דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אזרחות הולנדית באמצעות השקעה

Joshua Pex
Joshua Pex

האם אתם רוצים לקבל אזרחות הולנדית באמצעות השקעה? במאמר זה נדון בסוגי ההשקעות השונים שאפשר לעשות בהולנד, ניגע במצב במדינות אחרות באירופה, ונסביר איך תוכלו לקבל אזרחות אחרי שכבר קיבלתם אשרת שהייה בהולנד באמצעות השקעה.

השקעות בנכסים פרטיים – אירופה

בניגוד למדינות אחרות באירופה, הולנד איננה מאפשרת לקבל אשרת שהייה באמצעות השקעה בנכס פרטי. מדינות האיחוד האירופי שכן מציעות אזרחות באמצעות השקעה בנדל"ן הן בולגריה, פורטוגל, יוון, קפריסין ומלטה. אשרת שהייה במדינות אלה תאפשר לכם לחצות גבולות ללא צורך בוויזה בזכות אמנן שנגן, שעליה חתומות 26 מדינות באיחוד האירופי ובאזור הכלכלי האירופי.

אזרחות הולנדית באמצעות השקעה

השקעה בחברה הולנדית

בעלי הון ממדינות זרות יכולים להגיש בקשה לאשרת שהייה בהולנד באמצעות השקעה בחברה הולנדית. על ההשקעה שלכם להיות בסך €1,250,000 לפחות ולתת ערך מוסף לכלכלה ההולנדית. "ערך מוסף" מחושב במידה ומתקיימים לפחות שניים מתוך שלושת התנאים הבאים:

  1. ההשקעה שלכם מייצרת לפחות 6 מקומות עבודה בהולנד בתוך 3 שנים, ו-10 מקומות עבודה בתוך 5 שנים
  2. ההשקעה שלכם תורמת לחדשנותה של החברה. למשל, אם המוצר או השירות שהחברה מספקת הוא חדש בהולנד; אם נעשה שימוש בטכנולוגיות חדשניות בתחומי הייצור, ההפצה או השיווק; או אם החברה בנויה או מאורגנת על פי גישה חדשנית.
  3. ההשקעה שלכם מעניקה לחברה ערך מוסף לא פיננסי, אלא מכוח המעורבות הפעילה שלכם. המעורבות שלכם תיחשב לפעילה אם אתם שותפים להקמתה/ניהולה של החברה ויש לכם רקע השכלתי רלבנטי או לפחות חמש שניות ניסיון בתחום ואם אתם מביאים איתכם ידע ספציפי, קשרים או לקוחות.

הדרישות הבסיסיות מן החברה שלכם הן שתהיה רשומה בלשכת המסחר ההולנדית (KVK), שתתרום תרומה חיובית לכלכלה ההולנדית (כלומר, לא מספקת מוצרים או שירותים המסבים נזק), ושתמשיך להתקיים גם אחרי ההשקעה שלכם.

השקעה בקרן הולנדית

בעלי הון ממדינות זרות יכולים להגיש בקשה לאשרת שהייה בהולנד גם באמצעות השקעה בקרן השתתפות או בקרנות הון ראשוני. כמו כן, במקרה זה עליכם להשקיע €1,250,000 לפחות. קרנות השתתפות מושכות בעלי הון להשקעה במיזמי סטארט-אפ ובחברות. קרן ההשתתפות שתבחרו צריכה להיות רשומה (או לפעול להתקבל) כחברה באגודה ההולנדית לקרנות השתתפות (NVP). קרן ההשתתפות צריכה להיות רשומה גם ב-KVK, וכמוה גם החברות שקרן ההשתתפות משקיעה בהן.

בנוסף, קרן ההשתתפות שתבחרו צריכה להשקיע בחברות בנות-קיימא שתורמות תרומה חיובית לכלכלה ההולנדית (כלומר, לא מספקות מוצרים או שירותים המסבים נזק) ושימשיכו להתקיים אחרי ההשקעה. הבקשה שלכם תתייחס אך ורק להשקעה שלכם, ולא לסך ההשקעות שביצעו כל חברי קרן ההשתתפות. לפיכך, על ההשקעה שלכם לתת ערך מוסף לכלכלה ההולנדית באמצעות קיום שניים מתוך שלושת התנאים הבאים:

  1. ההשקעה שלכם מייצרת לפחות 6 מקומות עבודה בהולנד בתוך 3 שנים, ו-10 מקומות עבודה בתוך 5 שנים
  2. ההשקעה שלכם תורמת לחדשנותה של החברה (כמפורט לעיל)
  3. ההשקעה שלכם מעניקה לחברה ערך מוסף לא פיננסי, אלא מכוח המעורבות הפעילה שלכם (כמפורט לעיל).

קרנות הון ראשוני מפגישות בין משקיעים לבין יזמי סטארט-אפ בזירה הטכנולוגית והיצירתית, ונתמכות על ידי ממשלת הולנד. קרנות הון ראשוני מוקמות באישור המשרד לעניינים כלכליים ולמדיניות אקלים, ומופעלות על ידי הסוכנות ההולנדית ליזמות (RVO). הקרנות מאפשרות לממשלת הולנד להעניק הלוואות ללא ריבית לקרנות השקעה לתקופה של עד 12 שנים. לפחות 3 בעלי מניות עצמאיים צריכים לתרום את אותו סכום או יותר לקרן ההשקעה. לצורכי ההשקעה, חברה תיחשב ליוזמת סטארט-אפ אם פעלה במשך 7 שנים לכל היותר ממועד המכירה המסחרית הראשונה. כאן תוכלו לקרוא מידע נוסף על קרנות הון ראשוני.

איך בעצם משיגים אזרחות הולנדית באמצעות השקעה?

אפשר למלא טופס בקשה מקוון לאשרת שהייה בהולנד בתור בעל הון זר. שירות האזרחות וההגירה (IND) יבחן את הבקשה, והסוכנות ההולנדית ליזמות (RVO) תבדוק אם ההשקעה שלכם נותנת ערך מוסף לכלכלה ההולנדית. בנוסף, היחידה ההולנדית למודיעין פיננסי (FIU) תבדוק את מקורותיו של ההון שלכם, כדי לוודא שהושג באופן חוקי. בעת מילוי טופס הבקשה תידרשו לתת את הסכמתכם המפורשת לכך.

את התשובה תקבלו בתוך 90 יום. אם התשובה חיובית, תוכלו לנסוע להולנד כדי לאסוף את אשרת השהייה שלכם במשרדי ה-IND. אשרת השהייה שלכם תקפה למשך שלוש שנים. חשוב לקרוא את המאמר שלנו על אשרת כניסה (MVV) כדי לבדוק אם אתם זקוקים לכזו. ההון שתשקיעו בחברה הולנדית צריך לעבור לחשבון בנק בבנק הולנדי, או לבנק אירופי עם סניף בהולנד הפועל בפיקוח הבנק המרכזי של הולנד.

בני המשפחה שלכם

באפשרותכם להגיש בקשה עבור בן/בת הזוג שלכם וילדיכם הקטינים כדי שיקבלו גם הם אשרת שהייה. בני המשפחה שלכם יכולים לעבוד ולהתנייד ללא צורך בוויזה ברחבי אזור אמנת שנגן. על בני משפחה לא חלה חובה להתחיל בתהליך קבלת אזרחות הולנדית.

קבלת אזרחות בהולנד:

לאחר שלוש שנים, תוכלו להגיש בקשה נוספת לאשרת שהייה כבעלי הון זרים ותקבלו ארכה, בתנאי שההשקעה שלכם, והחברה או הקרן שבה השקעתם, עדיין עומדים בתנאים המפורטים לעיל. אחרי שתהיה לכם אשרת שהייה במשך חמש שנים, תקבלו מעמד של תושבי קבע. אחרי 10 שנים כתושבי קבע, תוכלו להגיש בקשה לאזרחות הולנדית. כדי לקבל אזרחות, תצטרכו לעבור את מבחן האזרחות ההולנדית ולהוכיח שהתגוררתם בהולנד או באחת ממדינות האיחוד האירופי למשך ארבעה חודשים בכל שנה לפחות.

מתעניינים באפשרות לקבל אשרת שהייה בהולנד באמצעות השקעה, אבל הולכים לאיבוד בתוך שלל האפשרויות והתנאים לקבלת האשרה? אנחנו כאן כדי להנחות אתכם צעד אחר צעד, עד שתהיו מוכנים. צרו קשר עם יהושע פקס:

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה