דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

גרין קארד באמצעות נישואין או אירוסין

Michael Decker
Michael Decker

אזרחים זרים הנשואים או מאורסים לאזרח אמריקאי או בעל גרין קארד יכולים לפנות בבקשה לקבלת גרין קארד באמצעות נישואין. עם זאת, לאור מורכבות התהליך, מומלץ להיעזר בעורך דין הגירה הבקיא בהליך.

גרין קארד, הידוע גם ככרטיס תושב קבע, הוא מסמך זיהוי שניתן על ידי ממשלת ארה"ב לזרים המורשים לגור בארה"ב לצמיתות. מסמך זה מאפשר למחזיקים בו לעבוד ולהתגורר בארה"ב. מאמר זה יספק הסבר כיצד להשיג גרין קארד באמצעות נישואין וכן כיצד לקבל אשרת K-1 לזוג מאורס, כולל הטפסים הנדרשים והנושאים המרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת הגישה להליך.

 

מהו גרין קארד על בסיס נישואין?

אזרחים אמריקאים חופשיים להתחתן עם מי שהם יבחרו, אך בן הזוג שלהם אינו זכאי אוטומטית לקבל גרין קארד. בן הזוג האמריקני (אזרח או תושב בעל גרין קארד) חייב להגיש בקשה בשם בן/בת זוגו לתחילת התהליך. עם זאת, התהליך לוקח הרבה זמן. אם הבקשה תוגש על ידי בעל גרין קארד שאינו אזרח, זמן ההמתנה יתארך משמעותית.

גרין קארד מבוסס נישואין מעניק למקבל את הזכות החוקית לחיות ולעבוד בכל מקום בארה"ב. לאחר שלוש שנות מגורים בארה"ב, כבעל גרין קארד, ניתנת האפשרות להגיש בקשה להתאזרחות בארצות הברית. אם בקשתכם תאושר, תוכלו ליהנות מאותן זכויות שבהן נהנה בן הזוג האמריקאי, לרבות הזכות להצביע בבחירות בארה"ב.

גרין קארד באמצעות נישואין או אירוסין

איך מקבלים גרין קארד על סמך נישואין?

לתהליך קבלת גרין קארד על בסיס נישואין יש מספר שלבים עיקריים:

 • הוכחת האותנטיות של הנישואים – הוכחה כי מדובר ביחסים אמתיים, ולא למטרה הבלעדית של השגת גרין קארד. דרשת תעודת נישואין, אך לא די בה כדי להוכיח את הקשר. נדרשת הוכחה נוספת לאופי האמיתי של נישואיכם, כגון תמונות משותפות, חשבון בנק משותף ועוד.
 • אם אחד מבני הזוג היה נשוי בעבר, חובה לצרף לבקשה את גזירת הגירושין הרשמיים.
 • הגשת הבקשה מצריכה מילוי טופס I-130 על ידי בן הזוג שהוא אזרח ארה"ב, או בעל גרין קארד. על מנת להגיש את הבקשה תצטרך לשלם אגרה.
 • להגשת הבקשה מתוך ארה"ב, יש לצרף גם טופס I-485.
 • הוכחה המאשרת שאחד מבני הזוג הוא אכן אזרח ארה"ב או בעל גרין קארד תקף. ניתן לעשות זאת על ידי מתן סוג אחד של ראיות כגון תעודת אזרחות של בן הזוג או גרין קארד, הרלוונטי.

התגובה, בין אם היא חיובית או שלילית, אינה מיידית, ויכולה לקת בין שישה חודשים עד שנה אם המבקש נמצא מחוץ לארה"ב ושנה-שנתיים אם המבקש נמצא בארה"ב.

לאחר הגשת הבקשה מחוץ לארה"ב, התיק עובר לNational Visa Center, שם יצטרכו לספק מסמכים פיננסיים ולמלא טופס DS-260, בקשה סטנדרטית לגרין קארד מבוסס נישואין. נוסף על מילוי הטופס והוכחה כי בן הזוג הוא אזרח \ בעל גרין קארד, חיוני להביא ראיות תומכות לכך שלמבקש אין עבר פלילי.

לאחר השלמת כל השלבים, תצטרכו לעבור ראיון אישי. אם אישור הבקשה, תוענק לבן הזוג אשרת מהגר או גרין קארד ויהיה רשאי להתגורר באופן רשמי באופן קבוע בארצות הברית.

אשרת נישואין לזוגות חד מיניים

לעיתים זוגות חד מיניים נתקלים בקשיים שזוגות הטרוסקסואלים אינם חווים. מאז פסיקת בית המשפט העליון "ארה"ב נגד וינדזור", חלו שינויים במדיניות וביישום חוקי ההגירה בארה"ב. פסק הדין קבע שאין תוקף לחוק אשר יקבע כי שנישואים מתקיימים רק בין בני זוג ממינים שונים. כתוצאה מכך, נקבע כי אזרח ארה"ב הנשוי כדין לאזרח זר מאותו המין זכאי להגיש בקשה למעמד תושב קבע עבור בן זוגו בדיוק כמו אזרח ארה"ב מגיש בקשה עבור בן זוג ממין שונה. כיום זוגות מאותו מין זוכים ליחס זהה לזה של זוגות הטרוסקסואלים.

סיבוך שעלול להתרחש כרוך בהגשת בקשה לקבלת גרין קארד ואזרחות אמריקאית עבור ילדים בני זוגות מאותו מין, שכן לפחות אחד מההורים אינו קשור ביולוגית לילד, בהנחה שהילד אינו מאומץ. חשוב לבדוק עם עורך דין הגירה אמריקאי כדי לוודא אילו זכויות הגירה הילדים שלכם זכאים לקבל וכיצד להוכיח שהילד באמת שלכם.

אשרת אירוסין K-1

אם בן הזוג הוא אזרח ארה"ב, ישנה האפשרות להגיש בקשה לוויזת אירוסין, עוד בטרם נישאו בני הזוג. עם זאת, על מנת שהבקשה תתקבל תצטרכו לעמוד במספר תנאים:

 • בן זוגו של מבקש האשרה חייב להיות אזרח ארה"ב.
 • הנישואין בין בני הזוג חייבים להתקיים בארה"ב תוך 90 יום מהכניסה למדינה על בסיס אשרת אירוסין.
 • מערכת היחסים בין בני הזוג חייבת להיות כנה, אותנטית ולהימשך שנתיים לפחות.
 • שני בני הזוג חייבים להיות רווקים או גרושים.

יש לציין שלא ניתן לעבוד או לעזוב את ארה"ב תחת אשרת K-1. רק לאחר שקיבלת גרין קארד ואישור העסקה, ניתן לעבוד בארה"ב ולטייל מחוץ לארה"ב מבלי לקטוע את הליך קבלת התושבות \ אזרחות.

מה ניתן לעשות אם בקשתכם נדחית?

לא כל הניסיונות לקבל גרין קארד על סמך נישואים מצליחים. חשוב לדעת שגם אם בקשתכם נדחתה, עדיין תוכלו לפנות לעורך דין המתמחה בדיני הגירה ולבחון האם ישנה אפשרות לערער על ההחלטה. בעוד סיבות שונות עשויות למנוע את ביטול ההחלטה, היו מקרים שבהם בקשה לגרין קארד נדחתה תחילה, ובסופו של דבר נענתה הודות לטיעונים משכנעים של עורך דין מנוסה ומקצועי. כמו כן, עורך הדין יכול לסייע בקבלת מסמכים ובהשלמת תהליכים הנדרשים על מנת לאשר את הבקשה.

למשרדנו ניסיון רב בתחום דיני ההגירה ואנו מצוידים היטב לסייע לכם בכל היבטי הבקשה. בין אם אתם זקוקים להכוונה במילוי הטפסים הרלוונטיים ובין אם כבר הגשתם בקשה בעצמכם וקיבלתם תשובה שלילית, אתם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ משפטי מקצועי. הצוות שלנו יעריך את מצבך ויספק את הסיוע הדרוש כדי לטפל בבעיות שלך ביעילות.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה