דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כל מה שצריך לדעת על הוצאת דרכון שני

Michael Decker
Michael Decker

האם דרכון שני הוא דבר מיותר? מה היתרון בדרכון שני נוסף על הישראלי? לאזרחות כפולה יכולים להיות כמה יתרונות שאולי לא ידעתם עליהם. בין אם מדובר ביכולת לבקר במקומות רבים בקלות רבה יותר, ועד זכאות לחינוך במדינה נוספת, לדרכון שני יש יתרונות רבים. עם זאת, קבלת אזרחות שנייה אינה תהליך זהה בכל מקום. לחלק מהמדינות יש השקפה ליברלית כלפי מתן אזרחות לזרים בעוד שלמדינות אחרות יש גישה מחמירה יותר. כמו כן, לא כל הדרכונים בעלי ערך זהה, ישנם דרכונים חזקים יותר.

לכן, אם אתם חושבים להוציא דרכון שני, חשוב לדעת היכן התהליך פשוט יותר ואילו דרכונים נחשבים הכי חזקים בעולם.

מהי אזרחות כפולה?

אזרחות כפולה פירושה קבלת אזרחות של שתי מדינות בו זמנית. עם אזרחות כפולה, תוכלו להחזיק בדרכונים של שתי המדינות. אזרחות כפולה מעניקה את החופש לחיות, לעבוד, ללמוד ולרכוש נכסים בשתי המדינות ולטייל בקלות יחסית במדינות רבות ושונות. במילים אחרות, עם אזרחות כפולה, אפשר להנות מכל הפריבילגיות של אזרחות בשתי המדינות בהן יש לכם דרכון. אולם, התהליך של הגשת בקשה לאזרחות כפולה ודרכון שני יכול להיות מורכב. לא כל המדינות מציעות אזרחות כפולה. לדוגמה, ארצות הברית מאפשרת אזרחות כפולה עם מדינות רבות, אך מדינות אחרות כמו סין, יפן, הודו, ליטא ועוד לא מאפשרות אזרחות כפולה.

כמו כן, במקרים מסוימים, אדם זכאי לאזרחות כפולה באופן אוטומטי. לדוגמה, אם ילד נולד בארצות הברית להורים אזרחים של מדינה אחרת, הילד מקבל באופן אוטומטי אזרחות אמריקאית יחד עם אזרחות מדינת המוצא. במקרים אחרים, קיים הליך משפטי מוגדר לקבלת אזרחות כפולה, שבו אזרחות ניתנת אם הפרט עומד בכל תנאי הזכאות שנקבעו על ידי המדינה.

דרכון שני

מהם היתרונות של דרכון שני?

היתרון הגדול ביותר שמציעה אזרחות כפולה הוא שני דרכונים, המעניקים לכם אפשרות להשתמש בכל אחד מהדרכונים לפי הצורך. כיצד זה מועיל לכם? דרכונים מסוימים נחשבים חזקים יותר בחלקים מסוימים של העולם. לדוגמה, אם יש לכם דרכון שני אירופי – של אחת ממדינות אזור שנגן, למשל – תוכלו לנסוע לכל מדינה אחרת באזור שנגן בחופשיות. המשמעות היא שלא תצטרכו להציג את תעודת הזהות או הדרכון שלכם בעת המעבר בין מדינות באזור, מה שלרוב אינו אפשרי עם הדרכון המקורי שלכם.

מספר יתרונות מרכזיים של דרכון נוסף

  • נסיעה ללא אשרה למדינות רבות. רוב המדינות מאפשרות למבקרים ממדינות מסוימות להיכנס ללא קבלת ויזה מראש. עם דרכון שני, יעדים רבים ללא ויזה מתווספים לרשימה.
  • שהות ממושכת יותר במדינות מסוימות עם אשרת תייר. בדרך כלל, אשרות נסיעה ניתנות לזמן קצר. לעתים קרובות, מדינות מאפשרות לתיירים ממדינות מסוימות להישאר זמן רב יותר עם אשרת נסיעה. דרכון שני יכול להעניק את הפריבילגיה הזו למי שינהג בחוכמה.
  • כניסה לתחומי שתי המדינות. במצבים מסוימים, מדינות עשויות לנעול את שעריהן לאזרחים זרים, כפי שקרה לאחרונה במגפת הקורונה, אבל אזרחים תמיד יכולים להיכנס למדינה בה יש להם אזרחות. עם דרכון שני, תהיו חופשיים להיכנס לשתי המדינות ללא הגבלות, למעט מקרים ספציפיים כמו סגר וכדומה.
  • הגנה קונסולרית של שתי מדינות. כאשר נוסעים למדינה אחרת, תוכלו לבקש עזרה או הגנה בשעת חירום מהקונסוליות של כל אחת מהמדינות שבהן אתם מחזיקים בדרכון. לדוגמה, אם תפרוץ מלחמה במדינה שבה אתם מטיילים, תוכלו ללכת לכל אחת מהקונסוליות של מדינות האזרחות לצרכי הגנה.
  • כפיפות למערכת החובות והזכויות של שתי המדינות. בין אם מדובר בבעלות על רכוש או רכישת השכלה, עם דרכון שני תהיו כפופים לכללים כמו כל אזרח אחר בשתי המדינות.
  • הזדמנויות יזמיות חדשות ברחבי העולם. חופש לעבוד ולעשות עסקים בשתי המדינות. כמו כן, לחלק מהמדינות יש פחות כללים ודרישות בתחום העסקי, כך שדרכון שני יכול להעניק לכם יתרון נוסף.

איך משיגים דרכון שני?

קיימות דרכים רבות להשיג אזרחות כפולה, להלן מספר דוגמאות:

מוצא

אזרחות על בסיס מוצא אפשרית כאשר ההורים או הסבים היו אזרחי המדינה שאת דרכונה אתם מבקשים להשיג. במקרים כאלה, מדינות רבות יעניקו אזרחות אם תוכלו להוכיח שמוצאכם ממדינה זו. דוגמאות למדינות שמעניקות אזרחות בדרך זו הן גרמניה, אירלנד, פולין, ישראל ועוד.

נישואין

התאזרחות על ידי נישואין היא אפשרות שכיחה ביותר. מדינות רבות מציעות התאזרחות מהירה כאשר אזרחים מתחתנים עם תושבים זרים, למשל צרפת וארצות הברית.

השקעה

אם אתם יכולים להרשות זאת לעצמכם, תוכלו לקבל דרכון שני על ידי השקעה בכלכלה של מדינה אחרת. השקעה במחקר מדעי וטכנולוגי, נדל"ן, תעשייה וכדומה. במדינות מסוימות, השקעה כאמור מעניקה את הפריבילגיה להגיש בקשה לאזרחות. לדוגמה, בפורטוגל יש תוכנית ויזת זהב למשקיעים (Gold Visa Program), המאפשרת לחיות ולעבוד בפורטוגל עד 5 שנים באמצעות השקעה משמעותית. לאחר 5 שנים, אפשר להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית. מדינות רבות אחרות, כמו סנט לוסיה, דומיניקה, מלטה, גרנדה, מצרים ועוד, מציעות גם אפשרויות השקעה משתלמות במיוחד לכל מי שמחפש אזרחות בהשקעה.

התאזרחות

שיטה זו היא התהליך שבו אדם מתאזרח בהדרגה על ידי מגורים ועבודה במדינה באופן חוקי במשך זמן רב. לעתים קרובות יש למלא דרישות מסוימות לאזרחות. למשל, ייתכן שתצטרכו להתגורר במדינה ברציפות לפחות 5 שנים לפני הגשת הבקשה. ייתכן שתצטרכו לצלוח מבחני שפה ועוד.

מהן המדינות הטובות ביותר לקבלת דרכון שני?

כמובן שמדינת הדרכון הנוסף תלויה בצרכיכם האישיים ובהעדפותיכם. אולם, יש כמה מדינות שבהן עשוי להיות קל יותר לקבל דרכון שני, במיוחד על בסיס מוצא או השקעה. חלק מהמדינות הללו הן:

יש אפשרויות רבות אחרות כמובן, אך אלו מהפשוטות ביותר. דרכון שני מכל אחת ממדינות האיחוד האירופי יעניק לכם גישה לאחד מאזורי הנסיעות החופשיים הגדולים בעולם. אלו הופכים את הדרכון האירופי לאופציה אטרקטיבית. שקלו את האפשרויות שלכם ומצאו מדינה המתאימה ביותר לתוכניות העתידיות שלכם.

התייעצו עם עורכי הדין שלנו לענייני הגירה

עכשיו, כשברור מדוע חשובה אזרחות כפולה ואיך משיגים דרכון נוסף, אתם כבר באמצע הדרך. אבל לפני שאתם מחליטים לעשות את הצעד הראשון, תמיד עדיף להתייעץ עם מומחים. עורכי הדין שלנו יכולים לעזור לכם להחליט היכן להגיש בקשה לאזרחות כפולה ולהדריך אתכם בתהליך הבקשה. עם דחיפה קלה, החלום שלכם לקבל דרכון שני עשוי להתגשם בקרוב.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה