דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כיצד לבחור עורך דין בישראל?

Joshua Pex
Joshua Pex

האם אתה מחפש עורך דין בישראל?

10 טיפים כיצד לבחור עורך דין המתאים לך ביותר

האם אתה מחפש עורך דין בישראל? האם אתה זקוק לסיוע משפטי על ידי עורך דין? האם אתה מתלבט בבחירת עורך דין מתאים, לפתור את הבעיה המשפטית בפנייה אתה עומד?

[partner_names lang=

במאמר זה, עורך הדין יהושע פקס – שותף במשרד עורכי הדין שלנו, ימליץ כיצד לבחור נכון את עורך הדין המתאים ביותר לקבלת סיוע המשפטי לו אתם זקוקים.

בישראל חיים כ- 8 מיליון תושבים, מתוכם כמעט 60,000 עורכי דין. החישוב מראה כי על כל 150 ישראלים יש עורך דין מוסמך בישראל. כדי לקבל הסמכה לעריכת דין בישראל, אדם חייב ללמוד משפטים, להשלים שנת התמחות אחת ולעבור בהצלחה את מבחני לשכת עורכי הדין בכתב ובעל-פה. נאמר כבר רבות כי בישראל מספר עורכי הדין לנפש הוא הגבוה ביותר בעולם. למרות זאת, לא כל עורכי הדין הרשומים בישראל, אשר הוסמכו על ידי לשכת עורכי הדין, אכן מנוסים בעריכת דין.

לאור מספרם הגבוה כל כך של עורכי הדין בישראל, השאלה היא: כיצד יכול אדם לדעת כיצד לבחור את עורך הדין הטוב ביותר בהתאם למקרה הספציפי שלו.

10 טיפים שיסייעו לכם לבחור עורך דין ישראלי

  1. תחום התמחות

נקודת ההתחלה היא לשאול מהו התחום המשפטי שבו אתה מחפש סיוע של עורך דין? עורכי הדין בישראל חופשיים לעסוק בכל תחום משפטי. למרות זאת, רוב משרדי עורכי הדין מתמקדים בתחומי התמחות מסוימים, כך מפתחים מיומנות מקצועית ייחודית. הנה כמה תחומים משפטיים לדוגמה, בהם מתמחים עורכי דין : החוק הפלילי, דיני עבודה, עו"ד הגירה לישראל, עורך דין הגירה לארצות הברית, מקרקעין ונדל"ן, דיני פטנטים, צוואות וירושה, נזיקין וכו'.

    2. ניסיון

מומלץ לברר מראש אם לעורך הדין יש נסיון בתחום המשפטי המבוקש. ניתן למצוא את זה בקורות החיים של עורך הדין, שנמצא בדרך כלל באתר האינטרנט שלו, או פשוט לשאול את עוה"ד מהו תחום ההתמחות שלו.

    3. האזור בארץ בו אצם מבקשים לבחור עורך דין

ישראל אינה מדינה גדולה, למרות זאת אם עורך הדין דרוש לדוגמה בתל אביב, יהיה נוח לכל הצדדים המעורבים עם עורך דין יהיה מאזור מרכז הארץ. לבחור עורך דין על פי מיקום גיאוגרפי אינו הדבר החשוב ביותר, אבל בהחלט עשוי להקל על כל הצדדים מבחינה פרקטית.

    4. תקשורת עם העורך דין – שפה

להצלחה בסוגייה המשפטית אשר על הפרק, בין אם מדובר סוגייה משפטית סבוכה ובין אם מדובר בסוגיית הגירה או בקנייה ומכירה של נדל"ן וכו', חשובה מאוד תקשורת טובה עם עורך הדין שאמור לייצג את עניינך. בנושא זה, העניין הכי ברור מאליו הוא השפה. לכן חשוב לוודא מראש קיום תקשורת טובה עם עורך הדין.

    5. זמינות ונכונות מצידו של עורך הדין

צריך שניים לטנגו. לכן זה לא מספיק שהלקוח בוחר את עורך הדין, אלא על הלקוח לוודא שעורך הדין מעוניין בתיק ויש לו זמן עבורו.

    6. הסכם ושכר טירחה

חשוב מאד לוודא מראש שישנה הסכמה לגבי שכר טירחת עורך הדין, ולהטוות את תשלומי שכר הטרחה וגם את התחיבויותיו של עורך הדין בהסכם כתוב. למרות שזה נשמע מובן מאליו, עורכי דין רבים אינם טורחים לחתום על הסכם שכר טירחה עם הלקוח, דבר אשר עלול להוביל לאי הבנה ותסכול עבור שני הצדדים.

    7. ייפוי כוח

על מנת שעורך דין בישראל יוכל לייצג לקוח באופן חוקי, עליו לקבל ייפוי כוח חתום על ידי הלקוח. עורך הדין מכין את מסמך ייפוי הכוח והלקוח חותם עליו בפני עורך הדין. אם הלקוח נמצא מחוץ לישראל, יש לחתום על ייפוי הכח בשגרירות ישראל, או לאמת את ייפוי הכוח על ידי אפוסטיל. חשוב לוודא שכל הפרטים במסמך ייפוי הכח נכונים, ויותר חשוב להגדיר את ייפוי הכח לטיפול במשימות המשפטיות הרלבנטיות.

    8. סודיות משפטית

עורכי דין ישראליים, ככל עורכי הדין בעולם, מחוייבים על פי החוק לשמירת סודיות. אין צורך לחתום על מסמך נפרדבעניין שמירת סודיות משפטית. למרות זאת כאשר מדובר במקרה רגיש במיוחד, מומלץ להדגיש זאת בפני עורך הדין איתו אתם עובדים.

    9. כיצד לבחור עורך דין? המלצות

נסו למצוא המלצות של לקוחות קודמים על עורך הדין איתו אתם מתכוונים לעבוד.

    10. תחושה אישית

בסופו של דבר, בחירת עורך דין היא עניין אישי, לכן הכי טוב להאזין לאינסטינקט שלכם בנוגע לבחירה זו.

אם אתה מחפש לבחור עורך דין בישראל באחד מתחומי ההתמחות שלנו, או שאתה מעוניין לקבל הפנייה אל עורך דין מתאים לטיפול בעניינך המשפטי, אנא אל תהסס לפנות אלינו, ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי.

פרטים ליצירת קשר:

משרד עורכי דין

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה