דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הארכת אשרת תייר: שהייה ממושכת בישראל

Michael Decker

ביקור תיירותי קצר בישראל עלול להתארך מעבר לתוקף האשרה המקורית מסיבות רבות. במקרה כזה, על המבקר להגיש בקשה להארכת אשרת תייר במשרד הפנים. במשרד עורכי הדין שלנו, המתמחה בכניסה והגירה לישראל, עורכי דין מומחים עומדים לרשותכם כדי לסייע בהארכת אשרת שהייה בישראל.

במידה וחבר, קרוב משפחה או בן זוג לעתיד צריך לבלות יותר משלושה חודשים ברציפות בישראל, יש צורך להאריך את אשרתו. הצעד הראשון – בקשה להארכת אשרת תייר.

כיצד מקבלים ויזת ב-2?

ויזת תייר (אשרת ב-2) ניתנת לאדם שמבקר בישראל לתקופה קצרה. אשרה זו מונפקת לרוב לתיירים, לתקופה של 3 חודשים, לכל היותר, אך ניתנת גם למבקרים למטרת נסיעה עסקית קצרה או למטרות שונות אחרות. יש להבדיל בין אשרת תייר בישראל לבין סוגי אשרות מבקרים אחרות, כגון ויזת סטודנט או אשרת מתנדב. בעוד שאזרחים ממדינות רבות, כגון אנגליה, צרפת, רוסיה ועוד, אינם חייבים לקבל אשרה מראש כדי להיכנס לישראל, עבור אזרחי מדינות אחרות חובה לקבל אישור לפני הכניסה לישראל.

ככלל, ויזת התייר B-2 מונפקת עם כניסה לישראל במעבר הגבול, והיא תקפה עד 3 חודשים מרגע שהיא הונפקה. אולם פקידי ביקורת גבולות רשאים להנפיק ויזת ב-2 לתקופה קצרה יותר. מידע נוסף על ויזת תיירים בישראל ניתן למצוא במאמר זה. חשוב לדעת כי ברגע שהתייר יוצא מישראל אשרת התייר פגה תוקף, לכן כאשר חוזרים לארץ חובה לקבל אשרת תייר נוספת עם הכניסה בביקורת גבולות.

הארכת אשרת תייר: שהייה ממושכת בישראל

האם ניתן להאריך ויזת תייר בישראל?

ההארכה אפשרית, אך מסובכת. אין ערובה שכל בקשת הארכה תקבל אישור. על מנת להאריך אשרת תייר לתקופה של יותר משלושה חודשים יש צורך בהוכחת נסיבות מיוחדות – מצב בריאות, צרכי משפחה, ואירועים מיוחדים. אם ניתן להוכיח נסיבות אלו באמצעות מסמכים או ראיות, ניתן להעניק הארכה.

האם אוכל להשיג הארכה אם אעזוב את ישראל ואחזור?

למרות שבנסיבות מסוימות הבקשה עשויה להתקבל, לפקידי משרד הפנים בביקורת הגבולות בישראל יש את הסמכות, על פי חוק הכניסה לישראל, לסרב לבקשתך לחזור למדינה ברגע שתעזוב. בכל פעם שמבקר עוזב וחוזר לישראל, עליו להוציא אשרת כניסה חדשה, ללא קשר לשאלה האם חלפה התקופה של 3 החודשים של האשרה הקודמת.

אם לדוגמא הוויזה שלך מונפקת למשך 3 חודשים, אך אתה עוזב את ישראל לכמה ימים במהלך החודש השני לשהותך, לא מובטח שתוכל לחזור שוב ארצה, ללא בעיות או קשיים. בכל מקרה עם החזרה יש להוציא ויזה חדשה, אשר עשויה להיות למשך 3 חודשים נוספים, או בעלת תוקף קצר יותר.

אם פקידי ביקורת הגבולות מחליטים שחוק ההגירה הישראלי הופר ומטרת הביקור החוזר אינה תיירות (וכל ביקור תדיר מדי או יוצא דופן עשוי לגרום לחשד זה), ייתכן ויסרבו כניסה לישראל, או שיוציאו אשרה בעלת תוקף קצר יותר. אם אזרח זר נכנס ויוצא מישראל לעתים תכופות, הדבר עשוי להיחשב כפעילות חשודה. פקידי משרד הפנים בביקורת הגבולות לעיתים חושדים כי קיים חשש השתקעות של אזרחים זרים בישראל, או כי הם למעשה עובדים בישראל, ללא ויזת עבודה. לפיכך, יש להשתמש באשרת תייר רק לביקורים קצרים ובלתי רשמיים.

פקידי ביקורת הגבולות בישראל מתנגדי לשהיית אזרח זר בישראל יותר מ3 חודשים בשנה עם אשרת תייר, גם אם יצא מהארץ בין הביקורים. חשוב להדגיש שהגבלה זו אינה מעוגנת במפורש בכל חוק או נוהל. עם זאת, אם ברצונך להישאר בישראל לפרקי זמן ארוכים יותר, מומלץ לפעול להשגת אשרה אחרת שתאפשר זאת.

 כיצד אוכל להאריך את אשרת התייר שלי?

ראשית, יש לפנות לרשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים הקרוב כדי להזמין פגישה. לאחר ההזמנה, יש להסביר לפקיד מה היא הסיבה לבקשת הארכת אשרת תייר. הדבר ידרוש הוכחות מסוימות, כגון הזמנה לאירוע או פגישה, מכתב מבני משפחה, דוחות רפואיים או מסמכי זימון לבית משפט. עליכם להדפיס ולמלא גם "אשרת כניסה" או "טופס הארכת אשרת תייר" ולהביא אותם לפגישה. מסמכים חשובים אחרים שיש להביא לפגישה זו כוללים;

 • שתי תמונות דרכון;
 • צילום מסמכי הנסיעה שלכם (דרכון);
 • הוכחת אמצעים כספיים מספקים לתקופת השהייה;
 • כרטיסי טיסה המוכיחים כוונה ומועד לעזוב את ישראל חזרה למקום המגורים הקבוע
 • תשלום אגרה

במידה ואתם זכאי עלייה (יהודים או בעלי הורים סבא יהודי), ניתן להביא מסמכים המוכיחים זאת. הארכת אשרת תייר בישראל לזכאי עלייה היא קלה יותר והסיכויים לאישור גבוהים יותר.

כיצד משרד עורכי הדין שלנו יכול לעזור בהארכת ויזת תייר?

 • קבלת הארכת ויזת B / 2 יכולה להיות מסובכת. עורכי הדין המומחים שלנו כאן כדי לסייע לכם בשלל דרכים:
 • סיוע במילוי הטפסים לוויזה B / 2
 • ייעוץ בהגשת הבקשה להארכה
 • עזרה בהבנת התהליך והדרישות לקבלת ההארכה
 • ליווי מול רשויות ההגירה בישראל להגשת הבקשה
 • הגשת ערר במידה והבקשה נדחית – שימו לב כי אם הבקשה להארכת אשרת תייר נדחית, על ידי הפקידים בלשכה, תמיד ניתן להגיש ערעור פנימי כנגד ההחלטה, ולאחר מכן לפנות לערכאות המשפטיות הרלבנטיות.

צרו קשר עם עורכי דין מומחים לנושאי הגירה בתל אביב ובירושלים ממשרדנו.

לכל שאלה אנא אל תהססו לפנות למשרדנו:

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה