דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

איך לקבל ויזת עבודה בארצות הברית? אשרת H1-B

Michael Decker
Michael Decker

כיצד לקבל ויזת עבודה לארצות הברית: ויזת H1-B לעובדים מומחים

אם יש לכם הצעת עבודה לעבוד בארצות הברית, ייתכן שאתם זכאים לקבל ויזת עבודה בארצות הברית מסוג H-1B. ויזה זו תאפשר לכם ולמשפחותיכם לחיות ולעבוד בארצות הברית עד שש שנים. במקרה בו תרצו להישאר בארה"ב לאחר תום אשרת העבודה שלכם, תוכלו להגיש בקשה לתושבות קבועה ("גרין קארד") בארה"ב.

ויזת עבודה בארצות הברית

להלן דרישות הזכאות לאשרת עבודה H-1B:

  1. אישור עבודה ממחלקת העבודה של ארצות הברית: זהו השלב הראשון בתהליך קבלת אשרת H-1B. על המעסיקים הפוטנציאליים להגיש בקשת I-129 המתארת את תנאי העבודה והשכר של העובדים הפוטנציאליים, ומבטיחה כי העסקת אזרחים שאינם אמריקאים לא תאיים על הזדמנויות עבודה עבור אזרחי ארה"ב. ברוב המקרים על המעסיקים להעיד שהם נקטו בצעדים כדי לגייס אזרחים אמריקאים לתפקיד, והעסיקו עובד זר רק לאחר שלא מצאו אמריקאי שימלא תפקיד זה.
  2. הצעת עבודה: עליכם להוכיח שיש לכם הצעת עבודה מסודרת ומחויבת ממעסיקים בארה"ב. ההצעה חייבת להיות לתעסוקה בתחום מקצועי \ כמומחה.הכוונה לתחום הדורש ידע או הכשרה מיוחדים, כגון הנדסה, רפואה, משפטים, חשבונאות או מדע. בבקשה תצטרכו למסור פרטים על תיאור התפקיד ומה יהיו תחומי האחריות שלכם בתפקיד זה.
  3. כישורים מקצועיים: עליכם להוכיח כי יש לכם רמת הכשרה גבוהה אשר תאפשר לכם לבצע את חובות התפקיד. בדרך כלל, הדבר מחייב לפחות תואר ראשון בתחום רלוונטי או שווה ערך (לפחות חמש שנים) של ניסיון או הכשרה בתחום הספציפי של התפקיד עצמו. אם העבודה בענף דורשת זאת, יש להראות שלמבקש תואר מתקדם (כגון תואר שני או דוקטורט) או רישיון (כגון רישיון לעסוק בעריכת דין).
  4. עיתוי נכון: יש מספר גבוה ביותר של עתירות H-1B המוגשות ל-USCIS (רשויות ההגירה של ארה"ב) מדי שנה – כל כך הרבה, למעשה, שעתירות שלא יוגשו במהלך הימים הראשונים של שנת הכספים לא ייחשבו. כמו כן יש להגיש את העתירה לא יותר מ-6 חודשים לפני מועד תחילת העבודה במשרה המוצעת. לפיכך, יש להגיש עתירות לא יאוחר מה-1 באפריל. (הערה: ישנם מקרים שבהם אינכם כפופים למכסה ויכולים להגיש בקשה לאורך כל השנה, כגון במידה ואתם מועסקים במוסדות חינוך ומחקר).

כמה זמן אתם יכולים להישאר בארה"ב?

אשרת העבודה הראשונית H1-B ניתנת לתקופה של שלוש שנים, וניתנת לחידוש בתנאי שאתם עדיין מועסקים בארה"ב. ישנה הגבלה על חידושים – לרוב עד 6 שנים בסה"כ מרגע קבלת האשרה – כך שבשלב מסוים תידרשו לעזוב את ארצות הברית, אלא אם באותה תקופה הגשתם בקשה וקיבלתם תושבות קבע ("גרין קארד"). מכיוון שבקשות גרין קארד נמשכות לרוב מספר שנים, אתם יכולים להגיש את בקשתכם זמן קצר לאחר קבלת ויזה H-1B. הגרין קארד יאפשר לכם להישאר בארצות הברית ללא הגבלת זמן, וניתן להמשיך לחדש את האשרה כל עוד הליך הבקשה נמשך, עד האישור.

האם אתם יכולים להביא את המשפחה שלכם?

כן. בעלי אשרת H1-B רשאים לבקש אשרות בשמם של בני המשפחה וילדיהם. עם זאת, סוג הוויזה שמקבלים בני המשפחה – H-4 – אינו כולל אישור עבודה.

מה אם אתם רוצים להחליף מעסיק?

החלפת מקום עבודה מותרת לעובדי אשרת H1-B, כל עוד העובד מתחיל את העבודה החדשה כשהוויזה המקורית שלו עדיין בתוקף. המעסיק החדש שלכם יצטרך להגיש בשמכם עתירה לשינוי מעסיק ל-USCIS. תוכלו לעבוד אצל מעסיק חדש זה ברגע שהעתירה תוגש.

צרו קשר עם מומחה בגירה לארה"ב

הגשת בקשה וחידוש ויזה לעבודה בארצות הברית היא תהליך ארוך ומאתגר, הן עבור המעסיקים והן עבור העובדים המוצעים. משרדנו מנוסה במתן תמיכה זו ללקוחות, החל מסיוע לעובדים בעתירות הוויזה שלהם ועד סיוע למעסיקים בהגשת אישורי עבודה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה