דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזת E1 – אשרת סחר

Michael Decker
Michael Decker

מהי ויזת סחר E1? באילו תנאים יש לעמוד כדי לקבל אותה? האם ניתן להאריך את השהייה בארה"ב במסגרתה?

כדי לעבוד בארצות הברית באופן חוקי יש להגיש בקשה לאשרת עבודה. ישנם סוגים שונים של אשרות עבודה לארה"ב: אשרות זמניות, לעובדים קבועים, ואשרות למקצועות מסוימים. ויזת E1 היא ויזה שמתאימה למי שעובד בחברה שעוסקת במסחר בין לאומי עם ארצות הברית.

ויזת E1 - אשרת סחר

ויזת E1 לעומת וויזת E2

אשרת סחר מסוג E-1 מאפשרת לאדם ממדינה שיש לה הסכם הדדיות מול ארצות הברית לעבוד בארה"ב.

הן ויזה מסוג E1 והן ויזה מסוג E2 מבוססות על אמנות של מסחר והשקעה – ארצות הברית מעניקה ויזות אלו לאזרחים ממדינות שמקיימות אמנה הדדית עם ארה"ב בתחום הסחר (ויזה E-1) או בתחום ההשקעות (ויזה E2).

ויזת סוחרים E1 מיועדת למעוניינים למכור או לרכוש שירותים או טכנולוגיות, כגון: תיירות, תקשורת, ביטוח, ייעוץ פיננסי, בנקאות בין לאומית ועוד.

ויזה E2 היא ויזה חדשה יותר, שנכנסה לתוקף לאחר שנים של משא ומתן בין ישראל לארה"ב ב2019. היא מאפשרת גם לישראלים להשקיע בעסקים ולקבל אשרת עבודה בארה"ב עבורם ועבור המשפחות שלהם.

באמצעות ויזת עבודה מסוג E, חברה או משקיעים יכולים לנייד עובד לארצות הברית למטרת קידום האינטרסים הכלכליים המשותפים בין ארצות הברית והמדינה ממנה הגיע העובד.

למי מיועדת ויזה E-1?

ויזת סחר E-1 ניתנת לאזרחים ישראלים שמעוניינים להגיע לארצות הברית למטרות מסחר ומתכוונים לסחור באופן משמעותי במיוחד בין ארצות הברית לישראל.

אמנת המסחר מכוחה ניתן להוציא ויזת E1 נחתמה בין ארה"ב לישראל כבר בשנת 1954.

מהם תנאי הזכאות לוויזה E-1?

נשאם כל עובד חברה ישראלית שמעוניין לסחור בתחומי ארצות הברית יקבל ויזת סחר E-1? התשובה מעט מורכבת. כדי לקבל ויזת סחר יש לעמוד בתנאים מסוימים, והם:

 • מבקש הוויזה צריך להיות אזרח ישראלי.
 • נדרש שלפחות 50% מהעסק של מבקש הוויזה יהיו בבעלות ישראלית.
 • בזמן שהמועמד לוויזה מגיש את בקשתו, יש להראות כי קיימת תנועה של העברת סחורות – זרימה בהיקף משמעותי, טכנולוגיה או מתן שירותים בין החברה הישראלית לבין ארצות הברית. חשוב לצרף לבקשה הוכחות לכך, כגון חוזי מסחר בתוקף.
 • לפחות 50% מהמסחר הבין-לאומי צריך להתבצע בין ישראל לבין ארצות הברית.
 • נדרש כי המועמד לוויזה מסוג E-1 ימלא תפקיד חשוב ופעיל בחברה. עליו לכהן במשרה בכירה/ניהולית וחשוב שיהיו לו כישורים מתאימים לתפעל את העסק.

הגשת בקשה לוויזת סחר E-1

 • ראשית, חברות ישראליות שרוצות להגיש בקשה לוויזות מסוג E עבור הבעלים או העובדים שלהן צריכות להגיש בקשה בשלוחה של שגרירות ארה"ב בת"א, ולהוכיח כי המסחר של החברה אכן מתקיימות
 • יש למלא טופס בקשה עבור ויזת סחר E-1 ולשלוח אותו עם המסמכים התומכים בבקשה לכתובת השגרירות בת"א (ברחוב הירקון)
 • בנוסף, יש לשלם אגרה עבור הוויזה
 • המחלקה בשגרירות שמטפלת בוויזות E1/E2 תעיין בבקשה ובמסמכים ששלחתם, ותקבע לחברה ולעובד מועד לראיון. העיון בתיק החברה לוקח לרוב כשמונה עד שניים עשר שבועות.
 • לאחר מכן, המועמדים לוויזה יצטרכו להגיע לראיון אישי בשגרירות ארה"ב. חשוב לציין, כי עצם קביעת המועד לראיון אין בכך משום הבטחה לאישור הוויזה. יתירה מכך, מומלץ לא לתכנן תוכניות עסקיות לפני אישור הוויזה, שכן אין כל ודאות כי היא אכן תאושר.
 • אם הבקשה לוויזת סחר אושרה, הדרכון ישלח למגיש הבקשה תוך 10 ימים ע"י חברת השליחים של דואר ישראל.ויזת E1 - אשרת סחר

אילו מסמכים יש לצרף לבקשה?

החברה בה עובד מבקש הוויזה, צריכה לשלוח מכתב מרואה החשבון שלה ובו פרטי החברה.

בנוסף, העובד צריך להוכיח באמצעות מסמכים, כי מרכז חייו הוא בישראל הוא מתכוון לעזוב את ארצות הברית לאחר שתפקידו יסתיים ותוקף וויזת E1 יפוג. המסמכים שיכולים להיות רלוונטיים הם: חשבונות בנק, הוכחת בעלות על דירה, משפחה בארץ ועוד.

יצוין, כי אמנם החברה והעובד צריכים להגיש מסמכים שונים, אך את המסמכים יש להגיש ביחד כמקשה אחת. אם החברה כבר קיבלה מעמד של E-1, הפרוצדורה קצרה ונוחה יותר, שכן הפוקוס יהיה על בקשת העובד בלבד.

הגשת בקשה עבור עובדים נוספים בחברה

אם לחברה יש אישור בתוקף לוויזת E1  או E2 והיא רוצה להגיש בקשה לוויזה עבור עוד עובד, אותו עובד יוכל לקבוע מועד לראיון דרך האתר הרשמי לשירותי ויזה, ויצטרך להציג את המסמכים הרלוונטיים בראיון.

ויזות נלוות לבני המשפחה

בני זוג של מועמדים לוויזת סחר E-1, שמעוניינים להצטרף אליהם למשך שהותם בארצות הברית, יידרשו לקבל וויזה נלווית מסוג E. איך עושים זאת? יש להגיש בקשה לוויזה נלווית ולקבוע מועד לראיון בשגרירות. בראיון יש להציג את המסמכים הרלוונטיים.

חשוב לציין, כי גם בני/ות זוג חד מיניים רשאים להגיש בקשה לוויזה נלווית מסוג E  וכן ילדים לא נשואים עד גיל 21.

בני/ות זוג שמקבלים ויזה E-1 לאחר אישור בקשתם, יכולים להגיש בקשה לאישור עבודה בארה"ב. לשם כך יש ליצור קשר עם שירותי ההגירה האמריקאיים כאשר מגיעים לארה"ב.

כניסה לארה"ב ומשך זמן השהייה בה

ראשית, חשוב להבהיר כי אישור הוויזה עדיין אינו מבטיח כניסה לארצות הברית. כשתגיעו לארצות הברית, תצטרכו לעבור בדיקה ע"י סוכנות המכס והגנת הגבולות של ארה"ב (CBP). לסוכנות זו יש סמכות לסרב לכניסתכם לארה"ב, אך גם אם כניסתכם מתאפשרת, סוכנות המכס יכולה לקבוע את זמן השהייה המאושר עבור בעל ויזה E1, ללא קשר לתוקף הוויזה שנקבע ע"י שגרירות ארצות הברית בישראל.

מי ששוהה בארה"ב מתוקף ויזת סחר E-1 יכול בהמשך להגיש בקשה להארכת השהייה – כל עוד הוא ממשיך לעבוד בחברה שבה הוא עובד. את הבקשה יש להגיש לשירותי ההגירה האמריקאיים ולמלא טופס I-539.

התייעצות עם עו"ד הגירה

כפי שראינו, ההליך של הגשת בקשה לוויזת סחר – E-1 יכול להיות ארוך, סבוך ומייגע. כדי להקפיד על מילוי נכון של הבקשה, צירוף המסמכים הרלוונטיים וכדי להגדיל את הסיכוי כי הבקשה תתקבל, מומלץ למי שמתעניין בוויזת E-1 לפנות לעורך דין שמתמחה בדיני הגירה ולהתייעץ עימו טרם הגשת הבקשה.

משרדנו מתמחה בדיני הגירה ובעל ניסיון רב בהגשת בקשות לאשרות E-1 ו- E-2. נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בכל ההליכים הנדרשים.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה