דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

דרכון אוסטרי

Michael Decker
Michael Decker

קבלת דרכון אוסטרי לצאצאי ניצולי שואה לפי החקיקה החדשה מעניקה יתרונות רבים לכם ולילדיכם. הדרכון נחשב אחד מהחזקים בעולם תודות להיותה של אוסטריה מדינה בעלת כלכלה מפותחת והשפעה פוליטית בינלאומית רחבה.

במשרד עורך דין הגירה לאוסטריה בירושלים ובתל אביב תוכלו למצוא מחלקה דוברת גרמנית המכירה את מערכת המשפט האוסטרית ואת חוקיה על בוריים. עקב מורכבותו של חוק היסוד החדש וריבוי התקנות הנלוות לו, היכרות מעמיקה עם הגורמים המשפטיים השונים היא חיונית לצורך ווידוא שהלקוח בעל הזכאות ובני משפחתו אכן יקבלו את הדרכון המיוחל בהצלחה ותוך זמן קצר.

 הוצאת דרכון אוסטרי לצאצאי ניצולי שואה

בעקבות התיקון החדש של בית הנבחרים האוסטרי שנקבע בספטמבר 2018 ויושם בפועל מספטמבר 2019, יוכלו מאות אלפי צאצאים של ניצולי שואה, נרדפי המשטר הנאצי, או כאלה שיצאו מהמדינה במהלך שנות ה-30 לקבל אזרחות אוסטרית. כחלק ממדיניות הפיוס באוסטריה, יוכלו הצאצאים להעביר את האזרחות לדורות הבאים ללא הגבלות כלשהן.

התחיקה החדשה מאפשרת לכל מחזיקי הדרכון העתידיים לשמור על אזרחויותיהם הנוכחיות, בין ומדובר על אזרחות ישראלית, אמריקאית, קנדית וכו'. זאת בניגוד למצב הקודם שדרש ממקבלי אזרחות אוסטרית לוותר על האזרחות הקודמת.

חשוב להבהיר כי לא יחולו מבחנים כלשהם על הזכאים לאזרחות אוסטרית לצאצאי שורדי שואה, כגון מבחן שפה, תרבות, היסטוריה וכו', כמו גם ראיון מקיף בשפה הגרמנית בשגרירות. צאצאים רחוקים יוכלו לקבל את האזרחות גם במידה והוריהם הזכאים בוחרים שלא להוציא אותה.

נקודה חשובה נוספת להבהרה היא עבור כל הצאצאים של יוצאי מדינות החסות של האימפריה האוסטרו-הונגרית, מדינות כמו רומניה, אוקראינה, הונגריה וכו'. הללו יהיו זכאים בתנאי שאבותיהם חיו בגבולות האוסטריים המוכרים כיום, כפי שנוסדו בשנת 1918, ויצאו מהמדינה האוסטרית בטווח השנים 1933-1955. חשוב להבהיר כי כאן מדובר על אזרחים אוסטרים או חסרי נתינות.

עוד נקודה הכרחית שנוספה לחוק ואולי עומדת כגולת הכותרת של החידושים שנעשו לא מכבר בחוק – נוגעת לנשים וצאצאיהן. על פי החוק החדש כל מי שהוא צאצא לאשה שהייתה קורבן לרדיפה הנאצית מזמן עליית הנאצים ועומדת בתנאים המפורטים לעיל לשלטון זכאי לקבל אזרחות אוסטרית על בסיס זה, גם אם האב (סב, סב-רב) לא היה אזרח או תושב אוסטריה. כאן מדובר על ביטול בעיית המגדר שהגבילה במשך שנים חלק עצום של זכאים.דרכון אוסטרי

כיצד ניתן להוכיח זכאות?

חשוב להסביר כי כדי להוכיח נרדפות אצל קורבן הרדיפה, מספיק להציג מסמך רשמי מאוסטריה המציג קשר אזרחי כלשהו אל המדינה. מכיוון שכל יהודי שעזב את המדינה האוסטרית בין 1933-1955 מוחזק על פי החוק כקורבן רדיפה, מסמכים בסיסיים כמו תעודת לידה, תעודת גירושין, תעודת שינוי שם וכדומה נחשבים כהוכחות מוצקות ומספיקות. לאחר מכן נדרש להציג את הקשר המשפחתי הישיר בין מגיש הבקשה לבין קורבן הרדיפה, על ידי מסמכים בסיסיים פשוטים אשר יעידו על קרבה משפחתית ישירה.

יתרונות דרכון אוסטרי

  • אפשרות מחייה ועבודה במדינות האיחוד האירופי – מדינות סקנדינביה כדוגמת שבדיה, פינלנד, דנמרק או מדינות הגוש המערבי כמו הולנד, גרמניה, בלגיה, איטליה, צרפת ועוד.
  • אפשרות לימודים באופן מלא או מסובסד במוסדות אקדמיים נבחרים.
  • אפשרות "המעבר החופשי" בין מדינות אירופה החתומות אל אמנת שנגן. מדובר ברובן המכריע של מדינות אירופה.
  • אפשרות הקמת עסק או השקעה בנדל"ן.
  • אפשרות הגנה קונסולרית ברחבי העולם עקב היותכם אזרחי האיחוד האירופי.
  • אפשרות כניסה למדינות אטרקטיביות אשר הדרכון הישראלי לא מאפשר – מדינות כמו קטאר, כווית, ונצואלה, אינדונזיה, קובה ועוד.
  • אפשרות עבודה עבור צעירים שחולמים לעבוד בחו"ל כחלק מתוכנית WORKING HOLIDAY VISA. תוכנית זו מאפשרת לצעירים בני 18-30 לעבוד במדינות אטרקטיביות גם מחוץ לאירופה. מדינות כמו קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום קוריאה, וגם בהונג קונג וטיוואן.

הוצאת דרכון אוסטרי במשרד עו"ד אזרחות אוסטרית

המשרד מעניק שירות משפטי מקיף בכל הנוגע להוצאת אזרחות אוסטרית לניצולי שואה וצאצאיהם. תנו למומחים שלנו להסביר ולהבהיר לכם את החוקים השונים המתחייבים בחוק האוסטרי. המשרד עוסק בקבלת אזרחויות אירופיות וכן צפון אמריקאיות. למידע נוסף פנו אלינו בטלפונים המופיעים מטה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה