דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

פתיחת סניף חברה זרה באיחוד האמירויות

Law office

האפשרות של פתיחת סניף של חברה זרה באיחוד האמירויות מושכת בימים אלה יזמים ובעלי עסקים רבים בישראל. מדובר בהשקעה העשויה להיווכח כמשתלמת למדי, אך עם זאת שמצריכה חשיבה מראש על נושאים רבים. ההחלטה על אופן רישום העסק, ניהולו, מבנה הבעלות בעסק ואזור הרישום בו – נושאים אלה ואחרים הם רק חלק ממה שעליכם לשקול על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות לצורך ניהול הסניף של החברה הזרה בו תפעלו. 

משרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב, מתמחה במשפט מסחרי. המשרד מעניק מגוון שירותים משפטיים עבור לקוחות ישראלים ובינלאומיים. עורכי הדין ממשרדנו מסייעים ברישום והקמת חברות באיחוד האמירויות וביעדים נוספים ברחבי העולם, ייעוץ משפטי שוטף לעסקים וחברות, ייצוג מול רשויות המס בארץ ובעולם ועוד. רחל אמסלם, מומחית הגירה ממשרדנו, מה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך ומקימים סניף של חברה זרה באיחוד האמירויות.

עסקים באיחוד האמירויות הערביות

פתיחת סניף חברה זרה באיחוד האמירויות

איחוד האמירויות הפכה, כמעט בין לילה, ממדינה החסומה בפני מרבית הישראלים ליעד מוביל עבור ישראלים המעוניינים לעשות עסקים בשטחה. הסרת החרם הכלכלי של איחוד האמירויות על ישראל בעקבות הסכמי השלום משנת 2020, שינתה את כללי המשחק והפכה את האפשרות של הקמת עסק בדובאי וביתר האמירויות לנגישה ואטרקטיבית.

איחוד האמירויות מהווה יעד משתלם להקמת סניפים של חברות זרות במגוון רחב של תחומים. אנרגיה (נפט וגז), הייטק, מסעדנות ואופנה מהווים רק חלק קטן מהתחומים בהם יש לישראל ולאיחוד האמירויות מן המשותף. מדובר בתחומים בהם פועלים בהצלחה אנשי עסקים ישראלים, ואשר יש להם ביקוש רב בדובאי, אבו דאבי ויתר הנסיכויות במדינה. לצד הביקוש, חשוב לציין את המדיניות הממשלתית של איחוד האמירויות, אשר מעודדת פתיחת עסקים בשטחה. מדיניות המיסוי הנוחה והליך מהיר לקבלת ויזה ורישיונות עיסוק הפכו את איחוד האמירויות לאחת מהמדינות המובילות במדדי קלות עשיית העסקים העולמיים.

פתיחת סניף חברה זרה באיחוד האמירויות לעומת רישום חברה

עבור ישראלים המעוניינים להקים חברות ולעשות עסקים באיחוד האמירויות, נדרשת קבלת החלטות בעניינים קריטיים כבר בשלב התכנון. עניינים אלה כוללים את סוג העסק והאזור בו העסק יפעל, לצורך קבלת הרישיון הרלוונטי עבורם. הנפקת רישיון לא נכון עשויה לגרור לא מעט בעיות, שכן ככלל אין אפשרות להמיר רישיון עיסוק אחד באחר.

נושא נוסף וקריטי שיש לחשוב עליו מראש הוא צורת ההתאגדות. איחוד האמירויות מאפשרת מסלולי התאגדות שונים עבור אנשי עסקים וחברות זרות. ניתן להקים באיחוד חברה בע״מ (LLC) בהליך פשוט יחסית. לצד רישום חברה, איחוד האמירויות מציעה אפשרות לרשום סניף מקומי באיחוד האמירויות של חברה זרה מישראל או ממדינה אחרת. 

הקמת סניף מצריכה הגשת עותקים של מסמכי ההתאגדות של החברה הזרה. כאשר שם החברה באיחוד האמירויות אינו תפוס, ניתן יהיה לקשר בין החברות ולבצע את הרישום. חשוב להבהיר כי במסגרת הסניף ניתן יהיה לעסוק רק באותם תחומי פעילות של החברה הראשית. על מנת להתרחב לתחומים נוספים, יהיה צורך בהקמת חברה מקומית.

קיימת אפשרות גם להקים נציגות של החברה הזרה. לנציגות לא יהיה באפשרותה לקיים פעילות עסקית בתחומי האיחוד, אלא לפעול לשיווק החברה ולקידומה בלבד.

כיצד תחליטו איזה ערוץ רישום עדיף עבורכם?

אכן מדובר בהחלטה מורכבת, התלויה בפרמטרים רבים, וביניהם תחום העיסוק ופעילות העסק הספציפי שברצונכם להקים. איחוד האמירויות מעודדת מאוד השקעות זרות בשטחה, אך היא מנהיגה מדיניות במסגרתה ניתן להקים עסקים זרים בתחומים מסוימים בלבד. רשימת התחומים המלאה משתנה ומתעדכנת מדי עת, וחשוב לוודא כי תחום הפעילות בו הנכם מעוניינים לעסוק נכלל בה. 

כך גם החלוקה לאזורי מסחר שונים, המשפיעה על מבנה הבעלות, היא גורם שיש לקחת בחשבון. פירטנו על האזורים השונים במאמר נוסף שהתפרסם באתר משרדנו. נושאים אלה מצריכים בדיקה מעמיקה וליווי משפטי על מנת להחליט מהי צורת הרישום וניהול העסק הנכונה עבורכם, ולפעול בהתאם לחוקים המקומיים באיחוד האמירויות, שהינם שונים למדי לעומת אלה הנהוגים בישראל.

צרו קשר עם המומחים שלנו להקמת עסקים באיחוד האמירויות

לכל שאלה פרטנית בנושא פתיחת סניף של חברה זרה ועשיית עסקים באיחוד האמירויות, תוכלו להתייעץ עם עורכי הדין ממשרדנו. המשרד מתמחה במשפט מסחרי ובדיני הגירה, ומסייע לאנשי עסקים המעוניינים לפעול באיחוד האמירויות. כל זאת תוך שיתוף פעולה עם חברה מובילה בתחום, היושבת בדובאי, ועמידה בקשר ישיר מול הרשויות המקומיות. ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות מספרי הטלפון או כתובת הדוא״ל המופיעים מטה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה