דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

קבלת אזרחות בולגרית

Oded Germanov
Oded Germanov

רוצים לקבל אזרחות בולגרית ודרכון אירופי? הגעתם למקום הנכון. לאור השינויים שקרו בעשורים האחרונים, במיוחד לאור המשבר הדמוגרפי וההשפעה השלילית שלו על הכלכלה הבולגרית, הצמיחה הלאומית, ביטחון וכוחה הלאומי של החברה הבולגרית, הממשלה הבולגרית, יחד עם מוסדות ממשלתיים נוספים, החליטו על הקלת המגבלות על קבלת אזרחות בולגרית עבור זרים.

קבלת אזרחות בולגרית נהפכה לתהליך יותר פשוט עם השנים, במיוחד עבור מועמדים עם שורשים בולגריים. מועמדים עמידים ומוכשרים מתקבלים בברכה רבה לתהליך הוצאת האזרחות הבולגרית.

ישנם מספר בסיסים על גביהם המועמדים רשאים להגיש מועמדות לקבלת האזרחות. נציג בפניכם את כולם בהמשך הכתבה; עם זאת, חשוב לציין כי קבלת האזרחות הבולגרית מהווה שלב חיוני בחייו של המועמד ועליו להתייחס לכך בצורה המקצועית ביותר תוך קבלת סיוע משפטי ברמה הגבוהה ביותר.

משרדנו ילווה את המועמד לאורך כל השלבים והתהליכים החיוניים לקבלת אזרחות בולגרית.

קבלת אזרחות בולגרית

יתרונות האזרחות הבולגרית

בולגריה נחשבת למדינה היפה מבין מדינות הבלקן, בעלת אוכל טעים ומגוון רחב של מוצרי חלב ומוצרי חקלאות איכותיים.

בולגריה היא אחת נקודות הקשר בין אירופה ואסיה, בעלת שדות תעופה ונמלים בינלאומיים ומערכת דרכי רכבת מהרמה הגבוהה ביותר.

כלכלת בולגריה היא אחת הכלכלות בעלות הצמיחה הגבוהה והמהירה ביותר באירופה, יציבה, מתפתחת, ובעלת תשתית אינטרנט יציבה מהטובות ביבשה – גורמים משמעותיים המושכים את חברות ההייטק לארץ זו.

אחוזי האבטלה הנמוכים וכוח העבודה הנלהב, מאומן היטב ומיומן, מאשרים את האמונה הרווחת כי בולגריה מבטיחה ביכולותיה העתידיות.

אזרחות בולגרית מקנה לכם גם:

  • אזרחות אירופאית, המאפשרת לבעל האזרחות לעבוד, ללמוד ולחיות בכל מדינה החברה באיחוד האירופאי.
  • גישה למערכות הבריאות והרווחה המשוכללות של בולגריה ואירופה.
  • אפשרות לנסוע ללא ויזה באופן ישיר ל-170 מדינות (נכון לאוקטובר 2020).
  • שיעור מס הנמוך מבין מדינות אירופה.
  • אפשרות לרכישת קרקע חקלאית בבולגריה.
  • השתתפות בתחום הפוליטי של בולגריה, כולל זכות הצבעה והזכות להיבחר לתפקידים ציבוריים.

ישנם מספר מסלולים לקבלת אזרחות בולגרית

אזרחות בולגרית על בסיס מוצא

הדרך הישירה והמהירה ביותר היא דרך "דין הדם" – מוצא. במידה ואחד ההורים לפחות, הוא אזרח בולגרי – ניתן להגיש מועמדות לקבלת אזרחות בולגרית על בסיס מוצא. עליכם יהיה להגיש בקשה לתעודה המאשרת את המוצא בולגרי דרך הסוכנות הממלכתית לבולגרים בחו"ל. הצעד הבא יהיה הגשת הבקשה לאזרחות דרך משרד המשפטים הבולגרי.

אזרח זר יצטרך להגיש בקשה בשגרירות בולגריה במדינה בה הוא נמצא. אמנם צעד זה נשמע קל על הנייר, התהליך אינו פשוט ותידרש הבנה וייעוץ משפטי.

משרד עורכי הדין שלנו, אשר מתמחה בנושא ומכיר בתהליכים והדרישות ההכרחיים, ישמח לעזור ולסייע לכם בתהליך חשוב זה.

אזרחות בולגרית דרך נישואין:

מועמד לאזרחות בולגרית דרך נישואין יכול להגיש את מועמדותו במידה ועומד בקריטריונים הבאים:

  1. נישא באופן חוקי לאזרחית בולגריה והיה נשוי במשך מינימום של 3 שנים.
  2. קיבל אישור תושבות קבע מהרשויות הבולגריות והתגורר בבולגריה מינימום 3 שנים לפני תחילת התהליך.

אזרחות בולגרית דרך התאזרחות

מועמד אשר מתגורר בבולגריה במשך תקופה המוגדרת על ידי החוק (לרוב בין 3-5 שנים, בהתאם לעילות על פניהן מגיש המועמד את בקשתו), יכול להגיש מועמדות דרך התאזרחות. קבלת האזרחות על סמך זה, היא תהליך מסובך ומאתגר יותר מאשר קבלת האזרחות על סמך המוצא.

בזמן שאדם ממוצא בולגרי יכול לקבל את האזרחות מהר יחסית, תוך 1.5-2 שנים, לעיתים אף ללא כניסה למדינה עצמה כלל, מועמד אשר יירצה לקבל אזרחות בולגרית על סמך התאזרחות יצטרך לעבור תהליך קפדני הרבה יותר. מועמדים לאזרחות בולגרית דרך התאזרחות יצטרכו להוכיח שיש להם מספיק חסכונות, הכנסה ותעסוקה אשר יעזרו להם להתגורר בבולגריה. יתרה מזאת, עליהם יהיה להנפיק תעודה בבקיאות השפה הבולגרית מטעם משרד החינוך המראה על בקיאותם בשפה.

שימוש בשירותי משרד משפטי, במיוחד בזמנים כאשר העולם חווה שינויים דרסטיים והתקנות משתנות לעיתים קרובות, הוא המהלך החכם והאחראי.

משרד עורכי הדין שלנו מנוסה היטב ומעודכן בכל פרטי החוקים לאזרחות והשינויים בדרישות לקבלת אזרחות בולגרית, ובנוסף בתחומים חוקתיים נוספים הקשורים לבולגריה ולהגירה. צרו איתנו קשר על מנת לקבל עזרה בנושא ההגירה לבולגריה ולקבלת דרכון בולגרי.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה