דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ראיון גרין קארד לבן משפחה (I-130) – למה לצפות?

Michael Decker
Michael Decker

כאשר בני משפחתכם מגישים בקשה לגרין קארד בשמכם, לעתים קרובות תזומנו לראיון גרין קארד בשגרירות או משרד USCIS (רשויות ההגירה). הראיון מתקיים בסוף תהליך הגשת הבקשה, כך שיש לכם הרבה – אולי יותר מדי – זמן להתכונן. הראיון הוא אפילו משהו שאנו דנים בו עם לקוחות בייעוץ הראשוני.

אם אתם מרגישים דאגה לקראת הראיון שלכם, במאמר זה נסביר למה לצפות. זה רעיון נהדר להכין ולהכין שיעורי בית. במשרד דקר, פקס, לוי, אנו עוזרים ללקוחותינו להכין את כל התיעוד שהם צריכים. כאשר אתם מגיעים לראיון שלכם, מסמכים חסרים לא יגרמו לעיכובים. בנוסף, אנו מקיימים פגישת הכנה לראיון עם כל לקוח, בה עוברים על שאלות פוטנציאליות מוודאים שאתם יודעים איך לתת את התשובות הנכונות.

ראיון גרין קארד לבן משפחה (I-130) - למה לצפות?

ראיון גרין קארד טיפוסי יכול לכלול שאלות בנושאים הבאים:

היסטוריית ההגירה

הפקידים עשויים לשאול על ההיסטוריה שלכם עם ביקורים בארה"ב ובקשות קודמות של ויזה או גרין קארד. כדאי לשבת לפני הראיון ולעבור על כל דבר שעלול לעלות השיחה. סוג הדברים שעלולים להוות בעיה – עבודה לא חוקית, שהיית יתר בארה"ב ובקשות קודמות של גרין קארד. אם הייתה לכם תקופה כלשהי שבה לא הקפדתם על חוקי ההגירה, כדאי לדבר עם עורך דין הגירה על המקרה שלכם. נוכל להכין אתכם לראיון ולעזור בהגשת בקשת ויתור (Waiver) אם נאסר עליכם להיכנס לארה"ב.

 כנות מערכת היחסים

המראיין עשוי להטיל ספק בקשר שלכם עם המזמין. אם  אזרח ארה"ב המזמין אתכם הוא ילדכם, הורכם או אחיכם, סביר להניח שלא יהיו שאלות אלא אם תיעוד של מערכת היחסים שלכם אינו זמין, כגון היעדר תעודת לידה.

כאשר אזרח ארה"ב שביקש את הגרין קארד הוא בן/בת הזוג שלכם, עליכם לצפות לחקירה בראיון שלכם. בדרך כלל, ככל שהייתם יחד יותר זמן, התשאול פחות אינטנסיבי. ההבדל בולט במיוחד עבור זוגות עם ילדים. ברגע שלבני הזוג יש ילדים משותפים, רשויות ההגירה לרוב מאמינות שזו מערכת יחסים אמיתית.

חשוב להתכונן לשאלות, אשר יכולות להיות די כלליות, כמו המקצוע של בן הזוג או כמה זמן אתם ביחד. כאשר הראיון מתקיים במשרד של USCIS, התשאול יכול להיות אישי הרבה יותר והם עשויים להפריד בין בני הזוג כדי לראיין אותם בנפרד.

השאלות נועדו לוודא שבני הזוג אכן נפגשו, התאהבו וחיים יחד, ואין מדובר במערכת יחסים פיקטיבית לצורך השגת גרין קארד. בעצם, מדובר בראיון דומה לראיון כנות הקשר בישראל.

דוגמאות לשאלות יכולות להיות "על איזה צד של המיטה בן הזוג שלכם ישן? באיזה סוג רכב הם נוסעים? באיזה צבע מברשת שיניים הם משתמשים?"

תכנון לעבור לארה"ב:

אם הראיון שלכם בשגרירות ארה"ב, תצטרכו להוכיח שאתם מתכננים לעבור לארה"ב. עשויים לשאול אתכם היכן תעבדו, היכן תגורו ותוכניות של בני משפחה קרובים אחרים כמו ילדיכם.

מומלץ להכין מסמכים לראיון כדי להוכיח שאתם עוברים לארה"ב. מדובר על הוכחה לתוכניות יציאה מישראל כמו כרטיסי טיסה, עזיבת מקום העבודה, מכירת נדל"ן. ניתן גם כוונה להגיע לארה"ב, כגון הסכם שכירות חתום, מיילים עם מתווכים, ראיונות לעבודה, הצעת עבודה וחיפוש בתי ספר לילדים קטינים. אתם יכולים להיות יצירתיים ולהשתמש בכל סוגי הראיות השונות כדי להוכיח שאתם באמת עוברים לארה"ב בסוף התהליך.

מצב פיננסי

כחלק מבקשת גרין קארד, אזרח ארה"ב צריך להוכיח שהוא יכול לתמוך כלכלית בכל בני משפחה שנמצאים בארה"ב ו\או מתכוונים להגיע לארה"ב. זה מוכח בדרך כלל על ידי אזרח ארה"ב שעובד בארה"ב. אם אותו אזרח ארה"ב אינו עובד בארצות הברית, ניתן להציג חסכונות שיש לכם או נכסים אחרים. לפעמים, אזרח ארה"ב אינו מסוגל להציג כמות מספקת של חסכונות ונכסים, ולכן יכול להיות לו שותף (קו-ספונסור). נותן חסות משותף זה הוא אזרח אמריקאי שמסכים לפעול כערב. על הערב להציג מסמכים כדי להראות שיש לו הכנסה מתמשכת או נכסים בארה"ב.

חשוב לתכנן את הראיון בגרין קארד שלכם ולוודא שיש לכם את כל המסמכים הנכונים. ב-דקר, פקס, לוי, אנו מכינים את לקוחותינו בהרחבה לראיונות שלהם ורואים בכך חלק בלתי נפרד מהשירות שלנו. הכנה זו ממזערעת את הסיכויים להכחשת הבקשה ועוזרת לכם להרגיש בנוח בראיון שלכם.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה