דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

מה צריך לדעת על הדרכון החזק ביותר באירופה

Michael Decker

מובן שחשוב לקבל את הדרכון האירופי הנחשק במידה ואתם רוצים לגור באיחוד האירופי או לנסוע אליו לעיתים קרובות. רוב הדרכונים של האיחוד האירופי נחשבים לחזקים מאוד ומקבלים הכרה בקלות בכל העולם. אבל יש כמה מנצחים ומפסידים ברורים גם בקרב מדינות אירופה. אז, אם יש אפשרות לבחור, מה הדרכון החזק ביותר באירופה? כמה דרכונים אפשר להחזיק באירופה? ואיך דרכון אירופאי חזק יעזור לכם? בואו נגלה.

הדרכונים החזקים ביותר באירופה

ארצות אירופה עומדות בראש רשימת הדרכונים המוערכים ביותר בעולם, גם לאחר השינויים הגלובליים של המאה ה-21.

הדרכון החזק ביותר באירופה

מדינות כמו אירלנד, שוויץ, גרמניה וצרפת יכולות להתפאר בכך שיש להן את הדרכונים החזקים ביותר באיחוד האירופי כבר זמן רב. אבל בשנים האחרונות, מדינות כמו אוסטריה, פורטוגל, בולגריה, פולין, ליטא, יוון והולנד מדביקות את הפער. להלן כמה מהדרכונים החזקים ביותר באירופה:

הדרכון הצרפתי: הדרכון הצרפתי נחשב לאחד הדרכונים החזקים באירופה ובעולם. אזרחות צרפתית מעניקה את הזכות ליחידים לחיות, לנוע בחופשיות, לעבוד וללמוד ברחבי מדינות החברות באיחוד האירופי. יתרון נוסף הוא שניתן למנף את האזרחות הצרפתית עבור לימודים בקנדה. אוניברסיטאות בקוויבק מעניקות עדיפות לאזרחים צרפתים בקבלה ומסבסדות את שכר הלימוד. דרכון צרפתי מאפשר גם כניסה ללא ויזה לארצות הברית.

הדרכון הליטאי: מכיוון שליטא היא מדינה חברה באיחוד האירופי, קבלת דרכון ליטאי יכולה להיות מואילה מעבר לאפשרות לגור בליטא עצמה. עבור יהודים רבים בישראל, קל לקבל אזרחות ליטאית אם הם צאצאים של אזרחי ליטא לפני 1940. מכיוון שיהודים רבים התגוררו בליטא לפני מלחמת העולם השנייה, צאצאיהם בארה"ב, בישראל וברחבי העולם זכאים לקבל ליטאי דַרכּוֹן.

הדרכון הפולני: אזרחי ישראל או ארה"ב עם שורשים פולניים, עשויים להיות זכאים לאזרחות פולנית. פולין הצטרפה לאיחוד האירופי רשמית בשנת 2004, ואזרחות במדינה זו מעניקה לכם את הזכויות להצביע, לחיות, ללמוד ולעבוד ב-27 מדינות חברות באיחוד האירופי.

הדרכון האוסטרי: אם אתם מחפשים להשיג דרכון אוסטרי כצאצאי של ניצולת שואה, החדשות הטובות הן שאוסטריה שינתה את חוק האזרחות שלה בשנת 2019. בכך, הדרכון האוסטרי לצאצאים הופך לנגיש יותר גם למי שצאצא לשורדת שואה אוסטרית.

הדרכון ההולנדי: כאזרחים של שוויץ או כל האיחוד האירופי/EEA אחר, ניתן לחיות, לעבוד ולנוע בחופשיות בהולנד ולא צריך להתייצב ל-IND (שירות ההגירה וההתאזרחות). לחילופין, מי שהתגורר בהולנד (או במדינות אחרות באיחוד האירופי) יותר מחמש שנים עם מעמד חוקי יכול להגיש בקשה לקבלת תושבות קבע ודרכון הולנדי.

אזרחויות מרובות

לבעלי מספר אזרחויות יש אפילו יותר חופש לטייל בעולם. אזרחי מספר מדינות יכולים להחזיק במספר דרכונים אשר נותנים להם את החופש לנסוע ליותר מדינות וליהנות מהיתרונות של אזרחויות שונות.

במקרים מסוימים, כדי לקבל דרכון חדש, ייתכן שתצטרכו לוותר על האזרחות המוצא. אבל יש כמה מדינות שלא דורשות לוותר על הדרכון המקורי, וחלקן מאפשרות להחליף דרכון אחד באחר.

מדינות רבות באיחוד האירופי המאפשרות לאזרחיהן להחזיק במספר דרכונים בו-זמנית כדי להקל על הגבלות נסיעה מסוימות. חלק מהמדינות עליהן מדובר הן גרמניה, צרפת, אירלנד ומלטה. הדבר עוזר לנסוע בעולם כשדרכון אחד נמצא בקונסוליה לצורך תהליך אישור הויזה או אם צריך להגיש בקשה לויזה אחרת כשאתה כבר במדינה זרה.

כל המדינות החברות באיחוד האירופי יכולות לחוקק חוקי אזרחות משלהן, כך שהחוקים שונים במדינות שונות. מדינות כמו צרפת, אירלנד, שוודיה ואיטליה מתירות אזרחויות מרובות ללא הגבלות בעוד אוסטריה, גרמניה, ספרד והולנד מגבילות או מסדירות אזרחויות מרובות. מדינות מסוימות כמו פולין, לעומת זאת, אינן מקבלות אזרחויות מרובות בגבולותיהן, ואילו ליטא מאפשרת ריבוי אזרחויות בתרחישים חריגים.

אנחנו עוזרים לאזרחים ישראלים ואמריקאים להגיש בקשה ולקבל דרכון אירופאי.

בדיקה הזכאות מבטיחה שכל הצרכים שלכם נלקחים בחשבון בעת תכנון קבלת הדרכון החזק ביותר באירופה. קבלת אזרחות של מדינות האיחוד האירופי כמו אוסטריה או גרמניה, היא כעת קלה עם הפתרונות הטובים ביותר שמציע משרד עורכי הדין שלנו.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה