דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כל מה שצריך לדעת על חוק האזרחות באוסטריה

Jordan Levy-Bograd
Jordan Levy-Bograd

הדרך הנפוצה ביותר לקבלת אזרחות אוסטרית היא באמצעות שורשים משפחתיים; מי שלפחות אחד מהוריו הוא אזרח אוסטרי, זכאי בעצמו לאזרחות אוסטרית. דרך נפוצה אחרת היא התאזרחות ליושבי קבע. על פי חוק האזרחות באוסטריה, אדם שהתגורר באוסטריה כחוק לתקופה מסוימת יהיה זכאי להתאזרחות. משנת 2014 חלה עלייה חדה במספר האנשים שהתאזרחו כך באוסטריה, עד שבשנת 2018 המספר הגיע לכ-9,500 בשנה.חוק האזרחות באוסטריה

להלן סקירה של חוק האזרחות האוסטרי, שתוכל לסייע לך להכיר את הנושא ולקבל החלטה מושכלת:

חוק האזרחות האוסטרי

החוק העיקרי העוסק באזרחות אוסטרית, הוא משנת 1985. חוק זה מתייחס אמנם גם למונח "לאום" וגם למונח "אזרחות", אך מבין שניהם, אזרחות היא המונח המתייחס לקשר המשפטי בין אוסטריה לבין מי שמבקשים להפוך לאזרחיה.

חוק האזרחות מ-1985 מושפע גם מהסכמים בינלאומיים, כמו אמנת האו"ם לצמצום חוסר האזרחות מ-1961, או אמנת הלאומיות האירופאית.

חוק זה מונה מסלולים שונים לקבלת אזרחות אירופאית.

מסלולים לאזרחות על פי חוק האזרחות האוסטרי

חוק האזרחות האוסטרי קובע תנאים מסוימים להענקת אזרחות אוסטרית לזרים, עבור מי שאינם זכאים לאזרחות אוסטרית מלידה. מועמדים שעומדים באחד הקריטריונים הבאים, זכאים לקבל אזרחות:

  • זרים שהיו אזרחים של אוסטרו-הונגריה ונמלטו מאוסטריה מפני רדיפת הנאצים ואנשי מפלגתם, או שעזבו במסגרת פעילות הגנה על רפובליקת אוסטריה.
  • זרים בעלי פוטנציאל יוצא דופן או הישגים מיוחדים, המקדמים את האינטרס האוסטרי.
  • אזרחים של מדינה החברה באזור הכלכלי האירופי, שנולדו באוסטריה או תרמו לה באורח יוצא דופן.
  • מגורים רציפים באוסטריה: בני זוג של אזרחים אוסטרים נדרשים לתקופת מגורים מינימלית בת שש שנים, כדי להיות זכאים לאזרחות. גם אחרים יכולים להגיש בקשה לאזרחות, אם הם גרים באוסטריה במשך 15 שנים ברציפות, ויכולים להוכיח השתלבות מוצלחת באוסטריה, אישית ומקצועית.

 

נוסף על כך, אזרחים שחיים באוסטריה במשך 10 שנים רצופות, יכולים להגיש בקשה לפי חוק האזרחות האוסטרי, אם הם עומדים בתנאים הבאים:

  • בעלי הכנסה בטוחה ואמצעים כלכליים מספקים
  • ללא עבר פלילי
  • ידיעת השפה הגרמנית ברמה מספקת
  • גישה אוהדת כלפי אוסטריה

בשנת 2019 התקבל תיקון שהרחיב את הזכאות לאזרחות עבור צאצאים של נפגעי רדיפת הנאצים ושל מי שנמלטו בתקופת השואה. על ידי הגשת מסמכים רשמיים או הוכחה כלשהי שמראה כי המועמד הינו צאצא של אזרח נרדף, ניתן לקבל אזרחות אוסטרית. אם אבותיך נמלטו מאוסטריה לפני ה-15 במאי 1955 בשל רדיפת המשטר הנאצי, ניתן לשחזר למעשה את האזרחות האוסטרית שלהם. צאצאים ישירים של אזרחים אלו, יכולים לקבל אזרחות כפולה, כלומר, על פי חוק האזרחות האוסטרי, הם לא ידרשו לוותר על האזרחות הישראלית.

צרו קשר עם מומחי ההגירה שלנו

אחד מתחומי העיסוק המרכזיים של משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי הוא סיוע מקצועי בקבלת אזרחות אוסטרית. כל תהליך ייעוץ מתחיל בהערכה של המצב האישי הייחודי, ההיסטוריה המשפחתית, תנאים כלכליים ועוד. לאחר מכן, אנו מגדירים את הדרך המשפטית הנכונה ביותר לאזרחות, על פי חוק האזרחות האוסטרית.

אנו מייעצים למועמדים גם בדבר התאמתם לקבלת אזרחות באמצעות השקעה כלכלית, בהתבסס על המטרות העסקיות שלהם והיכולות הפיננסיות. על פי חוק האזרחות האוסטרי, השקעה בכלכלת אוסטריה היא עוד מסלול שדרכו ניתן להגיש בקשה לדרכון אוסטרי.  בנוסף אנו מספקים סיוע בקבלת אזרחות יוונית, פורטוגלית, בולגרית, הולנדית ועוד.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה