דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אזרחות ישראלית לבן זוג

Joshua Pex
Joshua Pex


הוצאת אזרחות ישראלית לבן זוג זר

הוצאת אזרחות ישראלית לבן זוג איננה סיפור פשוט, זוהי עובדה הידועה לרבים וטובים שהחלו בתהליך הרלוונטי לקבלת מעמד חוקי בישראל ואזרחות ישראלית עבור אישה, בעל או בני זוג ידועים בציבור. בתהליך זה אשר במרכזו עומד משרד הפנים מעורבים ראשית, היבטים טכניים ובירוקרטיים רבים, שנית, היבטים משפטיים של מניעת הגירה לא חוקית, ושלישית, האינטרס של משרד הפנים לשמור על הזהות היהודית של מדינת ישראל.

דברו איתנו

03-3724722phone
במיילpencil

 

על כן, בבואכם לבקש אזרחות ישראלית לבת זוג או בן זוג חשוב לקבל ייעוץ מקדים ואף ליווי של התהליך מטעם משרד עורכי דין המתמחה בתחום. משרדנו עוסק בין היתר בנושאים השונים של הגירה לישראל ומשפט אזרחי. היכרותנו המעמיקה עם התהליך תוכל לסייע לכם להבין את הצפוי לכם, להתגבר על מכשולים, ולבצע את המהלכים הנכונים בדרך להוצאת האזרחות – שבכל מקרה איננה קצרה.

 

יש לציין כי עורכי הדין במשרדנו הינם בעלי אזרחויות זרות ודוברים שפות שונות, ואנו מתמחים ספציפית בתחומי ויזות, הגירה, אזרחות זרה והסדרת מעמד בישראל ומדינות אחרות, לכן ביכולתנו להעניק מענה מובן ומקצועי ברמה גבוהה לכל זוג, בכל הקשור להגירה לישראל מול לשכות משרד הפנים, רשות האוכלוסין וההגירה.

 

אנו מתמחים בין היתר בעלייה לפי חוק השבות עבור יהודים ובני משפחתם, בהתאזרחות מכוח איחוד משפחות או חיים משותפים, בהוצאת אשרות עסקים, ויזות משקיע זר, ויזות עבודה ואשרות סטודנטים. כמו כן, אנו אמונים על ייצוג לקוחותינו בפני הגורמים והגופים הרלוונטיים כגון בית המשפט לעניינים מנהליים, משרד הפנים, רשות האוכלוסין וההגירה, בית הדין לעררים, וכל ערכה משפטית הקשורה להגירה למדינה.

 

דרכים לקבלת אזרחות ישראלית עבור בני זוג זרים

נושא ההגירה לישראל עומד בלב ליבה של הגדרת המדינה כיהודית, ולכן יש לו היסטוריה ענפה ולא מעט מאבקים. למעשה, עד לפני כשלושה עשורים ניתן היה לקבל את האזרחות הישראלית בקלות רבה למדי אם אחד מבני הזוג היה בעל אזרחות. קבלת מעמד חוקי בישראל ובהמשך אזרחות ישראלית עבור בני זוג זרים, בין אם הם נשואים כחוק, או בין אם הם חיים יחד כידועים בציבור, מוענק מכוח סעיף 7 לחוק האזרחות.

 

בני זוג אשר האחד ישראלי ואילו השנייה אזרחית זרה בדרך כלל נאלצים להתחתן בנישואין אזרחיים מחוץ למדינה. לאחר פתיחת תיק איחדו משפחות במשרד הפנים, בת הזוג הזרה מקבלת תחילה אשרת עבודה, לאחר מכן מעמד ארעי בישראל (אשרה מסוג א/5) ובסוף ההליך המדורג אפשרות להגשת בקשה לאזרחות ישראלית. בני הזוג נדרשים להיות נשואים במשך 5 שנים אשר במהלכן בן הזוג המבקש את האזרחות שהה לפחות 3 שנים בארץ. יש לציין כי בשנתיים האחרונות של ננליך המדורג נדש בן הזוג הזר לשהות בישראל ברציפות, זאת למעט חופשות קצרות. כמו כן, על מבקש האזרחות הישראלית להראות שהוא שוהה בארץ באופן חוקי וכי מרכז חייו בישראל ואין כל מניעה פלילית או ביטחונית להענקת האזרחות.

 

אם מדובר בבני זוג אשר חיים יחד תחת קורת גג אחת, מקיימים קשר זוגי כנה ואמיתי, הרי שהם מוגדרים כבני זוג ידועים בציבור. במקרה זה ההליך המדורג הוא ארוך יותר, ונמשך מינימום 7 שנים. לאחר סיום ההליך המדורג על בסיס הוכחת הקשר הזוגי, מרכז חיים בישראל והיעדר מניעה אחרת, ניתן להגיש בקשה לקבלת מעמד תושב קבע בישראל, ולאחריו בקשה לקבלת אזרחות ישראלית עבור תושב קבע, אשר מתגורר בישראל, יודע עברית בסיסית ועומד בקריטריונים של סעיף 5 לחוק האזרחות.

 

לפרטים נוספים בנושא ולקבלת סיוע הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו
בטלפונים 03-3724722 או 055-9781688.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה