דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כיצד להגיש בקשה לתיקון צוואה

Michael Decker

מאמר זה מתאר מצבים והליכים שונים שבהם יש לתקן צוואה, וכיצד להגיש בקשה לתיקון צוואה. הליך הבקשה לתיקון משתנה על פי הסוג והסיבה לטעות שנפלה במסמכים שהוגשו במקור.

סדרת המאמרים

משרדנו מתמחה במגוון תחומים, כולל דיני ירושה. מאמר זה שייך לסדרת מאמרים המתייחסים להיבטים שונים של דיני הירושה, על פי ההוראות הנמצאות באתר משרד המשפטים תחת הרשם לענייני ירושה. למידע נוסף, בקרו במאגר המאמרים שלנו בנושאי ירושה.

בקשה לתיקון צוואה

טעויות במסמכים באשמת הרשם

אם הטעות קשורה למספר תעודת הזהות או לשם היורשים או לתיקון טעות בצוואה שנפלה כתוצאה מהדרך שבה הוזן המידע למערכת של הרשם לענייני ירושה, יש לערוך בקשה בכתב למשרדי הרשם באזור הרלוונטי שבו מטופלת הצוואה. ניתן להגיד בקשה בכתב באמצעות דואר אלקטרוני, פקס או דואר רגיל. בעת כתיבת הבקשה, יש לדאוג לציין את הטעות שנפלה בצוואה שהוגשה וכן את הכתובת שאליה יש לשלוח את הצו המתוקן. (קיימים באתרנו עוד שני מאמרים המספקים מידע רלוונטי בנושא משרדי הרשם, אחד המפרט את הכתובות ומספרי הפקס ואחד הכולל קישורים לאתרים ולכתובות הדואר האלקטרוני.)

תיקון טעויות שנפלו מהסיבות הרשומות למעלה יבוצע ללא עלות והתיקון יעובד כשירות ללא תשלום.

טעויות במסמכים באשמת מגישי הבקשה

אם מקור הטעות שנפלה בצו הוא בבקשה שהוגשה להנפקת צו, יש להגיש בקשה לתיקון הצו באמצעות תצהיר בצירוף מסמכים התומכים בבקשה.

יש לשלם אגרה עבור "בקשה אחרת" ולצרף את אישור התשלום בגין הבקשה. גם אם התשלום בוצע באינטרנט, יש להדפיס ולצרף לבקשה עותק של אישור התשלום. (עיינו במאמרים האחרים שלנו על האגרות השונות וכיצד לשלם אותן.)

בקשה לתיקון צוואה על ידי הוספת/סילוק יורשים

אם התיקון לצוואה קשור להוספה או לסילוק של יורשים מצוואה שכבר נמסרה, יש להגיש בקשה לתיקון באמצעות תצהיר ולציין כי עיזבונו של המנוח עוד לא חולק. במקרה הרלוונטי, יש לצרף תצהירים מקוריים המעידים על סילוק יורשים.

במקרה זה, יש לשלם אגרה לתיקון הצוואה ולצרף את אישור התשלום לבקשה, גם אם היא שולמה באינטרנט.

בקשה לתיקון צוואה על ידי הוספה או סילוק של יורשים (לאחר הקלדה וסריקה שלה) מועברת לאדם הרלוונטי, שיעביר את התייחסותו לבקשה. האדם שיקבל את הבקשה הוא היועץ המשפטי באגף האפוטרופוס הכללי באזור שבו מטופל הנושא. לאחר הגשת תגובת היועץ המשפטי, הבקשה והתגובה לה מוחזרות אל הרשם לענייני ירושה.

יצירת קשר

אם יש לכם שאלות לגבי תיקון צוואה, עריכת תיקונים, הוספה או סילוק של יורשים או כל נושא אחר הקשור להליכי ירושה, אתם מוזמנים לפנות אלינו.

עו"ד מיכאל דקר מתמחה בדיני ירושה בישראל וישמח לסייע לכם בנושא זה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה