 שנות מגורים במדינה שעומדים בתנאים מסוימים נוספים.

עם זאת, לא מדובר כאן באפשרויות הנפוצות והרווחות עבור אזרחי ישראל שחיים במדינה ונולדו להורים ישראלים. במרבית המקרים בהם אנו עוסקים, הנפקת הדרכון עוברת דרך שורשים בליטא. אם כך, מיהם הישראלים שזכאים להוציא דרכון ליטאי?

על פי החוק הליטאי שנחקק במטרה לתקן את העוולות שנעשו כלפי אזרחי ליטא היהודים במאה ה-20, שהיו אזרחי ליטא בין 1918 ל1940 או צאצאים לכל מי שעונה על ההגדרה הזו, זכאים להגיש בקשה לקבלת דרכון ואזרחות. במרבית המקרים, על מנת לקבל את האזרחות והדרכון במקביל לאזרחות הישראלית, יש לספק הוכחה כי העזיבה של לטביה התרחשה לפני 1990 ולא נעשתה מרצון, אלא מכורח הנסיבות והמציאות הקשה של היהודים במדינה באותם ימים.

אפשרות נוספת הנחשבת למעט מורכבת וסבוכה יותר היא הנפקת דרכון ליטאי בן זוג לבני זוג של אזרחי ישראל המחזיקים באזרחות הליטאית.

בכל מקרה שאתם לא בטוחים בזכאותכם לדרכון ורוצים לברר אם יש במקרה שלכם היתכנות לקבלת הדרכון, אתם בהחלט מוזמנים לפנות אלינו והמומחים שלנו ישמחו לסייע לכם גם בשלב של בדיקת הזכאות הראשונית.

כמה זמן אורך התהליך של הנפקת אזרחות ודרכון ליטאי?

מתוך כלל השאלות הנפוצות לקראת הוצאת דרכון ליטאי, השאלה כמה זמן לוקח להוציא אזרחות ליטאית היא ככל הנראה הנפוצה ביותר. לפני שנרחיב מעט בנושא, חשוב לנו להבהיר כאן ועכשיו שאין לשאלה הזאת תשובה חד משמעית והיא תלויה בעיקר באפיק דרכו מבקש הבקשה בוחר וכן במאפיינים והמשתנים הספציפיים של כל אדם שבוחר לנסות ולהשיג את הדרכון.

נניח לרגע בצד את האפשרות לקבלת דרכון דרך תושבות קבע או הקמה/רכישה של חברה במדינה ונדבר האפשרות הנפוצה יותר קבלת אזרחות לצאצאי ליטא היהודים.

במקרים הללו, לאחר בדיקת הזכאות וההיתכנות יש לאסוף שורה של מסמכים שיתמכו בבקשה. לפעמים כל המסמכים נמצאים ברשות המבקש, אך במקרים השכיחים יותר יש צורך לאתר חלק מן המסמכים או לשחזר אותם, שירותים שאנו כמובן שמחים להציע במסגרת העבודה שלנו. חשוב להבין שבמצבים האלו התהליך עשוי בהחלט להתארך ולא ניתן לומר במדויק כמה זמן יHדרש על מנת להשיג כל מסמך רלוונטי.

גם לאחר שכל המסמכים הנדרשים הושגו, הגם ששלבי התהליך ברורים ובוודאי מוכרים לנו היטב מתוך הניסיון שלנו, הדברים עשויים להתעכב בגלל גופים ורשויות שונות בארץ ובליטא.

עם זאת, ככל שהדברים תלויים בנו וכשמדובר בחלקים שבשליטתנו, אנו מתחייבים לקדם את המשימות במהירות האפשרית המקסימלית, כך שאתם בידיים טובות כמובן.

דרכון ליטאי – בשביל מה בכלל צריך אותו?

ליטא היא מדינה בלטית שהתקבלה כחברה באיחוד האירופי, מה שאומר שמי שמחזיק בדרכון הליטאי הוא אזרח אירופה לכל דבר ועניין. הדרכון הזה מאפשר למעשה את הדברים הבאים:

  • מגורים חוקיים באופן חופשי בכל מדינות אירופה, לרבות השכרה ורכישה של נדל"ן בכל מדינה חברה באיחוד האירופי.
  • מעבר חופשי בין כל מדינות אירופה ללא צורך בהוצאת ויזה קודם לכן.
  • אפשרות ללימודים אקדמיים או מקצועיים במוסדות המובילים בכל רחבי אירופה (המאפשרים פעמים רבות קבלה ללימודים בתנאים נוחים ושכר לימוד נמוך ואפילו חינמי).
  • אפשרות לעבוד ולהתפרנס במדינות אירופה, לרבות פתיחת עסק עצמאי.

פנו לצוות המומחים שלנו

מי ששואף להשיג את הדרכון האירופאי הנחשק ובפרט מי שרוצה לעשות זאת דרך זכאות לקבלת דרכון ליטאי, חייב להבין של מנת שהבקשה תתקבל והדרכון אכן יונפק, יש צורך בידע מקצועי והיכרות מקיפה עם כל הגורמים הרלוונטיים במהלך הדרך. מי שייגש לתהליך בעצמו ללא הידע המקצועי הנדרש או שייבחר באיש מקצוע חסר ניסיון לצורך כך, עלול בהחלט לסבול מעיכובים משמעותיים בתהליך ואפילו מדחייה של הבקשה.

אם אתם מעוניינים למקסם את הסיכויים שלכם לקבל את הדרכון, צרו קשר עוד היום עם המומחים שלנו להוצאת דרכון ליטאי במשרד עורכי הדין – ואנו נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם שלב בתהליך.


צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה