דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

איך מקבלים אזרחות איטלקית?

Michael Decker
Michael Decker

אזרחות איטלקית היא בעלת ערך רב. היא מאפשרת למחזיקים בה לגור, לעבוד ולפרוש לגמלאות באחת המדינות היפות בעולם, וגם מקנה זכויות משפטיות וסוציאליות, מעל ומעבר לאזרחות במדינות אחרות באירופה.

מהן הדרכים בהן ניתן לקבל אזרחות איטלקית, ומה אפשר להרוויח ממנה?

לפני הכל: מהי אזרחות איטלקית?

אזרחות איטלקית היא ההכרה המשפטית בכך שאדם מסוים נושא בזכויות ובחובות כלפי איטליה. אחד היתרונות של דרכון איטלקי הוא שאיטליה לא מחייבת את אזרחיה לוותר על אף אזרחות אחרת כדי להיות איטלקים. גם ההיפך הוא הנכון; מאז 1992, אזרחות איטלקית לא מתבטלת במקרה של קבלת אזרחות נוספת.

קבלת אזרחות איטלקית

ישנם שלושה מסלולים עיקריים שדרכם ניתן לקבל אזרחות איטלקית:

  1. צאצאים:

צאצאים של אזרחים איטלקים עשויים להיות זכאים לאזרחות. ניתן להגיש בקשה להכרה כנצר לשושלת איטלקית, אם בזמן לידתך לפחות אחד ההורים או הסבים שלך החזיק/ה באזרחות איטלקית.

תהליך הבקשה עצמו הוא די פשוט. ראשית, יש לאתר ולהשיג את המסמכים הנדרשים (כמו למשל תעודות נישואים, תעודות לידה או תעודות פטירה). כל מסמך צריך להיות חתום כהלכה על ידי הגורם המאשר וגם לקבל חותמת אפוסטיל רשמית שמאשרת את אמינות המסמך.

  1. נישואים:

אחת הדרכים הנפוצות (והמהירות) ביותר עבור זרים לקבל אזרחות איטלקית היא באמצעות נישואים. זרים יכולים לבקש אזרחות על בסיס נישואים לאזרחים איטלקים, אם עמדו בתנאים:

  • בני הזוג צברו שנתיים של מגורים חוקיים באיטליה לאחר נישואיהם.
  • אם בני הזוג חיים מחוץ לאיטליה יש לצבור שלוש שנים מיום נישואיהם.

כל אחת מהדרישות הללו נחתכת בחצי (שנה ושנה וחצי בהתאם) אם לבני הזוג יש ילדים (ביולוגיים או מאומצים).

  1. התאזרחות ליושבי קבע:

דרך נוספת שבה זרים יכולים לקבל דרכון איטלקי, היא התאזרחות ליושבי קבע. זהו התהליך הארוך והמורכב ביותר לקבלת אזרחות. בתור התחלה, נדרש לשהות במשך שנים רבות באיטליה. תנאי זה הוא בעייתי בפני עצמו: הוא יחייב אותך להגיש מספר רב של בקשות לוויזות. ככלל, נדרש לחיות באיטליה במשך עשר שנים על מנת להיות זכאים לאזרחות.

איך מגישים בקשה לאזרחות?

זרים המעוניינים להגיש מועמדות לאזרחות איטלקית, ראשית כל נדרשים להירשם בפורטל של משרד הפנים. בפורטל ניתן להגיש בקשה רשמית ולהעלות את המסמכים הרלוונטיים.

חסמים אפשריים

כל אחת מהדרכים לקבלת אזרחות איטלקית, עלולה להיות פתלתלה ומבלבלת. הביורוקרטיה האיטלקית ידועה בחוסר יעילותה, ואפילו טעות פשוטה באיות או בסימני פיסוק, יכולה לעשות את ההבדל בין בקשה מאושרת לבין בקשה שנדחית או מתעכבת.

לכן, אנו ממליצים להסתייע בשירות משפטי מקצועי, שיוכל לנווט דרך הניירת והדרישות הרבות שיש לעמוד בהן כדי ליהנות בסופו של דבר מיתרונות האזרחות האיטלקית.

יתרונות האזרחות האיטלקית

כחברה באיחוד האירופי ובקהילה האירופית, איטליה מאפשרת לאזרחיה ליהנות מיתרונות כלכליים, סוציאליים ותרבותיים. העיקרי שבהם הוא שאזרחים איטלקים יכולים לטייל, לעבוד ולחיות ללא ויזה בכל מדינה החברה באיחוד האירופי. כך למעשה, אזרחים איטלקים נהנים מגישה בלתי מוגבלת לאחד השווקים הגדולים בעולם, תוך שעומד לרשותם חופש חברתי ודתי, כמקובל במדינה דמוקרטית מודרנית.

למידע נוסף על תהליך קבלת אזרחות איטלקית, ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, ושות'. משרדנו בעל ניסיון רב בנושאי הגירה, והמומחים שלנו ישמחו לעמוד לשירותך.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה