דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כיצד משיגים אזרחות רומנית

Jordan Levy-Bograd
Jordan Levy-Bograd

מיליוני אנשים עם היסטוריה משפחתית רומנית חיים בחו"ל, במדינות כמו ישראל, רוסיה, ארה"ב ועוד. אם חיפשתם "דור שלישי אזרחות רומנית" או "סבא וסבתא אזרחות רומניה", אתם יכולים לסמוך על המשרד שלנו. סייענו ללקוחות רבים עם שורשים רומניים להשיג אזרחות רומנית ודרכון אירופאי.

היתרונות של אזרחות רומנית

רומניה הפכה לחברה באיחוד האירופי ב-2007 והיא אחת המדינות הגדולות באיחוד האירופי. מאז הגישו אזרחים ישראלים ואמריקאים רבים בקשות לאזרחות רומנית.

לאזרחות על סמך שושלת רומנית מדור שלישי יש מספר יתרונות. מכיוון שרומניה היא חברה באיחוד האירופי, המשמעות היא אזרחות אוטומטית של האיחוד האירופי. דרכונים של מדינות האיחוד האירופי, למשל ספרד, צרפת, אוסטריה, בלגיה, הולנד, יוון ופורטוגל, מדורגים כחזקים ביותר בעולם. על פי מדד הדרכונים העולמי לשנת 2021, הדרכון הרומני מדורג במקום התשיעי.

אזרחי האיחוד האירופי נהנים מנסיעות זולות ופשוטות יותר ברחבי האיחוד האירופי. אמנם לא נדרשת ויזה לנסיעה ברחבי האיחוד האירופי, אך הדרכון האירופי מאפשר גם לעבוד או ללמוד באופן חוקי בכל מדינה חברה. הסמכה שמתקבלת בכל מדינה באיחוד האירופי מוכרת אוטומטית בכל שאר המדינות החברות.

נוסף על היתרונות הללו, מתקבלת גישה למערכות הבריאות המתקדמות ברחבי האיחוד האירופי. ילדים שנולדו לאחר קבלת אזרחות רומנית מדור שלישי יוכרו אוטומטית כאזרחי רומניה.

אזרחות רומניה מדור שלישי

אזרחות רומנית: מי זכאי?

ישנם ארבעה מסלולים שונים לקבלת אזרחות רומנית:

אזרחות רומנית ליהודים מדור שלישי

לקהילות יהודיות היסטוריה ארוכה בשטח רומניה. ידוע כי יהודים חיו ברומניה מאז המאה ה-2 לספירה. לפני השואה היגרו רבים מיהודי רומניה לישראל.

בשנים שלאחר מכן חוקקה רומניה את חוק האזרחות המאפשר ליהודים שנולדו ברומניה, אך נאלצו לעזוב במהלך השואה, לקבל אזרחות רומנית. החוק מאפשר לקבל אזרחות רומנית מדור שלישי עבור כל אדם שאחד מסביו או הוריו או שניהם נולדו ברומניה. אין צורך בידע בשפה הרומנית למי שמוצאו מאזרח רומני.

צאצאים של אנשים שנולדו בחלקים מהונגריה, מולדובה, בולגריה או אוקראינה זכאים גם הם לאזרחות רומנית מדור שלישי, שכן בשנים 1919 עד 1940, חלקים ממדינות אלו נשלטו על ידי רומניה.

ניתן להגיש בקשה לאזרחות רומנית גם אם אומצתם על ידי הורה או סבא וסבתא אזרחי רומניה. בין אם הם עדיין בחיים ובין אם לאו, אם יש לכם סבא וסבתא שהיו אזרחי רומניה תקום לכם זכאות לדרכון רומני.

תהליך קבלת אזרחות רומניה מדור שלישי

גם אם אינכם זכאים לאזרחות רומנית מתוקף מגורים במדינה, התאזרחות או נישואין, יתכן שתקום לכם זכאות כצאצאי דור שלישי לאזרחי רומניה. הצעד הראשון לקבלת אזרחות רומנית מדור שלישי הוא לברר אם סבא או סבתא שלכם או שניהם היו אזרחי רומניה. תצטרכו גם לברר אם הם ויתרו על אזרחות רומנית לאחר שהגיעו לישראל או אם השלטונות שללו מהם את האזרחות.

כפי שצוין לעיל, יש לבדוק אם סבא או סבתא או שניהם היו אזרחים של אחת מהמדינות שנשלטו על ידי רומניה בין השנים 1919 עד 1940, לרבות חלקים מאוקראינה, בולגריה, מולדובה והונגריה.

לאחר שאישרתם שסבא או סבתא שלכם או שניהם היו אזרחים רומנים, יש להשיג ראיות לכך מהרשויות הרלוונטיות ברומניה. לשם כך, יש לספק לרשויות ברומניה מסמכים המעידים על מעמדכם האזרחי באישור נוטריון או אפוסטיל. מסמכים אלו כוללים תעודת נישואין, תעודת לידה, תעודות גירושין, אימוץ או פטירה, תעודת שינוי שם וכדומה.

כמו כן, תצטרכו לערוך רשימה של מסמכים אחרים כמו דרכון, היעדר רישום פלילי, והכי חשוב, עדויות למוצא הרומני.

צרו קשר עם משרדנו לקבלת סיוע בנושא אזרחות רומניה

התהליכים הכרוכים בהגשת בקשה לאזרחות רומנית מדור שלישי עשויים להיות מסובכים. אחת ההתמחויות המרכזיות של משרד עורכי הדין שלנו היא סיוע ללקוחות ישראלים לקבל אזרחות רומנית. אם אתם ישראלים עם שורשים משפחתיים רומנים או מעוניינים לשחזר את אזרחותכם הרומנית שפגה או אבדה, אנא צרו קשר עם משרדנו בירושלים או בתל אביב. מלבד בחינה קפדנית של המקרה הספציפי, אנו מציעים את ההדרכה הטובה ביותר לקבלת אזרחות במדינות אחרות באיחוד האירופי, כולל פורטוגל, יוון, ליטא ואוסטריה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה