דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

דרכון אסטוני

Michael Decker
Michael Decker

מי עשויים להיות זכאים לקבלת דרכון אסטוני? צאצאים של מי שחיו באסטוניה בתקופה שבין 1918-1940, עשויים להיות זכאים לקבלת אזרחות אסטונית, על בסיס הוכחת אזרחות באסטוניה לפני שנת 1940, ובכפוף לביצוע הליך התאזרחות מהיר יחסית. מי שישלימו את התהליך בהצלחה, יוכלו לבקש באופן מיידי דרכון אסטוני, המקנה את כלל הזכאויות השמורות לאזרחי האיחוד האירופי.

דרכון אסטוני

מי עשויים להיכלל ברשימת הזכאים לדרכון אסטוני?

אסטוניה היא אחת המדינות הקטנות באירופה, אשר אוכלוסייתה מונה כ-1.3 מיליון תושבים בלבד. היא נמנית בין המדינות הבלטיות, לצד לטביה וליטא. אסטוניה היא כיום מדינה מודרנית למדי, הנחשבת מתקדמת מבחינות רבות. בשנים האחרונות, לאור רפורמות נרחבות שנערכו במדינה, אסטוניה הפכה להאב טכנולוגי אירופאי, והיא אף מועמדת לכניסה לאיחוד המדינות הנורדיות היוקרתי.

בתקופה שבין מלחמת העולם הראשונה למלחמת העולם השנייה, חיו באסטוניה כמה אלפי יהודים. המעטים מתוכם ששרדו את זוועות השואה, עלו לארץ ישראל או היגרו למדינות ברית המועצות, היות ואסטוניה הפכה במהלך המלחמה לחלק מהגוש הסובייטי. חשוב לדעת כי צאצאים של יהודי אסטוניה או מי שהיו אזרחי אסטוניה בתקופה שקדמה לשנת 1940, עשויים להיות זכאים לאזרחות אסטונית.

מה קובע החוק לגבי הזכאות לאזרחות אסטונית?

לפי חוק האזרחות האסטוני, מי שהיו אזרחי אסטוניה בתקופה שבין 1918-1940, הם וצאצאיהם זכאים לאזרחות אסטונית על בסיס הצהרה, בהליך מהיר יחסית, אותו ניתן לבצע בדרך כלל בתוך מספר שבועות. במסגרת הליך זה, ניתנת תעודת התאזרחות (Naturalization certificate) לזכאים. עם תעודה זו, ניתן להגיש בקשה לדרכון אסטוני.

מדוע כדאי לשקול בדיקת זכאות לדרכון אסטוני?

החל משנת 2004, אסטוניה משתייכת למדינות האיחוד האירופי. דרכון אסטוני מאפשר ליהנות מזכויות השמורות לאזרחי 27 מדינות האיחוד, ובכלל זה הזכות לחיות, ללמוד ולעבוד בכל שטחי האיחוד האירופי. כך גם בעלי אזרחות אסטונית זכאים להטבות שונות ברכישת נדל״ן, הקמת עסקים באיחוד האירופי, סבסוד לימודים וכיו״ב. דרכון אסטוני מאפשר למחזיקים בו להיכנס למעל 170 מדינות, אשר רבות מתוכן סגורות לבעלי אזרחות ישראלית בלבד, וכן כניסה לארצות הברית ללא צורך בוויזה. חשוב עוד לציין כי ככלל, אזרחים ישראלים המקבלים אזרחות אסטונית רשאים להחזיק באזרחות כפולה ובדרכון אסטוני לצד דרכונם הישראלי. במילים אחרות, אין צורך לוותר על האזרחות הישראלית במסגרת התהליך. מכל הסיבות הנ״ל, אם לפחות אחד מאבותיכם הגיע מאסטוניה, מומלץ לבדוק האם אתם עשויים להיות זכאים לקבלת אזרחות ודרכון אסטוניים.

דרכון אסטוני – צרו קשר עם עורך דין מומחה דיני הגירה ואזרחות זרה

במאמר זה הסברנו על דרכון אסטוני ועל מי שעשויים להיכלל ברשימת הזכאים לדרכון יוקרתי זה. אם יש לכם כל שאלה נוספת או צורך בסיוע בנושא, ניתן ליצור עמנו קשר ונשמח לעזור. משרדנו, בירושלים ובתל אביב, מתמחה בדיני הגירה ואזרחות זרה. לעורכי הדין ממשרדנו ניסיון רב בייצוג לקוחות בייצוג בבקשות אזרחות והסדרת מעמד חוקי במדינות האיחוד האירופי. משרדנו משתף פעולה עם משרד מוביל בתחום באסטוניה, על מנת להעניק ללקוחות המשרד ליווי משפטי מקיף במסגרת הליכי התאזרחות במדינה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה