Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

איך מקבלים דרכון של האיחוד האירופי?

Rachel Amselem Aouate

אהרון

דרך המשרד של מיכאל דקר זימנו עובדים זרים מומחים לביצוע עבודה מסויימת ממש מהר.

לאור היתרונות הרבים שמציע הדרכון האירופי, אין זה מפתיע שישראלים רבים כ"כ מחפשים בכל מקום "איך מקבלים דרכון של האיחוד האירופי?"

הדרכון האירופאי הוא מהדרכונים הנחשקים ביותר בעולם. ניתן להיכנס באמצעותו ל – 153 מדינות בעולם ולטייל בהן, ללא צורך בוויזה, וליהנות מהטבות רבות נוספות.איך מקבלים דרכון של האיחד האירופי?

מהו דרכון אירופי?

דרכון "של האיחוד האירופי" הוא למעשה דרכון שהונפק בידי אחת מ – 27 המדינות החברות באיחוד. הדרכון מאפשר לבעליו לנוע ללא ויזה בכל מדינות האיחוד האירופי, ובמדינות רבות נוספות שעמן לאיחוד יש הסכמים בילטראליים. ישנה מגמה עולמית גוברת של אנשים המבקשים דרכון אירופי כדרכון שני, ובכך הם למעשה משיגים אזרחות כפולה.

בשנת 2018, כ – 672,300 בני אדם קיבלו אזרחות באחת ממדינות האיחוד האירופי. רוב מדינות האיחוד מאפשרות אזרחות כפולה, ביניהן יוון , אירלנד, צ'כיה, פורטוגל, ליטא ולטביה.

המגמה מתעצמת

ישראלים רבים שואפים להשיג דרכון אירופי. בשנת 2015, החזיקו בדרכון אירופי כ – 400,000 – 500,000 אזרחים ישראלים, עלייה עצומה בהשוואה לשנת 2000.

רבים מתושבי ישראל היהודים משתייכים לשושלת משפחתית אירופאית. אחרים מחפשים דרכים לקבלת דרכון של האיחוד האירופי, למשל על מנת ללמוד במדינה מסוימת באירופה. סיבה אחרת לשאיפה לדרכון אירופי יכולה להיות הגישה לשוק האירופי או לחילופין סיבה ביטחונית, סוגייה כלכלית וכיו"ב.

קבלת דרכון אירופי תאפשר להיכנס למדינות האיחוד גם תחת מגבלות כניסה שעלולות להתקיים בעתיד. חשוב לציין שאם אדם מסוים זכאי לדרכון במדינה באזור שנגן, ילדיו יוכלו לחיות ולעבוד ברוב מדינות אירופה.

אחרים שואלים "איך מקבלים דרכון אירופי?" בשל חופשות הלידה המשתלמות ושירותי הבריאות הנגישים באיחוד.

מסלולים לאזרחות באיחוד האירופי

האיחוד האירופי הציג בשנת 2016 את ETIAS, מערכת המידע והרשאות הנסיעה לאירופה (European Travel Information and Authorization System). מדובר במערכת חלופית לוויזה, בדומה ל – ESTA האמריקאית, ומטרתה להאיץ תיירות והגירה.

עם ETIAS, ישראלים יכולים להיכנס ל – 26 מדינות אזור שנגן. עבור אזרחות אירופאית, אלה הם המסלולים הנפוצים:

היסטוריה משפחתית

אחת הדרכים הנפוצות ביותר לקבל דרכון של האיחוד האירופי היא מתוקף מוצא או היסטוריה משפחתית. לדוגמה, אם יש לכם הורה או סב באוסטריה, תוכלו לקבל אזרחות אוסטרית ללא קשר למקום שבו נולדתם. אם אתם צאצאים של קורבנות השואה או של מי שסבלו מרדיפת הנאצים, אתם זכאים לאזרחות אוסטרית, אפילו אם אתם ילדים מאומצים!

הדרכון הפורטוגלי נגיש למי שמוכיחים שהינם צאצאים של מגורשי ספרד או פורטוגל.

יוון קיבלה החלטה חדשה בשנת 2017, שמעניקה לצאצאים יהודים של אזרחי יוון, את האפשרות לקבל בחזרה את אזרחותם היוונית.

ניתן לקבל אזרחות פולנית באמצעות הוכחת שורשים משפחתיים פולנים. אין צורך להבין או לדבר פולנית, או אפילו להגיע למדינה, על מנת לקבל דרכון פולני. אולם, הכרחי להוכיח שההיסטוריה המשפחתית בפולין, הייתה רציפה לאורך הדורות. אם תהיתם איך להתמודד עם הדרישה המורכבת, אתם מוזמנים להיוועץ במומחים שלנו לדרכון פולני.

צאצאים ליהודים יוצאי צפון אפריקה, או מי שנישאים לאזרחי צרפת, הם מקרים שכיחים המאפשרים בקלות הגשת בקשה לאזרחות צרפתית.

השקעה

מדינות אירופאיות כמו אוסטריה ובולגריה, מציעות תכניות "ויזת זהב" ("גולדן ויזה), שנועדו לאזרחים זרים שביכולתם לתרום לכלכלה המקומית על ידי הקמת עסק או השקעת הון.

אם תהיתם כיצד ניתן לקבל דרכון של האיחוד האירופי באמצעות השקעה, יעניין אתכם לדעת שההשקעה הדרושה היא בין 800,000 אירו לבין 3 מיליון אירו.

התאזרחות (נטורליזציה)

התאזרחות גם היא דרך לקבל דרכון אירופי. על מנת לקבל אותו, תצטרכו להיות תושבים חוקיים באחת ממדינות האיחוד, למשך תקופה מסוימת. זהו מסלול אידיאלי עבור מי שמעוניינים למשל בדרכון הולנדי: תוכלו להגיש בקשה לדרכון הולנדי, אם חייתם בהולנד לפחות חמש שנים כאזרחי האיחוד האירופי, או כאזרחי האזור הכלכלי האירופי (EEA – European Economic Area) או כאזרחי שוויץ.

התאזרחות היא גם דרך נפוצה לקבלת דרכון אוסטרי. אנשים שחיים באוסטריה מזה עשר שנים, מתוכן לפחות חמש עם היתר שהייה, זכאים לאזרחות אוסטרית. אוסטריה גם מציעה את התכנית "key manager" שלפיה המועסקים כמנהלים באוסטריה, עם שכר של לפחות 2,500 אירו, יכולים להגיש בקשה לתושבות.

במשרד עורכי הדין שלנו, אנו עוסקים בסיוע לאזרחים ישראלים וגם לאחרים, לקבל דרכון אירופי. אנו מבצעים הערכה מעמיקה של המצב האישי ולומדים את הצרכים ולאחר מכן מציעים את המסלול הטוב ביותר לאזרחות באיחוד האירופי. אם אתם מעוניינים להפוך לאזרחים של מדינות האיחוד ובהן אוסטריה, פורטוגל, בולגריה, פולין, צרפת ואחרות, משרדנו יוכל לספק את הפתרון הנכון.

: 03-3724722                                מקבלים דרכון של האיחוד האירופי

        055-9781688

 [email protected]

 

צרו קשר

Scroll To Top