דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

טענות הגנה של עובדי סיעוד זרים בתביעה נגדם

Michael Decker
Michael Decker

אילו טענות הגנה יכולות לשמש עובדי סיעוד זרים בתביעה נגדם, בגין רשלנות, התעללות במטופלים או הזנחה? תביעה על רשלנות או הזנחה יכולה לגרום לחיוב עובד הסיעוד בפיצויים בסך עשרות או מאות אלפי שקלים, ולכן חשוב מאוד להסתייע בעו"ד מומחה בעת הגנה כנגד תביעה כזו.

לאור המימדים הנרחבים של תופעת ההתעללות בקשישים בשנים האחרונות, תביעות רבות מעין אלה מוגשות בפני בתי המשפט בישראל, . במקרים רבים תביעות אלה אינן מוצדקות, וחשוב שעובדי סיעוד יידעו כיצד להתמודד עם טענות להתרשלות או התעללות המועלות נגדם. משרדנו מייצג עובדי סיעוד זרים במגוון סוגיות משפטיות, הן בתחום ההגירה והן בתחומי הנזיקין והמשפט האזרחי. במאמר זה נציג מידע חשוב עבור עובדי סיעוד, בדבר האפשרויות העומדות בפניהם במקרים אלה.

משרד עורכי הדין שלנו, בירושלים ובתל אביב, מתמחה בתחום עובדי סיעוד זרים. אנו מספקים ללקוחותינו מענה וליווי משפטי לאורך תקופת העסקתם בישראל, קבלת היתרי העסקה ושהייה בישראל והארכתם, מעבר עובדים בין מטופלים ומתן שירותי ייצוג משפטי עבור עובדים בענף הסיעוד במגוון סוגיות משפטיות.

טענות הגנה של עובדי סיעוד זרים בתביעה נגדם

עובדי סיעוד בישראל והפיקוח עליהם מצד משפחות המטופלים

בישראל יש קרוב ל-60 אלף עובדי ועובדות סיעוד זרים אשר שוהים בישראל כחוק ועוסקים בטיפול בקשישים ובבעלי מוגבלויות. בשנים האחרונות מתרחשים יותר ויותר מקרים של הזנחה והתעללות של עובדי סיעוד במטופלים סיעודיים. הדבר מביא לכך שמתקיים פיקוח הדוק מצד בני משפחה וקרובים של המטופלים, אשר מנסים למנוע פגיעה ביקיריהם. כאשר מתעוררים חשדות אצל בני המשפחה, הם עשויים להגיש תביעות נגד עובדי הסיעוד בגין טענות להזנחה והתעללות. חשוב כי עובדי סיעוד יהיו מודעים להשלכות האפשריות של תביעות נגדם, וכן לדרכים להתגונן בתביעות אלה. על כך נסביר בהרחבה להלן.

מה יכולות להיות ההשלכות של תביעות המוגשות נגד עובדי סיעוד זרים?

תביעות נגד עובדי סיעוד בגין התעללות, הזנחה או רשלנות אשר מתקבלות, עשויות להוביל לחיוב עובדי הסיעוד בפיצויים בסך מאות אלפי שקלים. דוגמה לכך ניתן למצוא בפסק דין של בית משפט השלום בתל אביב משנת 2017, בו נמצא עובד סיעוד אחראי למות מטופל עקב רשלנות, והוא חויב בתשלום פיצויים בסך 270 אלף ש״ח לטובת משפחת המטופל. בנוסף, ייתכן כי ייפתחו הליכים פליליים נגד המטפלים, או כי יוטלו עליהם סנקציות בדמות גירוש העובדים מישראל.

טענות הגנה אפשריות של עובדי סיעוד זרים בתביעה נגדם

תפקידם של עובדי סיעוד זרים הוא לעזור למטופלים הסיעודיים בפעולות יומיומיות (כגון בישול, הלבשה ורחצה), אשר המטופלים אינם יכולים לטפל בעצמם באופן עצמאי. לעובדי הסיעוד יש אחריות רבה לשמור על שלומם של המטופלים, ולוודא כי הם אינם מצויים בסכנה בריאותית או מסכנים את עצמם בדרך כלשהי. ככל שאירעה סיטואציה שבה מטופלים ניזוקו בצורה כלשהי, תעלה השאלה האם המטפלים הסיעודיים פעלו כפי שמצופה ממטפל סביר לפעול בסיטואציה כלשהי.

לרוב לא מדובר בשאלה שהתשובה עליה חד משמעית, והיא תיבחן בהתאם לנסיבות המקרה ולראיות שיוצגו בפני בית המשפט. המלצתנו עבור עובדי סיעוד זרים אשר מתנהלים נגדם הליכים משפטיים בגין רשלנות, התעללות או הזנחה, היא להסתייע בייצוג משפטי של עורך דין מומחה לדיני נזיקין, אשר עוסק בייצוג עובדי סיעוד זרים ויוכל לסייע בהגנה משפטית בעניינם.

הגנה משפטית עבור עובדי סיעוד זרים בתביעה נגדם – צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני נזיקין

במאמר זה הצגנו מידע אודות טענות הגנה אפשריות עבור עובדי סיעוד זרים בתביעה נגדם. לכל שאלה או צורך בסיוע בנושא, ניתן לפנות לעורך דין מומחה לתחום עובדי סיעוד זרים ודיני נזיקין ממשרדנו. עורכי הדין במשרדנו מטפלים באופן שוטף בהסדרת מעמד בישראל של עובדי סיעוד, וכן בייצוג בסוגיות משפטיות העולות במהלך תקופת העסקתם. המשרד מתמחה גם בתחום הרשלנות הרפואית. ניתן ליצור עמנו קשר באמצעות מספרי הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני המופיעים מטה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה