דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

פתיחת חשבון בנק עבור עמותה

Joshua Pex
Joshua Pex

מאמר זה דן בנושא פתיחת חשבון בנק עבור עמותה או חל"צ (חברה לטובת הציבור), מאחר וזוהי השאלה הנפוצה ביותר שאנו נשאלים בנושא חשבונות בנק.

מתי לפתוח חשבון בנק

ניתן לפתוח חשבון בנק עבור עמותה רק לאחר שהעמותה נרשמה ע"פ חוק במשרד המשפטים. הבנקים המרכזיים הגדולים בהם ניתן לפתוח חשבון בנק עבור עמותה הם: בנק לאומי, בנק הפועלים, בנק דיסקונט ובנק מזרחי טפחות. בין אם אתם מחליטים לפתוח חשבון באחד מהבנקים הגדולים או הקטנים, העצה המרכזית שאנו רוצים לתת לכם היא לבחור בנק שבו בעלי החשבון או מורשי החתימה מוכרים למנהלי הבנק. כאשר גופים זרים או גופים ללא מטרות רווח פותחים חשבון בנק, יהיה להם בדר"כ נציג ישראלי מורשה חתימה בחשבון – חשוב שתפעלו יחד עם מישהו שאתם מכירים וסומכים עליו ושיוכל לסייע לכם לפתור בעיות שעלולות להתרחש במהלך התהליך, שהוא לרוב ממושך ועמוס בבירוקרטיה.

פתיחת חשבון בנק עבור עמותה

האתגרים מול הבנק

ארגונים ללא מטרות רווח חווים קשיים בפתיחת חשבון בנק משתי סיבות עיקריות: 1) ארגונים ללא מטרות רווח לא מייצרים רווחים עבור הבנק מאחר ואינם נסמכים על מתן אשראי והלוואות כמו חברות רגילות 2) המפקחים על חוק ה-FATCA בארה"ב מפעילים לחץ כלכלי משמעותי על הבנקים בישראל (וגם על בנקים אחרים ברחבי העולם), ואפשר שהבנקים ייקנסו במידה ולא מילאו אחר הרגולציה הנ"ל, ולא ידווחו על כל הפעולות הבנקאיות של אזרחי ארה"ב בישראל. לכן, ייתכן והבנקים יהססו לפתוח חשבונות חדשים לארגונים ללא מטרות רווח.

למרות כל זאת, עלה בידינו לפתוח חשבונות בנק לארגונים מקומיים ובינלאומיים רבים. על נציגי הארגונים לגשת לבנק עם מסמכי ההתאגדות של הארגון ולספק מידע אודות הארגון – התקציב, מקורות המימון, הוצאות וכדומה. במאמר נוסף אנו מספקים רשימה ארוכה של מסמכים נדרשים  לפתיחת חשבון בנק עבור עמותה.

צרו קשר

אם אתם צריכים סיוע בפתיחת חשבון בנק עבור עמותה, אנא צרו עימנו קשר. עורך הדין יהושע פקס ממשרד עורכי הדין שלנו מתמחה בדיני עמותות ומלכ"רים, וסייע לגופים זרים ומקומיים רבים בכל ענייני חשבונות הבנק שלהם.


צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה