דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

עורך דין נזיקין

יהודה אלחרר
יהודה אלחרר

כאשר שוקלים להגיש תביעה בנזיקין יש לפנות לעורך דין שמתמחה בדיני נזיקין. תביעת נזיקין היא תביעה שמוגשת נגד אדם אחר או נגד גוף שנהג ברשלנות או הפר חובה חקוקה כלפי התובע וגרם לו נזק. על פי פקודת הנזיקין, יש להוכיח כי נגרם נזק. בהעדר קיומו של נזק, לא ניתן להגיש תביעה.

תהליך התביעה הוא תהליך מורכב, וכדי לוודא שאתם תובעים את הזכויות המגיעות לכם, מומלץ להתייעץ עם עו"ד נזיקין שבקי בתחום, ואשר יוכל לפעול עבורכם להשגת תוצאה טובה ומלוא הפיצויים האפשריים. עורכי הדין שמתמחים בנזיקין יכולים לייצג את התובע שנגרם לו נזק ולייעץ לו לגבי הגשת התביעה כמו גם את הנתבעים, שעל פי הטענה גרמו לנזק.

אילו תביעות עיקריות נכללות בדיני נזיקין? כיצד מתבררת התביעה ואיך בוחרים עורך דין נזיקין? על כל אלו ועוד, במאמר שלפניכם מאת עורכי הדין שלנו, עורכי דין נזיקין בירושלים ובתל אביב.

דיני נזיקין

דיני נזיקין כוללים קשת רחבה של מקרים, שבהם נגרם נזק בין לגוף ובין לרכוש, למשל: רשלנות רפואית, נפילה ברחוב, רשלנות מקצועית, תביעות ביטוח, תביעות בגין נזקי רכוש, תאונות ילדים, תאונות ספורט, תאונות דרכים ועוד.

לא כל תאונה או רשלנות מצד גורם כלשהו יהוו בסיס להגשת תביעה. יש משוכות שצריך לעבור כדי שניתן יהיה לתבוע.

בעיקרון, דיני הנזיקין (מלבד כשמדובר בתאונת דרכים – במקרה זה התביעה תהיה לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 ובהתאם לעקרונות החוק) מטילים אחריות על המזיק, כאשר מצליחים להוכיח קיומו של נזק וקשר סיבתי בין מעשה המזיק או המחדל לבין הנזק.

יש לציין, כי בדומה לפגיעות כתוצאה מתאונת דרכים, ישנן תביעות נוספות שמבוססות על חוקים ספציפיים מחוץ לפקודת הנזיקין (תאונות תלמידים, תאונות במסגרת השירות הצבאי ועוד).

בית המשפט יבחן האם הנתבע הפר חובה חקוקה (סעיף 63 לפקודת הנזיקין) או התרשל – האם עשה מעשה שאדם סביר לא היה עושה, או היה נמנע מלעשותו. הרשלנות נמדדת בהתאם לאדם או בעל מקצוע סביר. לעיתים  יעמדו לנתבע הגנות (למשל, אם מדובר בנשיכת כלב, ייתכן כי תעמוד לנתבע הגנה של הסגת גבול שביצע התובע).

לאחר שמוכיחים כי המזיק-הנתבע אחראי לנזק שנגרם לתובע, עוברים לדון בשאלת הפיצוי – מהם ראשי הנזק בגינם יש לפצות את התובע. זוהי שאלה מורכבת, ולכן חשוב להתייעץ עם עורך דין, שיידע לכוון אתכם ולומר לכם אילו מסמכים יש לצרף כדי לתמוך בטענותיכם, חוות דעת, ראיות נוספות וכל מה שנדרש כדי שבית המשפט יפסוק את הפיצוי שמגיע לכם.

במסגרת תביעת הנזיקין יתבעו כלל הנזקים שנגרמו לנפגע בשל הפגיעה שארעה, כולל פגיעה בכושר העבודה, נכות צמיתה או חלקית, עזרת צד ג', כאב וסבל ועוגמת נפש ועוד.עורך דין נזיקין

הליך בירור התביעה

חשוב לציין, כי במסגרת בירור תביעת הנזיקין, הגורם הנתבע מערב בדרך כלל את המוסד לביטוח לאומי או את חברת הביטוח (בהתאם לסוג התביעה ולמקרה שארע).

אם הנסיון להגיע לפשרה לא מצליח, תתברר בבית המשפט שאלת רשלנות המזיק ושיעור הנזק שנגרם – באמצעות חוות דעת מומחה או שמאי – גם כאן בהתאם לסוג התביעה. עורך דין שמתמחה בדיני נזיקין מנוסה בהתמודדות מול גופים כגון המוסד לביטוח לאומי וכן מול חברות הביטוח השונות.

יוער, כי את התביעה צריך להוכיח על פי 'מאזן ההסתברויות' – יש לשכנע את בית המשפט כי הכף נוטה לטובת התובע, גם אם מדובר באחוז אחד (51%).

בחירת עורך דין נזיקין

בחירת עורך דין נזיקין אינה משימה פשוטה. עורך דין נזיקין צריך לבחון האם יש עילת תביעה, לבצע תחשיבי נזק מורכבים וללוות את הנפגע לאורך הדיונים בבתי המשפט, שיכולים לארוך שנים רבות. חשוב לבחור בעורך דין שיש לו נסיון מוכח בהגשת תביעות נזקיות ובהתמודדות מול גופים ומוסדות שונים.

במקרה שהוגשה נגדכם תביעה בנזיקין ואתם הנתבעים, על עורך הדין שייצג אתכם לבחון היטב האם קיימת עילת תביעה נגדכם, ואם התשובה חיובית – האם עומדות לכם הגנות מכח החוק. כמו כן, לעתים התובע 'מנפח' את הנזק שנגרם לו לטענתו. עורך הדין שייצג אתכם, יידע להציג את הדברים מנקודת מבטכם, שתקבל תמיכה בתחשיבים ובמסמכים מתאימים.

צרו קשר עם עו"ד לתביעות נזיקין בירושלים

משרד עורכי הדין שלנו מאפשר לכם להיפגש עם עורך דין נזיקין בירושלים ולקבל ייעוץ לגבי סיכויי הצלחת תביעת הנזיקין, או התגוננות מפני התביעה – במקרה שאתם הנתבעים בה.

לעורכי הדין במשרדנו יש את הידע המקצועי והנסיון הנדרשים להתמודד עם המזיק ולהשיג את הפיצויים המרביים עבורכם במסגרת התביעה. פנו אלינו לקבל ייעוץ מקצועי, שכולל הערכה לגבי סיכויי התביעה והפיצוי אותו תוכלו לקבל.

אנו מטפלים בכל שלבי התביעה ומלווים את לקוחותינו לאורך כל הדרך עד להשגת הפיצוי המרבי בגין הנזק שנגרם. היתרון של עורך דין בירושלים הוא יחס אישי וצמוד, ומאבק ללא פשרות – עד שתקבלו את מה שמגיע לכם – במסגרת תביעת הנזיקין.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה