דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

שינוי סטטוס גרין קארד

Michael Decker
Michael Decker

ייתכן שאתם זכאים לגרין קארד ותוהים מדוע אינכם יכולים להגיש בקשה לגרין קארד שלכם כאשר כבר נכנסתם לארה"ב? למה אתם צריכים לעבור את התהליך הארוך של הגשת בקשה לגרין קארד מחו"ל, ולהמתין זמן רב בטרם תהיה לכם אפשרות לחיות ולעבוד בארה"ב? התשובה הקצרה היא שניתן להגיש בקשה לגרין קארד בזמן שהמבקש נמצא בתוך ארצות הברית. עם זאת, זה קצת מסובך. כאשר אתם נכנסים לארה"ב, אתם יכולים להגיש בקשה לשנות סטטוס לא-מהגר לסטטוס מהגר – במילים אחרות, שינוי סטטוס גרין קארד מוויזת תייר או עסקים.

שינוי סטטוס גרין קארד

הבעיה היא ב"כוונה כפולה". כאשר אתם נכנסים לארה"ב עם ויזת תייר, הכוונה המוצהרת שלכם בזמן בקשת הוויזה היא לבקר בארה"ב לפרק זמן קצר, ולא לגור בארה"ב. אם לאחר כניסתכם לארה"ב, אתם מתכוונים לשנות סטטוס לתושב קבע, כלומר בעל גרין קארד, אז יש לכם "כוונה כפולה". האשרה שאתם נכנסים לא תואמת את הכוונות שלכם.

ויזות רבות, כולל תייר אינן מאפשרות כוונה כפולה. כמה יוצאי דופן, כמו ויזת L-1, אכן קיימים, והמעבר למסלול מהגרים עבור בעלי ויזות אלו אינו בעיה.

האם רשוית ההגירה יאפשרו לכם לשנות סטטוס מתייר לתושב קבע?

אולי, בתנאי שתוכלו לספק הוכחה לכך ששניתם את דעתכם במהלך שהייתכם בארה"ב.

במילים אחרות, נכנסתם לארה"ב בתכנון ביקור קצר. לאחר זמן מה החלטתם שאתם רוצים להישאר ואז הגשתם בקשה לגרין קארד. כשנכנסתם, לא הייתה לכם כוונה כפולה להישאר בארה"ב בניגוד למוצהר בבקשת האשרה.

אם אתם מגישים בקשה לגרין קארד בארה"ב, עליכם להגיש בקשת התאמה לסטטוס בנוסף לבקשת הגרין קארד הרגילה. במסגרת בקשת ההתאמה, תוכלו להגיש בקשה לאישור עבודה ואישור נסיעה. אם יתקבלו, תוכלו לעבוד ולטייל בארה"ב עוד לפני אישור הגרין קארד שלכם.

בסופו של התהליך, ייתכן שתידרשו לעבור ראיון. אם יוותרו על דרישה זו, זה אומר שהגרין קארד שלכם אושר על בסיס הבקשה שלכם בלבד והגרין קארד שלכם יישלח בדואר.

אם אתם בארה"ב ושוקלים לשנות סטטוס, מומלץ להתייעץ עם עורך דין הגירה לארה"ב שיוכל לבדוק את זכאותכם. נוכל לטפל עבורכם בכל התהליך כדי לוודא שהבקשה הוגשה כהלכה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה