דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אי ציות לרמזור אדום

Moti Orange
Moti Orange

נהג הנוסע ברמזור אדום צפוי לקבל קנס כספי של 1,500 שקלים וכן 10 נקודות תעבורה אשר ייצברו לחובתו. במקרים מסוימים, תוביל העבירה לכתב אישום. אז, חשוף הנהג לעונשים חמורים וזאת בנוסף לנקודות שיירשמו לו. חשוב לדעת, כי ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין תעבורה יכול במקרים רבים להביא לביטול הדוח או למנוע העמדה לדין, או בהתאם לנסיבות, לענישה מופחתת אשר תוטל על הנהג.

אי ציות לרמזור אדום

אי ציות לרמזור אדום

החובה לציית לתמרורים, כולל רמזורים, קבוע בסעיף 22 של תקנות התעבורה. אי ציות לרמזור אדום היא בין המסוכנות שבעבירות חוסר ציות לתמרור, או אף כלל עבירות תעבורה, היות שהיא בעלת פוטנציאל גדול לגרום לתאונת דרכים ואף לתאונה קטלנית, בה נגרם מותו של אדם.

אכיפת העבירה של מעבר ברמזור אדום נעשית במרבית המקרים על ידי מצלמות אלקטרוניות. אלו מוצבות בצמתים ברחבי הארץ וקולטות את הרכבים עוברים ברמזור אדום.

בגין עבירה זו יקבל הנהג הודעת קנס של 1,500 שקלים או הזמנה לדין, בהתאם לנסיבות בהן נעברה העבירה. לעניין זה יש לציין, כי כאשר העבירה נאכפה על ידי מצלמה אלקטרונית, היא מתיישנת תוך 4 חודשים ממועד ביצועה. או במילים אחרות – אם הדוח נשלח אל הנהג לאחר מועד זה, ניתן לטעון להתיישנות ולהביא למחיקת הדוח.

מתי יקבל הנהג הזמנה לדין?

כאמור מעלה, ישנם מצבים בהם אי ציות לרמזור אדום יוביל להזמנה לדין. במקרה שכזה, ייאלץ הנהג לעמוד מול בית המשפט אשר בעת הרשעה, רשאי להטיל עליו מגוון של עונשים, החל מקנס כספי וכלה בפסילת רישיון הנהיגה ועונש מאסר. זאת בנוסף, יש להדגיש: 10 נקודות תעבורה שיירשמו לנהג.

מתי יקבל נהג הזמנה לדין בגין עבירה זו? להלן שלוש דוגמאות:

  • כאשר הנהג ביצע את העבירה תוך גרימת הפרעה או סיכון לאדם אחר. מדובר בדרך כלל במצב של תאונת דרכים שבה נפגע נהג אחר או הולך רגל מאחר והנהג עבר ברמזור אדום.
  • הנהג עבר ברמזור אדום בשעה שבצומת הגיע רכב מכיוון אחר.
  • לנהג קיימת הרשעה על מעבר באור אדום במהלך שלוש השנים אשר קדמו לעבירה הנוכחית.

מהי הענישה בגין העבירה?

לעבירה של נסיעה ברמזור אדום יש מדרג של ענישה בהתאם לנסיבות המקרה. אפשרות ראשונה היא כי הנהג יקבל דוח, במסגרתו הוא יידרש לשלם קנס של 1,500 ₪ ויוטלו עליו 10 נקודות תעבורה. האפשרות השנייה והחמורה יותר היא קבלת זימון לדין. פירוש הדבר כי יוגש נגד הנהג כתב אישום בגין המעשה. אז, בנוסף לנקודות התעבורה שיירשמו לחובתו, בית המשפט יכול להטיל עליו עונשים שונים לרבות, שלילת רישיון הנהיגה, קנס כספי גבוה יותר מזה הניתן בדוח ובמקרים חריפים מאוד, מאסר על תנאי ואף מאסר בפועל.

חשיבות הייצוג המשפטי

עברתם באור אדום? בין אם קיבלתם הודעת קנס ובין אם שלחו לכם זימון לדין, כדאי להיוועץ עם עורך דין לענייני תעבורה. לא פעם, נהג אשר מקבל קנס בוחר לשלם אותו מבלי להיות מודע למשמעות נקודות התעבורה המתלוות אליו. צבירת נקודות חושפת את הנהג לאמצעי תיקון כמו קורס נהיגה מונעת ובצבירה של מעל מספר נקודות מסוים, יישלל מהנהג רישיון הנהיגה למספר חודשים. כאשר הנהג פונה לעורך דין, יוכל הוא לבחון האם ניתן להביא למחיקתו של הדוח בטענת התיישנות או אי תקינות המצלמה שתיעדה את הנהג ובכך למנוע את צבירת הנקודות והן את תשלום הקנס.

במידה והנהג קיבל הזמנה לדין בשל אי ציות לרמזור אדום, חשיבות הייצוג המשפטי רבה אף יותר. מדוע? משום שאז, מלבד 10 נקודות התעבורה שיירשמו לנהג, הרי שהוא חשוף לשלילת רישיון, לקנס ואף לעונש מאסר. עורך דין מקצועי ומנוסה יידע אילו טיעונים לעלות בפני התביעה או בית המשפט על מנת לצמצם את העונש שיוטל על הנהג למינימום האפשרי בנסיבות העניין.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה