דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אשרת ב/3 לישראל – כניסה לבעלי מעמד לא ברור

Michael Decker

אשרת ב/3 ניתנת לפי שיקול דעתו של שר הפנים למבקרים שמעמדם אינו ברור. תוקף האשרה הוא עד לחודש ימים.

מי מקבל אשרה זו ובאלו מקרים? מיכאל דקר, עורך דין להגירה במשרדנו יסביר את הדבר במאמר זה.

מי יכול לקבל אשרת ב/3 בכניסה לישראל?

אשרת ישיבה זמנית מסוג אשרת ב/3 מונפקת למבקרים שמעמדם לעניין כניסה וישיבה בישראל אינו ברור. למה הכוונה? לדוגמא, לאזרחי ישראל או עולים מחו"ל אשר חסרי מסמכים המוכיחים את אזרחותם הישראלית, ואשר מבקשים להיכנס לארץ באופן דחוף, ללא שהות לבירור נושא האזרחות על ידי רשויות ההגירה או רשות מרשם האוכלוסין.

ישנם מקרים בהם אזרח ישראלי נסע לחו"ל או משתקע מחוץ לישראל דרך קבע, אולם מאבד את מסמכי הזהות הישראלים שלו ונדרש לחזור לארץ בדחיפות. כמו כן, ילדים של אזרח ישראלי בחו"ל לעתים יזדקקו לאשרה זו כאשר נכנסים לישראל בפעם הראשונה כחלק מביקור משפחתי בארץ או חלק מביקור בישראל עם קבוצת תגלית.

תקנות הכניסה לישראל קובעות כי שר הפנים ושלוחיו בביקורת הגבולות ישנה הסמכות להנפיק במקרים כאלו ויזת ב/3 שתאפשר למבקש שמעמדו בספק להיכנס לישראל, על מנת לברר ולהסדיר מעמד קבע בפני רשויות ההגירה לישראל.

מה הם תנאי ויזת ב/3?

תוקפה של האשרה הוא עד לחודש ימים או אף פחות. במהלך זמן זה, על בעל האשרה להגיע ללשכת רשות האוכלוסין הקרובה למקום שהייתו על מנת לברר או להסדיר את מעמדו. בהתאם לנסיבות, בעל אשרת ב/3 עשוי לקבל מעמד תושב, אזרח, או אף לוותר על אזרחותו מרצון.

במידה ובעל האשרה לא הסדיר את מעמדו במהלך שהותו בארץ, לא יוכל לקבל אשרה זו בשנית.

צרו קשר עם עורך דין למעמד והגירה לישראל

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בנושאי ויזות לישראל, עלייה, הגירה, אשרות שונות וקבלת מעמד בישראל. במידה וברצונכם לקבל אשרת כניסה ומעמד בישראל, כולל אשרת ב3, לעלות לארץ, לקבל אזרחות ישראלית, להביא לארץ בני זוג או בני משפחה, ועוד, נשמח לעמוד לשירותכם.

קבעו פגישה עם עורך דין לקבלת מעמד בישראל בתל אביב או בירושלים בטלפון או במייל מטה. נשמח להציע עצה או סיוע משפטי.


 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה