דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

עורך דין גרין קארד

Michael Decker
Michael Decker

מהן הדרכים השונות לקבל גרין קארד? מה ההבדל בין זכייה בגרין קארד בהגרלה, קבלתו על בסיס נישואין, או לאחר מספר שנות עבודה בארה"ב? הסבר מפורט של עורך דין גרין קארד.

מהו גרין קארד?

גרין קארד (Permanent Resident Card) הוא אישור לתושבות קבע בארצות הברית אשר מאפשר לבעליו עבודה בארה"ב, כניסה ויציאה מהמדינה, כמו גם את האפשרות לקנות או למכור נכסים, להוציא רישיון נהיגה, לפתוח חשבון בנק וכדומה. בדרך כלל מדובר בהליך קודם לקבלת אזרחות ארה"ב – למשל לאחר נישואין לאזרח ארצות הברית מקבלים גרין קארד ל-3 שנים ובסוף הליך זה ניתן לבקש אזרחות.

 

עם זאת, המחזיק באישור זה צריך לעמוד במספר תנאים שאם לא כן, הוא עשוי להיות מגורש מארצות הברית ורשויות ההגירה האמריקאיות, USCIS, עשויות לבטל את האישור:

 • על בעל האישור לשאת אותו בכל עת. הרשויות האמריקאיות מקפידות על כך מאז פיגועי ה-11 בספטמבר.
 • עליו לשמור על החוק. הרשעה בעבירה פלילית כלשהי עשויה לגרום לביטול האישור.
 • לא לשהות לתקופה של מעל לשנה מחוץ לגבולות ארה"ב מבלי שקיבל אישור על כך מרשויות ההגירה האמריקאיות.

האם כל אחד רשאי להגר לארצות הברית?

ישנם זרים שהם פסולי הגירה – למשל עקב עבירה על הדין האמריקאי במהלך שהות בארצות הברית, עבר פלילי, שהות לא חוקית בארה"ב או שהות יתר. בחלק מהמקרים ניתן לבקש מחילה, או ויתור של המדינה על העבירה, אותו מבקשים מהרשות לביטחון פנים של ארצות הברית.עורך דין גרין קארד

הוצאת גרין קארד לארצות הברית

ישנן שלוש דרכים עיקריות (אך לא יחידות) להוצאת גרין קארד:

 1. באמצעות קרובי משפחה, בכלל זה נישואים
 2. באמצעות מקום עבודה / עסק / חברה
 3. באמצעות הגרלת הגרין קארד השנתית

בדרך כלל דרוש נותן חסות אמריקאי, הקרוי ספונסר, אשר מגיש את הבקשה. נותן החסות יכול להיות אזרח אמריקאי, תושב קבע אמריקאי או חברה/ עסק אמריקאים. במקרה של זכייה בהגרלה אין צורך בנותן החסות.

המחלקה הקונסולרית של שגרירות ארה"ב בישראל ממונה על הנפקת ויזות הגירה לארצות הברית למבקשים בארץ. על מנת להוציא כזו, יש לפנות תחילה לשגרירות ארה"ב ולמלא טופס דיגיטלי. את הטופס יש למלא באנגלית. את האישור למילוי הטופס יש להדפיס ולהביא מאוחר יותר לראיון.

בשלב הבא יש לשלם את אגרת הוויזה (כמה מאות דולרים, בהתאם לסוג הבקשה).

לאחר מכן תזומנו לראיון ובו תתבקשו לספק אישור לטופס הדיגיטלי, מסמך הזמנה לראיון, תמונת דרכון של המבקש, דרכון בתוקף וכן דרכונים קודמים שיש בהם ויזות שכבר ניתנו לארצות הברית.

בראיון להוצאת גרין קארד יש להצטייד במסמכים שיעידו על מצבכם הרפואי, השכלתכם, שירות צבאי ומצבכם הכלכלי. על המבקש להוכיח לקונסול כי לא תהפכו לנטל על החברה האמריקאית כאשר תהגרו לארה"ב.

חשוב להבין שמדובר בהליך שאורך זמן, בדרך כלל לא פחות משנה.

במאמר זה נסקור את הדרכים השונות להשגת גרין קארד:

בקשה מקרוב משפחה:

קרוב משפחה ממדרגה ראשונה אזרח ארצות הברית יכול להגיש בעבורכם את הבקשה לגרין קארד. במקרה למשל ומדובר בהורה אזרח ארצות הברית המבקש עבור ילדיו, הם יקבלו גרין קארד באופן אוטומטי. באם קיבל אישור עבודה זמני, עד שהבקשה מאושרת אסור על אותו אדם לצאת מתחומי ארה"ב. בקשה זו מצריכה ראיון של המועמד.

חוקי ההגירה האמריקאים מבדילים בין קרובי משפחה "מידיים" לקרובי משפחה "מועדפים". בניגוד לקרובי משפחה מידיים, קרובי משפחה מועדפים יאלצו להמתין עד למספר גרין קארד זמין עבורם משום מכסה מוגבלת לשנה לקטגוריה זו. גם למבקש מקרובי משפחה מועדפים יינתן לקבל היתר עבודה זמני ועד קבלת הגרין קארד יאסר עליו לצאת מתחומי ארה"ב.

קרובי משפחה מידיים הם:

 • בן זוג נשוי לאזרח אמריקאי
 • אדם מתחת לגיל 21, לא נשוי ואחד מהוריו הוא אזרח אמריקאי
 • הורים לאזרח אמריקאי מעל גיל 21

קרובי משפחה מועדפים נחלקים לפי סדרי עדיפויות:

 • עדיפות ראשונה: אדם לא נשוי מעל גיל 21 שאחד מהוריו אזרח אמריקאי
 • עדיפות שניה: בני זוג של בעל גרין קארד מעל גיל 21 וגם ילד לא נשוי של בעל גרין קארד מעל גיל 21
 • עדיפות שלישית: ילד נשוי שאחד מהוריו אזרח אמריקאי
 • עדיפות רביעית: אח או אחות של אזרח אמריקאי מעל גיל 21

נישואים לבן זוג אמריקאי המתגורר בארה"ב: מדובר בדרך הקלה והמהירה ביותר להשגת גרין קארד אך גם במקרה זה ההליך צפוי לקחת לא פחות משנה. יש לקחת זאת בחשבון אם בכוונתכם לקיים חתונה תוך מספר חודשים. עקב תופעת הנישואין הפיקטיביים, הרשויות האמריקאיות חשדניות בנושא ויש להביא הוכחות לדרישות נוקשות לעיתים של הרשויות לבקשות מעין אלו, שתפקידן לבחון האם אכן מדובר בנישואי אמת ולא בכאלו שיתבטלו עם קבלת הויזה. המועמד לקבלת גרין קארד על בסיס נישואין מקבל קודם היתר עבודה זמני ועד קבלת הגרין קארד אסור לאותו אדם לצאת מתחומי ארה"ב. כחלק מההליך יזומנו בני הזוג לראיון מול נציגי מחלקת ההגירה האמריקאית. בדרך כלל הרשויות בודקות לאחר שנתיים אם הנישואים עדיין בתוקף.

בקשה ממעסיק בארה"ב (Labor Certification): במידה ואתם בעלי כישורים מיוחדים הנחוצים לבעל עסק אמריקאי, על המעסיק האמריקאי המבקש את המסמך לנסות לגייס עובדים אמריקאים לאותו תחום ורק אם יוכיח כי לא הצליח יינתן לו המסמך המבוקש. גם אז, יש צורך להמתין למספר זמין לגרין קארד בשל הגבלת מכסה שנתית.

הכשרה נחוצה: חוקרים או מומחים בתחומם שיש לגביהם אינטרס לאומי – חשובים למשק האמריקאי – ידרשו למצוא ספונסרים ויקבלו גרין קארד על בסיס מומחיותם.

אחיות מוסמכות ופיזיותרפיסטים: בתנאי שקיבלו הצעת עבודה מבתי חולים בארה"ב.

השקעה בעסק אמריקאי: על בסיס השקעה של חצי מיליון דולר ומעלה (ויזת 5-EB).

מקלט מדיני: כל אדם זר שנמצא בארצות הברית וחזרה לארצו תסכן את חייו עשוי להיות מוגדר כפליט וככזה יקבל גרין קארד.

הגרלת הגרין קארד

אחת הדרכים הפופולריות להשגת גרין קארד האי באמצעות הגרלת הגרין קארד השנתית. בכל שנה, רשויות ההגירה האמריקאיות מאפשרות לעד 50 אלף איש שהשתתפו בהגרלה לזכות בגרין קארד, אך יש לעבור בהצלחה תהליך קונסולרי לשם כך.

משום שלא כל מי שזכה עולה בידו לסיים את ההליך בהצלחה, מתפרסות הודעות זכייה למאה אלף איש, וחמישים האלף הראשונים שמסיימים את ההליך בהצלחה זוכים בסופו של דבר בגרין קארד.

כיצד ניתן להירשם להגרלה?

הגשת המסמכים עבור הגרלת גרין קארד לארה"ב מתבצע על ידי מילוי המסמכים המבוקשים באופן מקוון, באתר האינטרנט הרשמי עבור הגרלת גרין קארד לארה"ב. את הרישום והגשת המסמכים ניתן לבצע בכל שנה מה-1 לאוקטובר ועד 1 לנובמבר. במהלך אפריל ומאי ניתן לבדוק אם זכיתם באופן עצמאי במילוי הפרטים באתר המקוון משום שלא נשלחת הודעה על כך.

כל בקשה מוגשת בנפרד, גם לבני זוג או משפחה, אך במידה ואחד מבני הזוג זוכה בהגרלה, בן הזוג השני וילדיהם מקבלים גרין קארד אוטומטית. הרישום הוא ללא עלות.

מי זכאי להירשם?

אף שהאפשרות פתוחה לכל הזרים, ישנן מדינות שאינן רשאיות להשתתף בהגרלה. על הנרשם להיות בעל תואר ממוסד להשכלה גבוהה מוכר או אדם בעל ניסיון של שנתיים לפחות בעבודה שדרשה שנתיים לפחות של הכשרה. כמו כן, הנרשם אינו יכול להיות מוגדר כפסול הגירה.

ההליך הקונסולארי:

 • יש למלא טופס פרטים אישיים הקרוי D-260 ולאחר מכן תקבלו מספר תיק. לאחר זמן מסוים, הזוכה מקבל תאריך לראיון בשגרירות על פי מספר התיק.
 • 3 שבועות לפני הריאיון על הזוכה לבצע סדרת בדיקות רפואיות וחיסונים, וכן לבקש ממשטרת ישראל שישלחו לקונסוליה האמריקאית תעודת יושר שתעיד על היעדר עבר פלילי.
 • אם עברתם את הריאיון, דרכונכם יישאר בשגרירות ויוחזר אליכם באמצעות הדואר תוך 14 יום עם ויזה זמנית שתוקפה חצי שנה. בזמן זה יש לשלם אגרה עבור הגרין קארד.
 • חובה להגיע אל גבולות ארה"ב תוך חצי שנה לצורך לקיחת טביעות אצבע וצילום פנים בהליך הנקרא ביומטריקס. את הגרין קארד הקבוע מקבלים על אדמות ארצות הברית.

הליך הגירה לארה"ב / הוצאת גרין קארד הינו הליך מורכב וארוך הדורש ליווי משפטי צמוד – עו"ד גרין קארד. משרד דקר, פקס, לוי הוא משרד עו"ד הגירה לארה"ב, המתמחה בכל ההיבטים הדרושים להליך זה ובכלל זה קבלת אזרחות אמריקאית, דרכון אמריקאי, גרין קארד, אשרת כניסה, עבודה והקמת עסק בארצות הברית. במשרד תמצאו עורכי דין מומחים בתחומי ההגירה, בעלי ניסיון של שנים בתחום, הבקיאים הן בדין הישראלי והן בדין האמריקאי, שישמחו ללוותכם בתהליך ולהיות זמינים עבורכם לכל ייעוץ או שאלה.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה