דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

בקשת מחילה לארה"ב – Waiver

Michael Decker
Michael Decker

הגשתם בקשה לוויזה לארצות הברית וקבלתם סירוב? איך מגישים בקשת מחילה (Waiver) כדי להגיע לארה"ב?

כל אדם שמגיש בקשה לוויזה לארצות הברית, בין עם במסלול הישן שלקח חודשים או במסלול החדש שלוקח מספר ימים מקווה שבקשתו תתקבל. אחד מעוניין לבקר משפחה בארה"ב, האחר רוצה לטייל מחוף לחוף, וחברו רוצה ללמוד באוניברסיטה יוקרתית בארצות הברית. אף אחד מהם לא רוצה להתמודד עם סירוב לוויזה. עם זאת, ישנם מקרים בהם הרשויות בארצות הברית עלולות לסרב לבקשה; עבר פלילי, שהיית יתר, עבודה לא חוקית בעבר בארה"ב, ועוד. הסירוב אינו הסוף – ניתן להגיש בקשת מחילה ולערער על סירוב הכניסה לארה"ב.

מתי מסרבים לבקשת ויזה ?

אם כבר בקרתם בארצות הברית בעבר, נעצרתם ע"י רשויות ההגירה, נחקרתם וגורשתם או הורחקתם מארצות הברית, ייתכן שהרשויות לא יאשרו את בקשת הוויזה שלכם. גירוש או הרחקה יכולים להתבצע, בין היתר, אם עבדתם בצורה לא חוקית בארצות הברית או אם נשארתם בארצות הברית מעבר למה שהאשרה שלכם מאפשרת (שהייה בלתי חוקית).

ישנם מספר כללים בנוגע לשהייה בלתי חוקית בארצות הברית מעבר לזמן המצוין בוויזה.

  • שהייה בלתי חוקית של יום אחד ומעלה מעבר ליום פקיעת הוויזה – יכולה להביא לביטול מידי של האשרה.
  • שהייה בלתי חוקית של מעל ל- 180 יום ממועד פקיעת האשרה – יכולה להביא לאיסור כניסה ואיסור בקשה לוויזה לארה"ב למשך תקופה של שלוש שנים.
  • שהייה בלתי חוקית של מעל ל-360 יום מתאריך פקיעת הוויזה – יכולה להביא למניעת כניסה לארצות הברית ומניעת האפשרות להגשת ויזה למשך תקופה של עשר שנים.
  • סירוב לבקשת ויזה יכול להתרחש גם במקרים שבהם הגשתם בקשה לוויזה בעבר ומסרתם פרטים שקריים.

סיבה נוספת לסירוב לוויזה היא ביצוע מעשה פלילי בשטח ארצות הברית. אם ישראלי, למשל, עבר עבירה פלילית בארצות הברית, חזר לישראל ולאחר כמה שנים מעוניין לחזור לארה"ב, סביר שבקשתו לאשרה חדשה תסורב. עבירות מס גם הן מהוות סיבה שכיחה לקבלת סירוב.

הסיבה הנפוצה ביותר לסירוב לאשרה היא כאשר מבקש אשרת ביקור בארה"ב לא מצליח להוכיח כי הוא לא מתכוון להגר לארצות הברית, או שאינו עומד בתנאי הוויזה.בקשת מחילה לארה"ב - Waiver

מהי בקשת מחילה (Waiver)?

לעיתים, כאשר השוהה הבלתי חוקי נשאר זמן מסוים בארה"ב מעבר לתאריך שבו פוקעת הוויזה שלו בארה"ב, הוא יכול להגיש בקשת מחילה – Waiver – ולבקש שיבטלו את איסור הכניסה לארצות הברית שהוטל עליו.

גם במקרה של ביצוע עבירה פלילית, או מניעת כניסה לארצות הברית מסיבה אחרת, ניתן להגיש בקשה למחילה. מדובר בבקשה שמגישים לרשויות ארצות הברית לקבלת ויתור או מחילה ולאפשר לכם להיכנס לארצות הברית.

עם הבקשה מתקבלת, ניתן לקבל ויתור או מחילה מרשויות ארצות הברית שמוענקת למגיש הבקשה שעבר על חוקי ההגירה בארה"ב או שביצע עבירה שבגינה לא מתאפשרת כניסתו לארצות הברית.

עצם הגשת הבקשה לא מבטיח לכם שתינתן מחילה. החלטת הקונסול האם לקבל את הבקשה למחילה שהגשתם תלויה במספר פרמטרים, ביניהם: נסיבות ומשך השהייה הבלתי חוקית, סוג ומהות העבירה הפלילית שבוצעה וכדומה. אם העבירה הפלילית שבוצעה היא למשל עבירת סמים או עבירת אלימות קשה, הסיכוי לקבלת בקשת המחילה אינו גבוה.

ההחלטה אם לקבל את בקשת המחילה שלכם או לא תלויה בנסיבות וגם בסוג הוויזה אותו אתם מעוניינים לקבל. מי שמבקש אשרת ביקור זמנית, יוכל לרוב לקבל מחילה אם יש סיבה טובה מוכחת שבגינה הוא צריך להגיע לארצות הברית – למשל, ניתוח רפואי שניתן לבצע רק בארה"ב. במקרה כזה, המבקש יצטרך להוכיח כי בכוונתו לשוב לישראל וכי מרכז חייו נמצא בה.

גם מי שמעוניין להגר לארה"ב לאחר שכניסתו נמנעה, יכול להגיש בקשת מחילה. מדובר בבקשת Waiver of Ineligibility. התנאים כאן שונים מהתנאים לבקשת ויזה זמנית. המהגר יצטרך להוכיח, כי אם כניסתו לארצות הברית תסורב, תגרם מצוקה קיצונית לאזרח ארה"ב שבקש את כניסתו לתחומה. הוכחת מצוקה קיצונית אינה עניין של מה בכך, וכל מקרה נבחן לגופו בהתאם לנסיבותיו.

כיצד מגישים בקשת מחילה?

יש להגיש את בקשת המחילה לקונסול שיושב בשגרירות ארה"ב בישראל. הקונסול יבחן את פרטי הבקשה, ויגיש את המלצותיו האם לאשר אותה או לאו. אם הקונסול ימליץ על אישור הבקשה ומתן מחילה, לרוב רשויות ההגירה ומשרד החוץ יאשרו את הבקשה.

טרם הגשת בקשת המחילה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בדיני הגירה, כדי למקסם את סיכויי קבלת הבקשה.בקשת מחילה לארה"ב - Waiver

באילו נסיבות הבקשה תאושר?

כל בקשת מחילה תבחן היטב לפי נסיבותיה. ישנם מקרים בהם הרשויות בארצות הברית יטו ביתר קלות לקבל את הבקשה. כך למשל אם ישנן נסיבות הומניטריות שמצדיקות את קבלתה, כגון במקרה בו לאזרח ישראלי נולדו ילדים מאזרחית אמריקאית שגרה בארה"ב, ועליו להגיע לבית המשפט בארצות הברית כדי להסדיר את תנאי המשמורת והמזונות.

דוגמה נוספת היא כאשר מתנהל משפט פלילי בארצות הברית ונדרשת עדותו של אזרח זר כדי לפעול להשלמת ההליך המשפטי. במקרה כזה, תהיה נטייה לקבל את בקשת המחילה ואף ייתכן שהרשויות בארה"ב יזמינו מיוזמתן את אותו אזרח זר שגורש בעבר.

היעזרות בעורך דין לאחר סירוב ולפני בקשה למחילה

סירוב ויזה לארה"ב עלול להקשות על מהלך חייו של מי שתכנן להגיע לארה"ב או לחזור אליה מכל סיבה שהיא. ניתן להתמודד עם סירוב כאמור, בין היתר ע"י הגשת בקשת מחילה, אך חשוב למצוא פתרונות יצירתיים ומקצועיים שיגדילו את הסיכוי לקבלת בקשת המחילה.

עורך דין מקצועי יבחן את המקרה לעומק, יבצע סקירה משפטית מקיפה ואף יפנה לקונסוליה ולרשויות ההגירה לקבלת מידע נוסף במקרה הצורך. לאחר ניתוח הדברים, עורך הדין יסייע ללקוח בהגשת בקשה מתאימה. כל בקשה תותאם למקרה הספציפי של הלקוח ולנסיבות המיוחדות של המקרה.

בין אם אתם זקוקים לוויזה זמנית ובין אם אתם מהגרים שזקוקים ל- Waiver of Ineligibility, עורך הדין יחשוב ויבחן ביחד אתכם את הטעמים אותם יש לפרט בבקשה.

למשרדנו ניסיון מקצועי רב בטיפול בסירובי בקשות ויזות לארצות הברית. נשמח לסייע לכם להשיג את הוויזה – על אף הסירוב – תוך גיוס הידע והיצירתיות שמאפיינים את פעילותנו.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה