Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

דרכון אירופאי ליוצאי מרוקו

אירנה רוזנברג

Omri Levin

תודה רבה לענת ולריבה,
על הטיפול המסור והמקצועי.
100/100

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על קבלת דרכון פורטוגלי ליהודים שהינם מצאצאי ספרד או פורטוגל. קבלת דרכון פורטוגלי מעניק למעשה את הדרכון האירופאי הנכסף, מפני שפורטוגל מדינה חברה באיחדו האירופי. דרכון פורטוגלי מעניק לבעליו הטבות רבות, זאת בין היתר כניסה חופשית ל- 174 מדינות כולל ארצות הברית, ללא דרישה לקבלת ויזה מראש. דרכון אירופאי ליוצאי מרוקו אפשרי כיום באופן ודאי! לכל מי שעומד בקריטריונים ויכול להוכיח זכאות.

דברו איתנו

02-9903180phone
במיילpencil

המאמר דן בזכויותיהם של יהודי מרוקו לקבל דרכון פורטוגלי. זאת מכיוון ויהדות זו מורכבת ברובה ממגורשים ספרדים, ולכן זכאית כמעט באופן בלעדי לקבלת אזרחות פורטוגלית. משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בענייני הגירה ועוסק רבות במציאת הקשר ההיסטורי שבין מגורשי ספרד לבין יהדות צפון אפריקה, ובפרט מרוקו.

דרכון אירופאי ליוצאי מרוקו

בשנת 1492 גורשו כמאה וחמישים אלף יהודים מספרד. כמעט שליש מהם הדרימו למרוקו, היכן שהתקיימה קהילה יחסית גדולה של יהודים. יחד עם זאת, קהילת יהודי מרוקו המקוריים כבר ירדה מגדולתה הרוחנית. מעט מאוחר יותר בשנת 1497, החלו להגיע גם יהודים פורטוגלים שגם הם גורשו מפורטוגל. אט אט החלו הקהילות הספרדיות והפורטוגליות האמידות לתפוס מקום אצל המלכים ובקרב הרשויות המרוקאיות בזכות ידיעותיהם, השכלתם וקשריהם המסחריים.

כיום מכירה ממשלת פורטוגל באבל ההיסטורי הנורא שגרמה מדינתם ליהודים, ולפיכך החליטה להעניק אזרחות לכל יהודי אשר ביכולתו להוכיח קשר למגורשי ספרד או פורטוגל. קשר זה מתבטא בהצגת שם משפחה מתוך רשימת השמות, כמו כן מנהגים ספרדיים העוברים אצל המועמד, מסורות דתיות ספרדיות וכן הלאה. יהדות מרוקו ככלל שימרה את שמות המשפחה, המסורות והמנהגים הספרדיים שהתקיימו בה, לאורך 500 שנים ויותר. לכן יהודים יוצאי מרוקו זכאים כיום לדרכון פורטוגלי באופן אקסקלוסיבי.

מה הם בעצם יתרונות הדרכון הפורטוגלי?

קיימים מגוון יתרונות לדרכון הפורטוגלי, ביניהם: אפשרות לגור בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, קניית / השקעה בנדל"ן, רכישת השכלה אקדמית במוסדות המובילים באירופה באופן מסובסד ולעיתים אפילו ללא עלות, כניסה חופשית לארצות הברית ועוד.

כיצד יכולים יהודים יוצאי מרוקו וצפון אפריקה להוציא דרכון פורטוגלי?

בראשיתו של דבר תצטרכו לוודא אם שם משפחתכם מופיע ברשימת שמות משפחה זכאים לדרכון פורטוגלי.

דרכון אירופאי ליוצאי מרוקואם שם משפחתכם לא ברשימה, אין זה אומר כי אתם לא זכאים לקבלת דרכון פורטוגלי! פנו אלינו בטלפון או בדוא"ל ואנו נדאג לבדוק עבורכם אם שמכם זכאי לדרכון פורטוגלי. בנוסף, לרשותנו עומדים מגוון גינאולוגים (חוקרי שורשים) אשר יוכלו לחקור את מוצא משפחתכם הספרדי/פורטוגלי.

לאחר שהוכח קשר ספרדי / פורטוגלי אצלכם, יש לעתור לקהילה היהודית בפורטוגל (שיושבת בליסבון וגם בפורטו) ולקבל ממנה אישור רשמי כי אתם צאצאים למגורשי ספרד. החלק הבא בתהליך הוא הגשת מסמכים ייעודיים אל רשויות ההתאזרחות בפורטוגל, לאחר שהמסמכים מתורגמים לפורטוגזית. אל דאגה, בחלק זה לא נדרש מכם להתאמץ, אנו נמלא עבורכם את מלוא הניירת הדרושה ונגיש אותה, בסיוע עורכי דין בפורטוגל.

חשוב לציין, כי בשונה מדרכון ספרדי או אפילו צרפתי ליהודי מרוקו, לקבלת אזרחות פורטוגלית אין המועמד נדרש לעמוד בתנאי קבלה תרבותיים, וכן לא במבחני שפה, הבעה או כתיבה. אין ספק שהדרכון הפורטוגלי הוא הקל ביותר להשגה והמשתלם ביותר.

גם אתם יוצאי מרוקו ורוצים אזרחות אירופאית? פנו אלינו!

משרדנו – משרד עורכי דין הגירה לפורטוגל מייצג את יוצאי מרוקו בדרך לאזרחות פורטוגלית. במקרה ושם משפחתכם הוא ברדוגו, מלכה, מויאל, אסייג, לחיאני, שושן, בן בסט ועוד, אתם זכאים לקבלת אזרחות פורטוגלית ומשרדנו ישמח לייצג אתכם.

מאמרים נוספים אודות זכאות לדרכון פורטוגלי למועמדים השונים:

  1. קבלת אזרחות פורטוגלית
  2. הנפקת דרכון פורטוגלי לישראלים
  3. עלות קבלת אזרחות פורטוגלית
  4. הגירה לפורטוגל – מידע כללי
  5. יהודים הזכאים לקבל אזרחות פורטוגלית

אנו מודים למר יהונתן גבריאלוב על שכתב את המאמר.

פנו לעורך דין המתמחה בנושא אזרחות פורטוגלית

משרדנו מתמחה בקבלת דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי פורטוגל וספרד. במידה ואתם חושבים כי גם במשפחתכם קיים קשר ספרדי / פורטוגלי, צרו עמנו קשר במספרים המופיעים בתחתית העמוד או דרך הדוא"ל. נשמח לעזור גם לכם לקבל דרכון פורטוגלי.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top