דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ייצוג משפטי בישראל עבור עסקים ממדינות איחוד האמירויות והמפרץ הפרסי

Michael Decker

באילו תחומים יידרש ייצוג משפטי בישראל עבור חברות ואנשי עסקים מהמפרץ הפרסי וממדינות איחוד האמירויות? הסכם השלום עם איחוד האמירויות ונרמול היחסים עם מדינות נוספות מהמפרץ יאפשרו שיתופי פעולה רבים על רקע עסקי, אך גם לצורך יוזמות פילנתרופיות והתנדבותיות. על מנת שכל אלה יוכלו לצאת אל הפועל, חשוב כי עסקים ממדינות אלה יסדירו את ענייניהם המשפטיים בישראל מבעוד מועד. במאמר זה יסביר על כך בהרחבה עו״ד מיכאל דקר, שותף ממשרדנו ומומחה לדיני תאגידים ומשפט מסחרי.

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה במשפט מסחרי ודיני תאגידים. המשרד מנוסה בליווי חברות ואנשי עסקים מישראל ומהעולם ומסייע להם ברישום חברות, קבלת היתרים לפעול בישראל ומגוון עניינים משפטיים נוספים.

ייצוג משפטי בישראל עבור עסקים ממדינות איחוד האמירויות והמפרץ הפרסי

מתי יידרש ייצוג משפטי עבור עסקים מאיחוד האמירויות?

אחת מנקודות האור של שנת 2020, בה חווינו כולנו טלטלות ותהפוכות רבות, היא ללא ספק הסכם השלום בין ישראל ובין איחוד האמירויות. הסכם זה, לצד נרמול היחסים עם מדינות נוספות מהמפרץ הפרסי, צפוי ליצור שיתופי פעולה כלכליים רבים בין חברות ויזמים ישראלים ובין מקביליהם ממדינות אלה. 

יחד עם זאת, על מנת שהדבר יתאפשר, קיימים עניינים משפטיים שונים אשר חובה להסדירם מראש. במאמר זה נסקור עניינים שונים בהם יידרשו חברות ואנשי עסקים ממדינות המפרץ ובהן איחוד האמירויות לקבל ייצוג משפטי בישראל.

הקמת חברה או רישום חברה זרה

ביטול החרם הכלכלי על ישראל יאפשר כעת לחברות ואנשי עסקים מדובאי, אבו דאבי ויתר מדינות איחוד האמירויות, לקיים פעילות עסקית בישראל. מדובר, בין היתר, על תחומי האנרגיה (בעיקר חיפוש והפקת נפט וגז), הטכנולוגיה, התיירות והפיננסים. לצורך כך, על החברות ואנשי העסקים ממדינות אלה להסדיר את האישיות המשפטית במסגרתה הם יקיימו את פעילותם. 

קיימות מספר דרכים לפעול כתאגיד בישראל. ניתן להירשם כחברה זרה, לרשום חברה בת אשר תפעיל את עסקי החברה אשר מקום מושבה במדינות המפרץ, או להקים נציגות בישראל (לצורך חקר השוק וללא יכולת לקיים פעילות עסקית). פירטנו על נושא זה בהרחבה במאמר נוסף אשר התפרסם באתר משרדנו. 

רישום סימן מסחר בישראל

נכון להיום, מרבית החברות מהמפרץ אשר צפויות לקיים פעילות עסקית בישראל טרם רשמו בה סימן מסחר. הדבר מעלה סיכונים שונים, כגון חשש מעשיית שימוש בסימן זהה או מטעה על-ידי חברות מקומיות וכן היעדר הגנה על המותג של החברות הללו. אלה הסיבות העיקריות אשר בגינן חשוב לפעול מבעוד מועד ולרשום סימן מסחר בישראל. במסגרת זאת, מומלץ מאוד להסתייע בעו״ד מומחה לסימני מסחר ודיני קניין רוחני, אשר יסייע להגן על המותג כראוי.

קבלת ויזת מומחים זרים

במסגרת שיתופי הפעולה השונים בין יזמים ממדינות המפרץ ומישראל, יש להעריך כי יוזמנו מומחים רבים בתחומם לעבוד בישראל. במדינות המפרץ ובאיחוד האמירויות קיימים מומחים בעלי שם עולמי בתחומי האנרגיה (גז ונפט), טכנולוגיה ועוד. כדי שיוכלו להגיע לישראל ולעבוד בה כמומחים בשיתוף עם חברות ויזמים ישראלים, עליהם להסדיר מראש אשרת (ויזת) מומחים זרים מול רשות האוכלוסין וההגירה של משרד הפנים. על התהליך לצורך קבלת ויזת מומחה פירטנו בהרחבה במאמר נוסף אשר התפרסם באתר משרדנו.

רישום עמותה בישראל למטרות פילנתרופיות

במדינות המפרץ, ובעיקר באיחוד האמירויות, קיימים פילנתרופים רבים המשקיעים את הונם האישי ביוזמות התנדבותיות שונות. יש לצפות כי בעקבות הסכם השלום וחיזוק היחסים עם ישראל, רבים מהם ירצו לקדם בארץ יוזמות שונות שכאלה. לצורך כך, עליהם להסדיר את מעמדם המשפטי ולהתאגד כעמותה או כחברה לתועלת הציבור (חל״צ). על הדרכים לעשות זאת תוכלו לקרוא במאמר שפרסמנו, הסוקר את הנושא בהרחבה.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני תאגידים ומשפט מסחרי

לעיל סקרנו מקרים מרכזיים בהם יידרש ייצוג משפטי לעסקים ממדינות איחוד האמירויות והמפרץ. בכל סוגיה נוספת בנושא תוכלו ליצור קשר עם עורכי הדין ממשרדנו בירושלים ובתל אביב. עורכי הדין מהמשרד מתמחים בדיני תאגידים ומשפט מסחרי, והינם בעלי ניסיון במתן ליווי משפטי מקיף עבור יזמים מהארץ ומהעולם בנושאים כגון הקמת חברה, רישום סימן מסחר, הקמת עמותה בישראל והסדרת אשרות מומחים זרים לצורך עבודה בישראל.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה